Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kun vaimo ei enää halua

Ollaan yli viiskymppisiä eikä vaimoni enään halua seksiä missään muodossa. Itse olen halukas, mutta vuosikausiin ei ole ollut mitään. En haluaisi erota, mutta mitä voin tehdä?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Keskustelkaa mikä on haluttomuuden takana... Itse pitkässä suhteessa, onhan niitä haluttomuus kausia kummallakin osapuolella ollut. Puhumalla saatu ratkaistua, sovittu hoidetaan toisemme jos ei itse halua... Seurannut hyvää seksiä, useammin kuin uskoisi tällä iällä. Meistä tullut kaksi kyyhkyläistä, jälleen kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jp000 kirjoitti:

Ollaan yli viiskymppisiä eikä vaimoni enään halua seksiä missään muodossa. Itse olen halukas, mutta vuosikausiin ei ole ollut mitään. En haluaisi erota, mutta mitä voin tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu