Gay-järjestöjen sivu kertoo, että Tarja Halonen olisi jäsen IGLA:ssa International Lesbian and Gay Associationissa. http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
Tämä on ongelmallista, sillä IGLA:ssa on ollut 1990-luvun puolivälissä peri järjestöjä, jotka kannattavat avoimesti pedofiliaa. Yksi IGLA:n jäsenjärjestö oli North American Man Boy Love Association (NAMBLA) Vuonna 1985 NAMBLA hyväksyttiin jäseneksi New York's council of Lesbian and Gay Organizationseihin kuin myös International Gay Associationiin –nykyisin International Lesbian and Gay Association (ILGA). 1990-luvun puolivälissä ILGAn yhteydet NAMBLAn ja muiden pedofiliaorganisaatioiden kanssa johti siihen, että yhdistys menetti YK:ssa virallisen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä. ILGAn yritys saada takaisin virallinen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä hylättiin vuonna 2002, koska järjestö ei toimittanut riittävän tarkkoja jäsenluetteloita, joista olisi selvinnyt, että järjestö on erottanut pedofiliaa kannattavat jäsenjärjestönsä. Tuskin Halonen sentään tahallisesti halunnut tehdä yhteistyötä pedofiliaa kannattavien järjestöjen kanssa, mutta on merkki vakavasta harkitsemattomuudesta ja sinisilmäisyydestä liittyä järjestöön tietämättä mitä muista jäseniä ja millä asialla järjestössä toimii.
Tämä on ongelmallista, sillä IGLA:ssa on ollut 1990-luvun puolivälissä peri järjestöjä, jotka kannattavat avoimesti pedofiliaa. Yksi IGLA:n jäsenjärjestö oli North American Man Boy Love Association (NAMBLA) Vuonna 1985 NAMBLA hyväksyttiin jäseneksi New York's council of Lesbian and Gay Organizationseihin kuin myös International Gay Associationiin –nykyisin International Lesbian and Gay Association (ILGA). 1990-luvun puolivälissä ILGAn yhteydet NAMBLAn ja muiden pedofiliaorganisaatioiden kanssa johti siihen, että yhdistys menetti YK:ssa virallisen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä. ILGAn yritys saada takaisin virallinen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä hylättiin vuonna 2002, koska järjestö ei toimittanut riittävän tarkkoja jäsenluetteloita, joista olisi selvinnyt, että järjestö on erottanut pedofiliaa kannattavat jäsenjärjestönsä. Tuskin Halonen sentään tahallisesti halunnut tehdä yhteistyötä pedofiliaa kannattavien järjestöjen kanssa, mutta on merkki vakavasta harkitsemattomuudesta ja sinisilmäisyydestä liittyä järjestöön tietämättä mitä muista jäseniä ja millä asialla järjestössä toimii.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Halosen hieno harrastus.
http://www.lapsenoikeus.info/presidenttimme-harrastuksista-ja-yhteyksista-seta-igla-ja-nambla.html
Halosen harrastukset eivät ole jääneet vain harrastusten tasolle.
SEXPOa Halonen oli käytännössä perustamassa jo 25-vuotiaana ja on SEXPOn kunniajäsen. SEXPO Ry:n rekisteröinti sai lain voiman 1969. SETA Ry perustettiin muutamaa vuotta myöhemmin ja Halonen on toiminut sen puheenjohtajanakin.
Eläinseksin kriminalisointi loppui 1971. Eläimiin sekaantuminen kuten homouskin oli ollut Suomessa rangaistavaa 1894-1971.
Eläinseksi ja homous luettiin mielisairaudeksi 1981 saakka, mutta pitkän ajan tavoitteisiin kuului samaa sukupuolta olevien parisuhteen rekisteröinti, tasa-arvoinen avioliittolaki sekä adoptio-oikeus.
Vasemmistoliiton kansanedustaja Anna Kontula esitteli julkisuudessa näkemyksensä lähisukulaisten avioliiton (insestin) puolesta kevättalvella 2015. Kontula myös perusteli näkemyksiään. Kohtako pyritään laillistamaan myös pedofilia Suomessa?
Eläinseksi on Suomen lisäksi laillista vain kahdessa Euroopan maassa, Romaniassa ja Unkarissa.
On se kiimainen ikäisekseen, kuliissiuunosta ei koskaan mitään apua siihen.
kiimoissaan nai äpäräänsä ja kissaakin kuulemma.
Seta-halonen järjesti lapsillekin seksi-elin esittelyn
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015073120114512_uu.shtml
Kiimatawja...kassinsa kanssa kuuluu kiertelevän Tallinnan sataman takapihoilla
Käytettyjä alumiinikattiloitako Halonen sieltä etsii vaiko pervokkeja ?
Rahakaan ei rauhoita Kade-Halosta.
Kateus Niinistöä kohtaan korventaa persettä.
Tulee aina paskanmaku suuhun kun tuon lespon näkee tai siitä puhutaan.
inhottava akka!
rupessyletyttää syö päivittäin paskaa kun tietää miltä se maistuu.
Halonen palkattiin SAK:n leipiin 1970 tekemään tuhojaan. Eläinseksin laillistaminen 1971 oli Halosen ja 1969 perustamansa SEXPOn riemuvoittoja. Erikseen SAK:ssa nimettiin Haloselle myös DDR/Stasi-hommat.
Suomessa lakkoiltiin 1970-luvulta alkaen enemmän kuin missään muualla itäblokin ulkopuolella. Halonen antoi jopa radiossa työelämäneuvontaa.
Sen sijaan itäblokissa, SAK:n ja Halosen unelmien maissa, lakkoilu ei ollut luvallista ja mahdollista. Työn sankarit löysivät itsensä Siperiasta helpommallakin ellei teloitettu vääristä mielipiteistä sitä ennen.
Ei varmaankaan yhteiskunta sopimus olisi Haloselle mieleen.
miksi punikit halusi keinoja kaihtamatta epänormaalin akan pressaksi,
sitä olen aina ihmetellyt.?
SAK ja taistolaiset Halosen puljasivat presidenttiehdokkaaksi, koska halveksivat ja vihasivat Suomea. SAK:n pojat tahtoivat myös Halosen, SAK:n pitkäaikaisen lakimiehen, hiukan kauemmaksi.
SUPONn johtajana oli SDP-Sorsan entinen poliittinen neuvonantaja Nevala, joka levitteli laajalle piirille tekaistuja epäilyjä silloisen presidentti Ahtisaaren neuvonantajasta tohtori Alpo Rusista. -Että Rusi olisi entinen Stasi-agentti. Myös pääministeri Lipposen arveltiin levitelleen väärää tietoa.
Valtava mediakohu siitä nousi ja Stasi-Halosen taustat jäivät perkaamatta. Samoin Halosen pervompi puoli. Lipposen itsensä kuten Halosenkin arvellaan olevan salatulla Stasi-listalla.
-Luonnevikainen variksenpelätin kansakunnan keulakuvaksi. Hauskaa..... Reporadion vasuritoimittajat vaikenivat Halosen todellisesta luonteesta, jos sen edes tunsivat.
Halosen valinta ja toiminta presidenttinä oli mahdollista vain 60-70 vuoden salauspäätösten turvin. Niistä Halonen teki itse kaksi (ainakin). Voi olla enemmänkin, mutta ihme. että edes kolmesta on tullut vihiä.
Tarjan hävytön ja häijy kielenkäyttö, räyhääminen ja kiukkukohtaukset alaisten kyykyttäminen ihmetyttävät monia. Jos Tarjan kotikieli on ollut puoletkin siitä, mitä Tarjalta on kuultu, ei ihme, jos Tarjan isä häippäsi jo senkin takia.
. Myös Tarjan tyttären isästä ei ole varmaa tietoa, vain tiedetään varmasi se että kaupunki maksoi elatusmaksut.
.
Sen vuoksi Halonen kutsuttiin USAhan kun ensin Clinton halusi kuulustella Suomalaista kommari pressaa, mitä hän aikoo vuonna 2000. Kun hänelle annettiin ankara varoitus, että Venäjän piiriin et liity. Niin hän pääsi lähtemään maasta.
Sama kuulustelu oli presidentti Busshin aikaan 2002. Taas Tayja mateli lattialla ja aneli saada jatkaa Suomen pressana. Bussh antoi ohjeet miten menetellä. Tayja lupasi noudattaa niitä, ja sai poistua maasta.
Tuollaisia oli Tayjan USAn matkat. Onneksi Presidentti Sauli Niinistöön luotetaan ilman kuulustelujakin. Hyvä hyvä kahden kauden Sauli.
Mistä johtuu että sama ihminen päivästä toiseen jaksaa täällä suoltaa sontaa vinoutuneen mielikuvituksensa avustamana.
Onko kaikki Niinistön kannattajat samanlaisia mieleltään järkkyneitä peräkammarin lapsia?
ämmä astutti äpäränsä jonkun äijän siemenillä mitä halvalla joku Kallion spurgututtava lypsi lerpastaan ja on arveltu sitäkin että penan peniksestä ois sen verran herunut mahlaa, kun sai katsella äpärreen pikkutissejä??
Haloska meni Viroon homottamaan turhaan, virolaiset fiksumpia kuin suomalaiset..
, http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/63/f0/c3/63f0c32d6f6051aaf236b9ef6a479f2b.jpg
DDR:n tunnustamiskomitea!!
Miksi SE on jätetty pois, tahallaanko vai huolimattomuutta. Tämä on skandaali ja presidentin meriittejen ali-arvioimista jopa peittelyyn viittaavalla tavalla. Nyt jää moni pilipalikunniatohtoruus saamatta, kun ei ole tiedossa KAIKKI saavutukset.
Suomen vihaaja Halonen toimi SAK:n juristina 1970 alkaen ja mm. toivoi vappupuheessaan Suomen liittymistä Neuvostoliittoon.
1969 alkaen agendaan kuului yhteiskuntarauhan häirintä, ennenkuulumaton lakkoilu ja perinteisten perhearvojen ja suomalaisen arvoperustan murtaminen.
1990-luvulle tultaessa Koiviston virheellinen vahvan markan politiikka viimeisteli Suomen lamaan, josta Suomi ei koskaan selvinnyt. Yrittäjäpotentiaalia menetettiin. Nokia ja Nokia-klusteri oli yksittäinen menestystarina.
SAK ja AY-liitot oli kaatanut yrityksiä, suuria ja pieniä, ja karkottanut 150.000 työpaikkaa maasta pois. Lapsiperheiden hätä näkyi 1990-luvun koululuokissa laman ja laman karmean jälkihoidon seurauksena Lipposen hallituksen toimesta.
SDP:n Lipponen ja Vasemmiston Siimes myivät pilkkahinnalla yrittäjien ja tavallisten kansalaisten velkoja isoissa nipuissa hyvä veli -toimijoille. Korkokiskonnan ja härskien perintäkulujen seurauksena lukemattomat kansalaiset jäivät velkaorjuuteen loppuiäkseen.
Halonen oli hallituksessa 1980-luvulta presidenttikauteensa saakka yhtä neljän vuoden jaksoa lukuun ottamatta. Halonen oli toiminut SETAssa 1970-luvulta saakka ja tehnyt hiljaista myyräntyötä myös lainsäädäntöteitse, kunnes stalinistisolut nostivat Halosen yllättäen presidenttiehdokkaaksi sivuoven kautta vuonna 2000. Halonen on esiintynyt humanistisen arvojohtajan kaavussa.
..
Äpärätyttärensä kanssa mamma aikoo avioon ja sitten uudelle kaudelle,
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012073115902219_uu.shtml
Äpärä toimii mamman taluttajana ja vaipanvaihtajana afrikanmatkoilla,
mikäs sen kätevämpää.
No näinhän siinä varmaan käy kuin esitit.
Koska niillä on häät, haloska morsiusmekossa voi olla erikoinen näky.
Tuskin maltan sitten odottaa 7päivää lehden kuvia.
näyttääkin siltä että Penis lienee jo väsynyt kuliissihommiinsa
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/77/9c/cb/779ccb28e8cfd3467d7ec3f237afd936.jpg
miksi halonen taantuu yhä, samaa tahtia kiima sillä lisääntyy.
altsheimerin taudin tunnusmerkkejä.??
Eläinseksin puolesta puhuja Tarja Halonen hässii kissaansakin minellä kaksneuvoelimellään!,
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/elaimiin_sekaantuminen_puhuttaa_tanaan_tvssa
Ikävä herätä todellisuuteen. Mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan.
Miten selitän lapsilleni?
Halonen perusti SEXPO Ry:n 1969, ja onnistui lobbaamaan eläinseksin lailliseksi jo 1971.
Ahne-Halonen suoltaa yleviä periaatteita ja kauniita sanoja - mutta ne teot...
http://media-cache-ec0.pinimg.com/1200x/a9/93/26/a993265e0e1e227be554c48370d950ce.jpg
En jostain syystä ota vakavasti tuollaisia roskalehtiä kuin Me naiset
Me Lesbot olisi laadukkaampi ja enemmän mieleen?
homo janilta pääsi itku, yksinhuoltajuus ei olekaan nukkeleikkiä.
http://www.menaiset.fi/artikkeli/ajankohtaista/ihmiset/yksinhuoltajan-arki-oli-lamaannuttaa-jani-toivolan-pelko-sai
Miten sujuu kun molemmille alkaa murrosikä!