ISO AALTO

tässäpä ison aallon kuva . on oikeeta maailman meininkiä..http://blade.vg.no/bilder/bildarkiv/1103191070.83242.jpg
122825
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

aikaansaama puhuri, ei tuossa ole mitään voimaa, lasten leikkiä.

Äänestä

Onkohan kuvasi aivan oikealla foorumilla ottaen huomioon sen, mihin tämänkin keskusteluryhmän aihe viittaa?

Äänestä
  • on Maailman Menoa. kyseessä on oikea foorumi . elämä jatkuu kaikesta huolimatta....omistan tämän kuvan intialaiselle tytölle joka surffasi 2vrk kotiovensa päällä...ja jäi henkiin..

    Äänestä

Mikäli Aasian aalto olisi ollut edes puoliksi tuollainen, olisi helpompi käsittää kaikki tämä kohu.

Aasian kuolonuhrit johtuivat vain ja ainoastaan siitä, että menehtyneillä ei ollut tarpeeksi järkeä päässään tietääkseen kuinka toimia.

Äänestä
  • ota huomioon että ihmiset saivat tietää hyökyaallosta vasta kun ensimmäinen aalto tuli ranttaan se siitä järjestä....

    Äänestä

muttei sen muutaman metrin leveän aallon takana olekkaan valtavaa vesimassaa, joka työntää sitä AALTOA vastuttomasti eteenpäin, vaan hajoaa saavuttuaan matalaan rantaan, eli on kesy tapaus !

Äänestä

No okei,onhan tuo aalto ehkä muutaman metrin korkuinen mutta kuvittelepa että tuo aalto olisi kilometrien "mittainen".Tuo aalto lyö kerran rantaan ja that's it.Tsunami työntää vesimassaa useita minuutteja rantaa vasten.Eli tuo aalto on täyttä lasten leikkiä oikean hyökyaalon rinnalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surffari kirjoitti:

tässäpä ison aallon kuva . on oikeeta maailman meininkiä..http://blade.vg.no/bilder/bildarkiv/1103191070.83242.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu