Soini takoo nirvanassa kaljamahaansa onnistuneen kusetuksen johdosta! Ryöstettiin köyhät, eläkeläiset ja työttömät.. Leikattiin eläkkeet, asumistuki ja lääkekorvaus.. Nostettiin kaikenlaisia maksuja, mitkä puree makeesti köyhimpiin. Jopa rikesakot tuplatiin!
Inhottaa Soinin nauru!
mikänautinto
18112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
23€ köyhille.
Yksikäsi ja toinen vie satasen.. vitun persumulkut!
Saino on sairas idiootti samoin kuin koko perpanssit täysin mätä puolue.
Oksettavaa sakkia niinkuin koko sss natsihallitus.
Tuhoaa tavallisen suomalaisen hallituksen päätökset eivät tuo kilpailukykyä vaan tappaa vähäisenkin kotimaisen kysynnän.
Mitä enemmän köyhä kituu, sitä enemmän Soini nauraa röhkii. Järjetön tilanne.
Onneksi sentään maahanmuutto saatiin kymmenkertaistettua, mikä rikastuttaa suomalaisia pitkään.
Soini iski mamuilla miljardien lisäkulun... Mitä leikkaa aukoon köyhiltä?
Persu on kirosana eläkeläisten, työttömien ja köyhien suussa!
Käykö Soini huvittelamassa ja nauramassa tuplaantuvaa leipäjonoa valtion mersun takapenkillä!
Säätiöpohatalla varaa naureskella köyhille?
Meneekö persut nauraa köyhien haudoille, maksujennostosaldoa?
Soini on hallituksen elitistisin ministeri.
Muille kelpaa tavalliset lentoliput, mutta Soini tahtoo aina businessluokan liput. Ja veronmaksajat maksaa.
"Soini on ainoa ministeri, joka lentää aina bisnesluokassa"
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101320515360_uu.shtml
Vahvin kaveri, jonka tunnen. Ja ylimielisin.
Petosprsut vielä leuhkii köyhien kusetuksella..
Mitä vittua se teki siellä jääkiekkomatsissa?
Vituksen ymmärrän, mutta asiaa ei missään, se vaan on niin että ryysyläiset maksaa joka kerran kovimman hinnan, irtisanomisina etujen heikentymisinä ja laskujen jatkuvalla kasvulla, elämä tosiaan ole helppoa. Miettikääpä hetki sitä mistä tämä johtui, maata on velkaannutettu viimeiset 25 vuotta surutta, (samalla rosvottu) olisiko silloin pitänyt miettiä mitä äänestää ja olla kriittisempi. jollei nykyinen hallitus saa suuntaa käännettyä, seuraavan kuritus on vielä helvetillisempi, siinä ei auta oli siellä mikä sosialisti tahansa. Kansanedustajien kukkaron paksuus on aivan eri luokkaa kuin valittajien, millä perusteella voidaan kuvitella porvaristo leikkaisi itseltään enemmän.
Soini pyöri linssiluteena jääkiekko-ottelussa, vaikka on vuosia korostanut, ettei pidä jääkiekkoa edes urheiluna. Erityisesti hän inhoaa NHL jääkiekkoa. Soini on kiero kuin korkkiruuvi.
https://www.veronmaksajat.fi/Palkka-ja-elake/verotus-2016/
Linjattuja suuntimia:
http://www.hs.fi/politiikka/a1432701388790
http://www.hs.fi/kotimaa/a1435721492888
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/lammityspolttoaineiden_vero_nousee-44741
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/moni-asia-muuttuu-vuodenvaihteessa-veroruuvi-kiristyy-ja-hollenee-ajokorttikaytanto-muuttuu/716049/
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288977738873.html
ja "luvattua",käytäntöä:
https://www.veronmaksajat.fi/Palkka-ja-elake/verotus-2016/
https://www.vero.fi/fi-FI/Henkiloasiakkaat/Elakkeelle
https://www.vero.fi/fi-FI/Henkiloasiakkaat/Verokortti/Verokortti_etuuksille(32529)
Tarkenna pöljä.. Eläketulovähennys ei nouse.. Joten eläkeläisten verotus kiristyy taas , sen leikatun eläkkeen!