Montako kyyhkystä Nooalla oli arkissaan? Eikös hän lähettänyt joka aamu kyyhkystä noutamaan sanomalehteä, jossa olisi uutinen vedenpaisumuksen lakkauttamisesta, ja vain viimeinen palasi?
Montako kyyhkystä arkissa oli?
KunhanKysäisen
1675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
"Montako kyyhkystä Nooalla oli arkissaan? Eikös hän lähettänyt joka aamu kyyhkystä noutamaan sanomalehteä, jossa olisi uutinen vedenpaisumuksen lakkauttamisesta, ja vain viimeinen palasi?"
Erikoinen päätelmä. Eiköhän se sama kyyhkynen palannut takaisin niin kauan kunnes tuli maata näkyviin.
"Eiköhän" on evokkikieltä. Ei kreationismissa saa esittää tuollaisia oletuksia - on keskityttävä totuuteen. Vain sillä tavoin kreationismi voi voittaa!
Tämä selvä :)
Sanoin "eiköhän" koska en satavarmasti muistanut kuinka raamatussa asiasta mainitaan. Laiskuuttani en jaksanut tarkastaa. Ja tämä on totuus.
Juh, heheheh, ehdollistaminen joka ikisessä asiassa on tosiaankin evokkikieltä, hehehhh.
Hah hah, on nämä evokit hassuja ajattelijoita.
Eipä ihme että ovat evokkeja.
Sepelkyyhky munii kaksi munaa huhtikuun puolessa välissä. Sepelkyyhkyllä on 3-4 pesuetta vuodessa.
Ja evokit munivat kaiken aikaa, ehehhheh.
Kummallisinta tässä on se, että oliivipuut olivat veden alla noin vuoden ja silti kyyhky toi tuoreen oliivipuun oksan todisteeksi tulvan laskemisesta. Kaiken lisäksi arkki karahti kiville Araratin vuorelle ennen kuin alavammilla mailla kasvaneet oliivipuut mitenkään ehtivät edes tulla veden alta esiin ja Nooa ei kuitenkaan huomannut tulvan laskeneen, kuin vasta kyyhkyn tuotua oksan. Jokin ei nyt täsmää...
Kummallista on myös että nähtyään ensin vaivaa eläinten pelastamisessa, niin heti vedenpaisumuksen jälkeen Nooa uhraa näitä karjaeläimiä ja lintuja, tappaen lajeja sukupuuttoon.
Joo, et osaa lukea etkä varsinkaan ajatella, tyhmä, hehe.
Jahh, missäs sanotaan etteivät eläimet lisääntyneet arkissa, tyhmä?
Kun kerran tiedät eläinten lisääntyneen arkissa, niin osaatko arvioida montako kirvaa arkissa oli kun se rantautui? Mistä ne saivat tarvitsemansa ravinnon (kasvavissa kasveissa virtaava mahla)? Ikävä kyllä en tiedä montako kirvalajia maailmassa on - Suomessa niitä elää noin 480 ja useat niistä ovat erikoistuneet vain kahteen ravintokasviin (siivetön "neitsytsukupolvi" syö yhtä lajia ja suvullinen sukupolvi toista).
Sinulla varmasti on käsitys kirvojen lajimäärästä globaalisti. Ja kun ei ole niin ainahan voit ad hoc keksiä jotain, josta muka "kaikki rehelliset tutkijat" ovat kanssasi samaa mieltä.
Evokeilla ei nyt vaan ole sitä luetun tekstin ymmärtämisen taitoa. Tottahan toki kysymyksiä tulee mieleen kun sitä tekstiä ei ymmärrä.
Tämä sallittakoon heille.
Tuskinpa nämä ymmärtäisivät edes sitä annetun selityksen tekstiä. Tottahan toki tämän ymmärtämättömyyden voi heille sallia koska he ovat pakkomielteisellä tavalla rakastuneet evoluutioteoriaan ja jämähtäneet siihen koska ajattelu heillä on "yhden pysähdyksen" tekniikan mukaista.
Yksi stoppi ajattelusssa ja se riittää heille.
No joo, pakkohan se on noille vajakeille lukihäiriöt, ta paremminkin älyhäiriöaivopiereskely sallia, sillä eihän noilla ääliöillä muutakaan kommuniointikeinoa ole, hehe.
Joo, noin se menee. Siis jos en ymmärrä niin se on evoluutiota, hehehehjb i ugöighehe
Hahhhaah, päivän paras.