Miksi hän ei julkisesti astu esiin tuomitsemaan näitä (todennäköisesti skriptasta seonneiden ihmisten) tekoja?
Halla-aho ei tuomitse VOK tuhopolttoja?
fsaddfsa
4094
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Miksi juuri Halla-ahon pitäisi ketään tuomita? Myöskään Pirre Pasanen ei oletuominnut julkisesti, ei Kalevi Sorsa, ei myöskään Riki Sorsa...........
Siksi että hän on lietsonut vihaa ja tuomittu siitä jopa oikeudessa
Mitä vihan lietsomista se on, jos kirjoittaa Muhamedin suhteesta pikkutyttöihin? Onhan se kristittyjenkin tiedossa ollut jo kauan, tuskin suomen kristityt siitä tiedosta sekosiva!
Muslimit myös tietävät Muhamedin naima-asiat, joten ei se heillekkään uutinen ollut. Suomen oikeus vaan pelkäsi, vaikka ei oikein tiennyt mitä. Kansanryhmää vastaan, kiva helppo rikos!
Näinä päivinä ei Suomessakaan enää tartuttaisi jokaisen uskonnolliseen sanaan!
Onko Paavo herännyt jo tuomitsemaan, kilon musta savi housuissa?
Tuomitseeko aloittaja sivupersoonineen ne lukemattomat pahoinpitelyt, laittomat uhkaukset, väkivaltaiset katuryöstöt, teinityttöihin kohdistuneet seksuaalirikokset jne. joihin VOK:n asukkaat ovat syyllistyneet?
Ei tuomitse maahanmuuttovirastokaan.
Itse olet vajakki. Miksi Maahanmuuttoviraston tulisi tuomita? 1) sama organisaatio (valtio) on tuominnut iskut presidentin ja useiden ministerien suulla; 2) Halla-aho keräsi populistipoliitikkouransa aikana suosita vatimalla "asiallista keskusrtelua maahanmuutosta." Mielestäni hänen tulisi sanoutua selvästi irti väkivallasta, jo oman ja vaimonsa turvallisuuden vuoksi.
Vihan lietsonta on äärioikeistolainen tapa, Hitler oli historian suurin rotuvihaaja.
Ei tässä rotuja vihata, riittäs kun jokaikinen muslimi maailmasta hävitettäis, oli vaikka minkä värinen tai rotuinen.
onkohan ihan noinkaan, jos tota Ravattista kuuntelee, tai vaikkapa lainaten Husu Husseinia "syö paskaa ja kuole"
Väärin! Juutalaiset ovat maailman suurimpia rotuvihaajia. Aloittivat mm. toisen maailmansodan saksaa vastaan.
"suosita vatimalla "asiallista keskusrtelua" -känniääliösuvakki kirjoittaa. Kaduttaako tyhmyytesi nyt kun on krapula? Ai niin eihän suvakki käy töissä ja kiljua riittää...
Sairasta, taidat olla aitopersu kun tuollaisia hourit.
Halla-ahon mielestä väkivalta on aliarvostettu ongelmanratkaisukeino.
Itse ne niitä sytyttelee, tupakalla tuherrellessaan. Toisaalta vasta valmisteilla olevan keskuksen polttaminen on joskus kunnan kannalta vain hyväksi. Tulevat ongelmat vähenee huomattavasti.
Helvetistäkö sen tietää,vaikka toiset elintasopakolaiset heittelee polttopulloilla toisiaan? Onhan täälä nyt näitä" sikoja ja syntejä sekaisin"
Tappavat toisiaan kotimaassaan niin ei kai keskinäiset vihansa mihinkään ole täälläkään hävinneet. Suvakit alkavat menettää lärvinsä, kun monikulttuuriunelma alkaa haista jätekasalta. Kunhan nyt edetään alkanutta vuotta, jos sitten paksuhöttöisempienkin unelmien kuorrutukset alkavat vähetä ikävien totuuksien vähitellen paljastuessa.
Voisiko se tuomita samalla illan lätkämatsiin?
Jeff Virtaselle voisi antaa 5 min väärässä joukkueessa pelaamisessa.
Olisi se hyvä, ettei Halla-aho tuominnut Virtasta. 2 2 min ratkaisi pelin Suomelle.
Polttopullojen heittelijät ovat murhapoltonyrittäjiä.
Näin sano myös Presidenttimme.
Tommoset rasistit ja muut nettihuutelija-fasisti-rasistit ovat sekopäitä(aito maahanmuuttokritiikki on ok asia).
Se on ikävä totuus teistä.
Varmaan vituttaa, kun sanoin tämän.
Yksikö epäily on tuhopoltoista?
Pitäisikö jokaisen ihmisen tuomita julkisesti aina joka saatanan vähäpätöinen asia.
Halla-aho varoittanut jo monta vuotta liiallisesta maahanmuutosta. Ollut myöskin tietoinen muiden maiden tilanteita seuraamalla sen mukanaan tuomista ikävistä asioista. Häntä ei kuunneltu. Nytkö sitten HÄNEN pitäisi valitella liiallisen maahanmuuton mukanaan tuomia lieveilmiöitä? Heh-heh sanon minä!
Halla-ahon ongelma on, että oli aikaansa edellä. Sai paljon paskaa niskaansa aivan asiallisista puheenvuoroista. Oikeessa hän on ollut alusta alkaen tämän maahanmuuttoasian tiimoilta!
Suomessa huono tilanne vok polttojen suhteen. Ruotsi ja Saksa tässäkin edellä.
Ei Halla-ahon tarvitse tulla tuomitsemaan ketään ja mitään. Hän on varoittanut tarpeeksi monta kertaa maahantunkeutujista. Häntä on pilkattu siitä, mutta kaikenlaiset koiranleuat ovat saaneet nähdä, että hän oli oikeassa.
Kokoomuslaiset sentään ehtivät tuomitsemaan väkivallan ja rasismin. Persut eivät vain halua tuomita, koska kuuluu aatteeseen.
Tässä maassa on vain YKSI polttopullo tapaus joka on kantasuomalaisen tekemä harmiton masinolpullo.
Onko se Sipilä harrmitellut julkisesti näitä kymmeniä raiskaustapauksia tai saatikka edes mennyt tapaamaan näitä...EI...Kempeleen tapauksen jälkeen hän hommasi kriisikokouksen ja siitäkin oli tuloksena että Kempeleestä vedettiin VOK pois että tämä jeppe voi kävellä rauhassa entisillä kotikaduillaan...ja siirrettiin ongelmat muille paikkakunnille.
Miten on niinisalo, Parikkala, ja muut unohtuneet?
Miksi yllättäjä tuomitsisi? Hommalaiset, ex persuu Hirvisaari, Mäenpää yms antavat tukensa polttajille.
Miksi pitäisi tuomita, heh
Niin, miksi rikoksia pitäisi ylipäätään tuomita, kysyy maahanmuuttokriitikko joka itse on useimmiten siitä rikollisimmasta päästä kansalaisia
Niin miksi pitäisi niinkuin SPR tuo VOK "keskusteluissa" esille kun tulee häiriö tai raiskauksista kyse niin jokainen turvapaikanhakija vastaa henkilökohtaisesti tekemisistään ja oikeuslaitos lopun ja SPR kuittaa näin olemattoman koulutuksesnsa ja kotouttamisensa niin miksi joku on kantasuomalaisten tekemisistä vastuussa?
Saksassa ja ruotsissa noita palaa tuon tuosta. Ovatko he enemmän rasisteja?
Ovatko hekin mielestään uhreja?
Jenkeissä sama porukka on nyt vallannut aseilla jonkun alueen, ovat kuulemma isänmaan asialla ja ampuvat kaikki muut.
Terrristeja ne kaikki valtaajat on, tuhoavat toisten omaisuutta ja tappavat salaa uhanalaisia eläimiä, sitten uhotaan miten valtio on syypää.
Eikä kukaa oooo kysyny multa,, mitä mieltä moon.
Voihan sianvittu mikä idiootti aloittaja on.
Ja tuomitsiko perkele yksikään vitun hyysäri tampereella mutiaisia kun nuo polttomurhasi 3 suomalaista, ei saatana yksikään edustaja, päin vastoin, haukkuivat kantaväestön rasisteiksi.
"Skriptasta"?