Kansalaiset ovat oikeassa, Stuppi on kämmännyt erittäin pahasti.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015123120892998_uu.shtml
Mikä on Taloustutkimuksella pielessä? Kannatusmittauksessa tämä Stuppin epäsuosio ei ole vaikuttanut mitenkään kokoomuksen kannatukseen?
Taloustutkimuksessa vääristellään tarkoitushakuisesti tehtyjä tutkimuksia? Ei tässä voi mihinkään muuhunkaan päätelmään tulla!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015123120892998_uu.shtml
Mikä on Taloustutkimuksella pielessä? Kannatusmittauksessa tämä Stuppin epäsuosio ei ole vaikuttanut mitenkään kokoomuksen kannatukseen?
Taloustutkimuksessa vääristellään tarkoitushakuisesti tehtyjä tutkimuksia? Ei tässä voi mihinkään muuhunkaan päätelmään tulla!
Vastaukset 41
Vanhimmat
stubbilla on jämäkästi homma hanskassa.
Ja hanska hukassa. Mitä pikemmin saa kenkää sen parempi.
ketäs se haittaa jos stubb jatkaa? en usko että ketään?
Pitkällä tähtäimellä noin reilua viittä miljoonaa suomalaista.
Paha ristiriita Taloustutkimus Oyn juuri tekemän kannatusmittauksen ja siihen haastateltujen mielipiteiden kanssa. Mistäs se johtuu?
Siitä, että Sekoomus omistaa Taloushutkimuksen ja valehtelee tutkimuksillaan.
YLEn Kiviset ostaa tutkimuksensa Taloushutkimukselta ja on siten osaltaan syypää jatkuvaan valehteluun, valheista tehdään uutisia ja kansa uskoo.
Valheita toistetaan Goebbelsin opein.
Gallupluvut voidaan laittaa näyttään miltä vain. 1000 vastaajaa , onko niitä oikeasti edes olemassa , gallupin laatijat heittävät päästänsä nuo luvut.
Tietämättömät uskoo mitä vain #uutiset kertovat.
Tele Vision=televisio istuttaa harha kuvan tele tekniikalla kansojen tajuntaan.
Elokuvat ja musiikki sitä samaa aivopesua.
Viihde tyhmentää.
Ja sitten on näitä ihmisiä jotka tekevät mitä vain ja kuluttavat viimeisetkin rahansa kaikkeen paskaan mitä kaupoissa myydään.
Kohta alkaavat jakaa RFID mikrosiru implanttia eli Pedon merkkiä, että voi ostaa tai myydä. (Ilmestyskirja luku 13 )
-Sitä Pedon merkkiä(RFIDsirua/tatuointia) Ei pidä ottaa ikinä! Jos mielii pelastua tästä pahasta maailmasta joka on eksytystä ja houkutuksia ja ansoja täynnä.
Uskokaa evankeliumi ja Älkää ottako RFID mikrosiruja!
Varokaa sitä mustaa miestä joka ajaa autolla nimeltä Beast. ja sitä valkokaapuista ukkoa joka asuu Vatikaanissa.
EU on uusi Rooma.
YK on maailmanhallitus jota yksi silmäinen johtaa.
Ja aina kun käytte esim. S-ryhmän kaupoissa rahoitatte omaa tuhoanne, koska sen omistavat saatananpalvojat. Se bonus sisältyy hintoihin.
Ja todennäköisesti Kesko on samassa mukana.,
kansalaiset kaatoivat yhdessä stubin päälle kokista
Koko Kokoomuspuolue on samaa kuin Stubb. Veronkierto pääharrastus molemmilla.
oho, nyt kyllä zysko vetää samppanjat väärään kurkkuun strindbergin terassilla.
ai niin, sehän meni konkurssiin, kun kansalaisten otsovoimaa on heikennetty kokoomuksen toimesta niin paljon, ettei kellään ole enää varaa käydä edes kahvilla.
Galluppi oli mielenkiintopinen. Olisi ollut mukava nähdä myös miten RKP ja kristilliset antaisivat potkuja. Tuloksesta voi myös päätellä, että Kokoomus ja Kepu tulevat paremmin toimeen keskenään ja PS on vähän kolmantena pyöränä. Mielenkiintoista oli nähdä myös se, että Hanna Mäntylä on se, joka on kaikista vähiten suosittu omien keskuudessa. Stubbilla on kyllä paljon parannettavaa.
Loppujen lopuksi tämän galluppi on kyllä Soinille kaikista pahinta luettavaa. Puolueen kannatus on romahtanut. Eduskunnan ja hallituksen sisällä hän on epäsuosituin ministeri ja kansan keskuudessä hän on yksi epäsuosituimmista.
niin jos uskoo taloustutkimuksen tekeleitä.....kokoomukenko kannatus aina vain pysyy -18 vaikka sössitään oikein huolella
Tuossa mielipidetutkimuksessa, jossa kyseltiin ihmisiltä, kenelle ministereistä he antaisivat potkut, Stubb oli potkulistan kärjessä. Mutta huomattavaa oli, että kokoomuslaisista vain jo kymmenes antaisi hänele potkut. Kokoomuksen tällä hetkellä suosituimmalle ministerille., Petteri Orpolle potkut antaisi kokoomuslaista 6%. Johtopäätökseni on se, minkä olen todennut jo usein tälläkin saitilla: Kokoomuksen kentällä ei ole mitään vahvaa Stubbia vastaan suuntautuvaa mieliala. Alex jatkaa varmasti Kokoomuksen puheenjohtajan seuraavankin kauden.
Stubbin suosio Kokoomuksen ulkopuolella on pudonnut selvästi, mutta sillä ei ole juurikaan ollut vaikutusta Kokoomuksen kannatukseen. Kun Alex teki tuon kuuluisan kämminsä, niin se pudotti Kokoomuksen kannatusta tilapäisesti noin 2%-yksikköä, mutta kun Stubb pyysi anteeksi ja ruudinsavu haihtui, niin kannatuskuoppa tasaantui. Kun katsotaan viimeisintä Ylen tilaamaa mielipidetutkimusta, niin siinähän kolmen hallituspuolueen kannatukset ovat säilyneet vakaina, ja vain opposition sisällä ollaan jakamassa kortteja uudelleen. SDP oli voittanut selvästi Vihreiltä ja Vasemmsitoliitolta. Oma käsitykseni on se, että tähän saattoi vaikuttaa se, ettei SDP yhtynyt vasemmsitoliiton ja Vihreiden välikysymykseen Stubbin toiminnasta. Kansan mielestä tilanne saattoi hyvinkin olla sellainen, että siinä katuvaa, maassa makavaa Stubbia potkittiin oikein urakalla, ja se lähinnä inhotti. Demarit olivat noita kahta puoluetta paremin perillä ihmisten käsitysten muuttumisesta Stubbin virheen osalta.
Sinä se jaksat uskoa valheisiin.
Mitä jos kokeilisit totuutta välillä. Voisi sinunki silmät aueta.
Raamattu on Jumalan Sanaa ja auttaa näkemään pimeässä maailmassa.
Kai Tera on imenyt äidinmaidosta mielipiteensä. Lisäksi tällä on tippaleipäaivot, jotka todella pahasti solmussa. Selityksensä on niin sekavaa, että tuskin itsekään niitä ymmärtää jos huomenna kirjoituksensa lukee. Kun oikein pinnistää, niistä tajuaa sen verran, että tämä yrittää selittää mustan olevan valkoinen.
Stubb on ruskeanreiän ritari ja yhtä tyhmä kuin homon paskavaippa. Tunnetusti luonnehäiriöinen Stubb on mokannut aivan kaiken. Älyltään vajaa ja insestinen kaitera tykkää nuuhkia Stubin Mehiläisen tiloissa vastanussittua anaalia.
Tuo on hieman rumasti sanottu Vesalle, joka kuitenkin tekee ilmiömäistä työtä mainostaessaan ilmeisen toivotonta tapausta ja ehtaa imbesilliä lyömättömänä vaihtoehtona ja varmana valintana Mensan johtokuntaan. Muuten Vesan sanomisia ymmärtää riittävän hyvin.
" ihmisiltä, kenelle ministereistä he antaisivat potkut, Stubb oli potkulistan kärjessä. Mutta huomattavaa oli, että kokoomuslaisista vain jo kymmenes antaisi hänele potkut."
Kun Vesan logiikkaa kääntää hieman uuteen asentoon ja vaihtaa näkökulmaa huomaa, että hän sanoo oikeastaan: "Stubbin ollessa puikoissa Kokoomuksen kannatuspotentiaalin lisäys on hyvin rajallinen. Toisaalta Kokoomuksessa ei osata vetää tästä tunarista ilmeisiä johtopäätöksiä."
"Kokoomuksen kentällä ei ole mitään vahvaa Stubbia vastaan suuntautuvaa mieliala."
Neuvostoliitossakaan ei ollut Stalinin eläessä "Mitään vahvaa Stalinia vastaan suuntautuvaa mielialaa" mutta se ei tarkoittanut, että Stalinin hallinto olisi ollut erityisen onnistunutta.
Vesa unohti lisätä tuohon loppuun "vielä".
"Alex jatkaa varmasti Kokoomuksen puheenjohtajan seuraavankin kauden."
Karmea ajatus, kun ottaa huomioon, että tässä puhutaan häiskästä jonka todettiin jäävän jopa tavalliselle dildolle jälkeen pääministerin tehtävissä:
https://jamesgonzo.wordpress.com/2015/01/26/otetaan-paaministerista-mittaa/
Vesa unohtaa myös, että politiikassa ei ole mitään varmaa. Toisaalta varmuus aina tulee tehokkuuden kustannuksella. Ei tarvitse kuin ajatella demarien politiikkaa niin tämä on ilmeistä. Montako "torjuntavoittoa" Kokoomus tarvitsee hankkiutuakseen eroon huipullaan räpyttelevästä, Bilderbergiä nuoleskelevasta ja suomalaisia mamujen kustannuksella polkevasta paskapulusta? Voisiko olla, että jopa kokoomuslaisten kärsivällisyys on rajallinen?
"Kun Alex teki tuon kuuluisan kämminsä, niin se pudotti Kokoomuksen kannatusta tilapäisesti noin 2%-yksikköä, "
Kämmin? Kuinka ollakaan Rolex-Sankarimme toisteli tuota "kämmiä" kymmeniä kertoja. Sinänsä olisi ymmärrettävää, jos hän muistaisi luvut väärin ulkomuistista kerran, mutta kun sama toistuu kymmeniä kertoja niin se alkaa kyllä vaikuttamaan tietoiselta valehtelulta.
" SDP oli voittanut selvästi Vihreiltä ja Vasemmsitoliitolta."
Sodomia-Devianttien Puolue on selvästi imenyt eniten ääniä persuilta, kiitos Hovinarri Timo-Cheatin monumentaalisten munausten. Kannatuslukujen kehitys kertoo hyvin selvää kieltä tästä asiasta.
Persujen osalta onkin seuraavissa vaaleissa jos he pysyvät hallituksessa paluu marginaalipuolueen asemaan tai ennen seuraavia vaaleja loikkaus "korkoa kasvamaan" oppositioon. Hieman alentavaa ehkä kyyköttää siellä demari-haaskalintujen rääkyessä korvan juuressa ja Hovinarri onkin sanonut pysyvänsä hallituksessa loppuun (kirjaimellisesti) saakka. Tosin hän on sellainen tuuliviiri että sanoille ei pistää painoa.
"Oma käsitykseni on se, että tähän saattoi vaikuttaa se, ettei SDP yhtynyt vasemmsitoliiton ja Vihreiden välikysymykseen Stubbin toiminnasta."
Sodomia-Deviantit suojelevat Rolex-Sankaria, koska tämä toteuttaa hyvin demarimieleistä vasemmistolaista politiikkaa. Hallitus on ollut reilut puoli vuotta vallassa ja nyt jo budjetti räjähti käsiin, kun Valexanderillamme oli mahdollisesti Lestaakin suurempi kiima tuoda Suomeen lisää työttömyyskortiston täytettä Orientista ja Afrikasta. Demarit ovat pitkään kuolanneet samanlaisen politiikan perään. Viimeisimpänä ennen vaaleja he suunnittelivat ruoan ALV:n nostamista useilla prosenteilla ja nyt Valexander on suunnitellut nostavansa ALV:tä.
Demarit ovat paitsi passiivisesti (kieltäytymällä Virheiden ja Vasureiden välikysymyksestä) myös aktiivisesti harhaanjohtavilla kannanotoilla suojelleet Stubbia valehtelun seurauksilta. Stubbia pahempi vaihtoehto voikin olla vain aito demari, merkityksessä ei-piilodemari.
"Kansan mielestä tilanne saattoi hyvinkin olla sellainen, että siinä katuvaa, maassa makavaa Stubbia potkittiin oikein urakalla, ja se lähinnä inhotti."
Pikemminkin koitettiin saada jotain tolkkua luksuselämään tottuneen hemmotellun elitistin häpeilemättömistä vääristelyistä. Stubb varmaan lähinnä inhottaa itse isoa osaa kantasuomalaisista.
"Demarit olivat noita kahta puoluetta paremin perillä ihmisten käsitysten muuttumisesta Stubbin virheen osalta."
Demarin kuulemma saa parhaiten osumaan 5 metrin päässä olevan ladon seinään, kun antaa pyssyn käteen ja osoittaa että pitää ampua vastakkaiseen suuntaan. Joka tapauksessa demari joka on jostain perillä on oksymoroni käsitteenä ja todellisuudessa. Heidän epärealistinen filosofiansa vääristää kaiken heidän ajattelunssa ja sen takia heidät olisi saatava siivottua pois muun roskan ohella eduskunnasta.
Nimin "joutaapois"
Samaa mieltä itse nimimerkin kanssa. Tosin kuten edellinen, hieman rumasti sanottu Vesaa kohtaan. Stubb on todella omasta mielestänikin omituinen tapaus enkä yllättyisi, jos hänellä joskus diagnosoitaisiin vakavia luonnehäiriöitä.
Minäkin vastasin tuohon tutkimukseen. Kysymys siitä keiden ministerien pitäisi erota oli kuitenkin huonosti toteutettu. Ainakaan minun vastausvaihtoehtojeni joukossa ei ollut lainkaan vaihtoehtoa "kenenkään ei tarvitse erota". Olisin ilman muuta valinnut sen. Vaihtoehtoina olivat lueteltuina kaikki nykyisen hallituksen ministerit. Jotta pääsin eteenpäin kyselyssä, minun oli siis pakko valita jokin nimi listalta. Siispä ainoa vaihtoehto oli valita jokin nimi sattumanvaraisesti. Ei tämä kysely ihan oikein mennyt. Miksihän tätä samaa ei kysytty edellisen hallituksen aikana?
jaahas, kysely on lähetetty siis vain hallituspuolueiden jäsenille, koska tulos on noinkin myönteinen. kepulla on paljon jäseniä, siksi se menestyi. persuilla taas melko vähän jäseniä, tuloksesta se näkyykin. tuloksesta näkyy nyt selvästi se, että kokoomuksen omatkin jäsenet ovat k.rpiintyneitä stubidoon jolta matto on nyt vedetty alta.
jos tutkimus tehtäisiin niin, että kaikki saavat osallistua, ei jäisi montaakaan ministeriä jäljelle, kokoomuksesta ei ainuttakaan.
stubbin takapuolessa on kansalaisten kalossin kuva. stubb, ota siitä persselfie ja paa jakoon, haha
Hej C-G.A, missä kenkäperskuva-tweetti viipyy? Voisit näin Uuden Vuoden 2016 juhlan kunniaks sen laittaa....?
äiti laitto housut pesuun ennen ku mä ehin
Stubb jatkaa vielä 3 vuotta. Onko Eero L vielä hänen neuvonantajansa, jos on niin kellään ei ole mitään hätää.
kyllä! tuo on kokoomuksen voimakaksikko, hehe. mie tykkään... :)
Stubbin taustalla olivat perinteisesti Kokoomusta äänestäneet ladyt.
No Alex petti heidät heti. Alex on nähty. Alex får gå.
alexiiiii, kilometritehdas kutsuuuuuuuuuu
Joo, lopputili on jo annettu. Nyt sitten lopunaikaa näyttelee vain hampaitaan ja tavalliselle kansalle (persettään) tekee lisälaskuja milloin mistäkin.
Stubbista voisi luvata 50€ palkkion, niin paljon teki kiusaa diabeetikoillekkin juuri äsken. Kun löytyy, voisi jokainen diabeetikko käydä stubbilta hakemassa rahan takaisin henkilökohtaisesti.
Stuppilla on iso ongelma, miten saada näyttämään itsensä kiinnostuneelta johtamaan kokoomusta. Ihan varmasti alkaa tulla lisää kaikenlaisia hölmöilyjä kevään mittaan.
Kyllä keitti tänäänkin tuon Stubb:n käyttäytyminen. Twiittasi englannin kielellä nuorten leijoniemme maailmanmestaruudesta. Ei kotikielellämme? Miksi hänen pitää koko ajan korostaa itseään sillä, että osaa maailmankieliä? Taitaa olla tuo itsetunto hänellä aika huonoissa kantimissa tai sitten muuten halveeraa kieltämme. Juha Sipilä sentään twiittasi pojille omalla kotimaisellamme ja kutsui kahville Kesärantaan huommenna. Vaikka Hyvä veli-verkostomme pelasti Stubb:n valehtelemisen kansanedustajillemme Eduskunnassa, niin ei tämä pelastaminen hänen glooriaansa nosta. On hyvin vaikea ymmärtää tämän mittaluokan erehtymistä hänen omassa asiassaan oli sitten, vaikka keskustelu olisi kuinka nopeatempoista. Jonkan päätöksen takia nyt tuli sellainen kummallinen olo, että ei tuo Stubb taida olla oikein "ruudinkeksijöitä", kun sammakoita päästelee suustaan.
Paljonhan on Stubbilta sammakoita päässyt ilmoille, mutta tuota eduskuntavalehtelua en kyllä sammakkona pidä, koska se oli täysin harkittua. Stubb luotti siihen, ettei kukaan tarkista asian todenperäisyyttä. Oli kuitenkin niin iso valhe, ettei edes porvariHesari sitä voinut pimittää.
Stubido kuvittelee olevansa ameriikan presidentti, kenties koko maailman? Kyllä maailmalla varmaan nauretaan jo ääneen, että mikä v.tun pelle ja vieläpä oikein ministerinä, haha.
Stubb ei osaa oikeasti ranskaa, vaan valehtelee osaavansa. Kaikki osaavat englantia.
MISSÄ ON. KOKOOMUKSEN PERUSARVOT. KOTI, USKONTO JA ISÄNNAA.
Ne on muuttuneet jo aikoja sitten. Jos niitä on koskaan ollutkaan. Nykyään ne ovat:
RAHA, AHNEUS JA PIITTAAMATTOMUUS.
HS pani alulle Stubbin lähtölaskennan. Aikaa Stubbilla kengän kuvan persuksille saamiseen ei ole enää puolta vuottakaan.
joo, kun oma HSkokoomusmedia paljastaa, silloin kokoomuksessa yskitään ja vaikeroidaan, hyörinä alkaa kuin sohaistussa kusiaispesässä.
Älkää potkiko maassa makaavaa.
miksei potkisi maassa makaavaa stubbia?
stubbi potkii paljon pahemmin maassa makaavia työttömiä, eläkeläisiä, sairaita, lapsiperheitä, yksinhuoltajia, palkansaajia jne jne.
niin kauan potkimme, kun peruuttaa kaikki omat potkunsa mainittuja ryhmiä vastaan.
jos ei peru, voi voi....
jos potkijaa etsitään, stubbi se on joka heikompiaan potkii ylimielisesti ja tylysti.
Nuoret Leijonat eivät olisi voittaneet maailmanmestaruutta ilman Alexander Stubbin rohkaisevaa asennetta jonka hän taustalla antoi.
Juuri näin. Kohta 1: Hyvä hyökkäyspeli. Kohta 2: Hyvä puolustuspeli. Ja kohta 3: Positiivinen Pöhinä.
Suuri kiitos Nuorten MM -kullasta kuuluu Alexille!
naapurin 80-vuotias eukko sanoi samaa jo aiemmin. uskon mieluummin vanhaa ja viisasta kuin huuhaa-twiitti-pelleä. stubb lienee kopioinut häneltä.