Kempeleessäkin odotetaan terrori-iskuja?

O_Dottaja

Pelätäänkö Kuusamossa terrori-iskuja?
P_Elkääjä
2.1.2016 7:26
Missä ne terrori-iskut viipyvät?

V_Iipyjä

2.1.2016 7:24

Onko terrori-iskuja tulossa?

T_Erroristi

2.1.2016 7:12

Jumalan_siunauk-

2.1.2016 7:07

sen toivottaminen tuntui tietenkin mukavalta.

Kuitenkin Niinistö-riepukin elää kuvitteellisessa haavemaailmassa. Hän puhuu siitä, miten toivoisi asioiden olevan ja uskoo sitten, että asiat ovat näin. Ihan niin kuin talvisodan alla.

Miksei Niinistö voi uskoa Halla-ahoa ja sitä toista koheltajaa --- oliko se nyt nimeltään Olli Immonen vai mikä --- että muslimipyllistelijöiden joukko ja jollakin tavalla kristillinen länsimainen yhteiskunta eivät ole sovitettavissa yhteen? Miksei Niinistö usko, että jos keitoksessa yksikin muna on mätä, koko keitos on pilalla?

Tämä kansa ei nyt kaipaa mitään muuta kuin muutamia tuhteja terrori-iskuja, jotta valtiovaltakin hoksaisi alkaa tehdä jotakin muutakin kuin puhua paskaa.

Sauli voisi keskittyä vain naimaan Jenniä silloin kun vanhan miehen kyrpä sattuu vielä seisomaan.

1

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tulevan_kuva

      Lukekaa omaa näkijäänne , Paalovia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe