Eikä aivan vähää syökkään.
Aina muistaa ruokailessa, että siinä istuu lisäksi muutama sosialisti.
Sosialismi on rikos yhteiskuntaa kohti.
On SDP / SAK AY pukumiehet ja kukkahattunaiset, joille pitää elannostaan antaa paljon. Heillä ei tapana itse tuottaa mitään.
Aina muistaa ruokailessa, että siinä istuu lisäksi muutama sosialisti.
Sosialismi on rikos yhteiskuntaa kohti.
On SDP / SAK AY pukumiehet ja kukkahattunaiset, joille pitää elannostaan antaa paljon. Heillä ei tapana itse tuottaa mitään.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä tässä viimevuodet on kappitalistit syöneet palkansaajan pöydästä ja paljon ovatkin. Kapitalismin pysyyssä pitämistä on jo vuosikaudet rahoitettu sosialismin keinoin eli verovaroin.
Sosialisti voi ehkä syödä pöydästä, mutta ei kuitenkaan yhtä röyhkeästi kuin kepuli. Kepuli vei tuhansilta ihmisiltä työn ja ruoan lisäksi pöydän jolta syödä.
toimin työpaikkojen määrä on jo saatu varovaiseen kasvuun. Työttömyys kuitenkin kasvaa.
Haista juntti paska! Miksi meidän kaupunkilaisten pitää maksaa teille ruuastamme kahteen kertaan? Sinä se meidän pöydässä ahmit juntti!
Millä te kaupunki reppanat maksatte. Sosiaalituilla.
Teillä ei olisi mitään ilman ympäröivää maata.
Laiskojen keskittymä vain.
Metrien paskaputki merelle vie jätökset, siinä tuotto.
Kyllä minua nyppii enemmän nämä toistakymmentä vuotta pöydässäni syöneet öykkäriporvarit, jotka vielä pöytäkeskusteluissaan valehtelevat niin helvetisti, ja lisäksi vielä varastavat perkeleet pöydästä noustessaankin.
yksi saatanan apina ulvomassa. Yhtään täyttä työpäivää ei ole ikänään tehnyt ja vielä kuvittelee muutakin tuottavansa kuin paskaa Itämereen.
Niin - sellaiseltahan tuo toimintasi tosiaan vaikuttaa.
provoisoitua kun provosoidaan..
Miksi Girl täällä ULVOT mene kotiis Siperiaan. Siellä niitä on muitakin susia.
Entä mitä suunnittelee Eero Heinäluoma, joka ei vastoin ennakkoarvioita tähtääkään presidentiksi, koska omien sanojensa mukaan viihtyy eduskunnassa niin hyvin?..
Maanviljelijät syö kaikkien suomalaisten työssäkäyvien pöydässä kun joudumme maksamaan ruokamme kahteen kertaan,reilua vai mitä kun muut joutuu elättämään nuo loiset jotka leikkii yrittäjää.
maanviljelijät ruokkii Suomen kansa ja halvalla ja riittää vientiinkin,,