Natsin ura

nonniinniiinonniin

5

83

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nappinappinappinappi

      Natsimamma mustamaalaa mua fb ssä ettei mun kaa saa jutella. Mä tajusin sen tosta ekasta kuvasta tossa linkissä toi tyttö M.N. jutteli mulle - niin hups mut poistettiinkin koko ryhmästä. Miksi natsimamma kieltää suojattejaan puhumasta muiden kaa - ihanhan se suojelee omiaan kuin muslimitkin estää omia naisia ettei ne saa jutella vieraiden kaa. On se natsi-usko heikoilla kantimilla kun vääränlaisen kaa jutteleminen pitää estää poistamalla kaikista ryhmästä. Sama metodi kuin muslimeilla.

      Ihmettelen kuitenkin FB osuutta miksi se poistaa mun tilin ton hullun käskystä? Jotain yhteistä on facebookin ylläpidolla ja natseilla !!

      Täällä Suomi24 lla sama peli ! Natsit riehuu ja mustamaalaa muita kirjoittajia ja ylläpito poistaa kun natsi käskee.

      Ymmärtääksesi kuka hallitsee sinua, selvitä ketä et saa arvostella! - Voltaire

      Mutta sen ei tarvitse antaa hallita sua! Natsin orjaksi ei kannata alentua. Natsit hallitsee jopa kieltämällä muita keskustelmasta. ... sitten huutavat sananvapautta.

      Minkäköhänlainen sananvapaus olis natsiSuomessa kun jo facebookissa koko "elämä" lopetetaan yhdellä napin painauksella.

    • Kaukinen, persut, kaikki hommalaiset ja maahamuuttokriitikkot ovat isänmaalle haitaksi, loisivaa alkoholisoitunutta paskasakkia.

      • isistykkää

        On niitä oikeitakin natseja.


    • OpriOpriOpri

      Kai mä sitten palaan tänne suoleen kun FBssä ei saa sanoa tämänkään vertaa, kun matsimamma tekee poliittista uraa FB ssä ja kampee muut tieltään.

      Ja vinkuu kun kukaa ei mee sen miekkareihin voihan kilin vvvv. Ton riidan jälkeen ihmettelen jos sen KKK jengin miekkariin menee enää kukaan. Yrittäkää nyt oikeesti FIKSUT suomalaiset tehdä jotain !!! Oikeesti matsimamma mokas KAIKEN!!!! Kun se vaan on niin paha, jotenkin vaan pirun paha. Sellainen järjetön pahuus kun ei ole mitään syytä olla niin paha niin en voi käsittää mikä sitä vaivaa. Kohta se taa herää ja alkaa bannimaan mua. Pitänee hipsiä sen hullun tieltä.

      Ei jaksa tehdä uutta tiliä kokoajan FB kun se poistaa sen kuitenkin jos jotain jossain kirjoitan. Ihan kahelia. Sitäpaisti niillä on tuhansia tilejä. Katsoin sen seuraaajista kavereista 90% niistä on ulkomaisia nimiä. Hei haloo uskooko noita FB juttuja enää kukaan kun 90% kaveriesta on ihan sönkönsönkön nimiä ja jutuista tykkää muutama vaikka kavereita on tuhansia.
      Ihan fuulaa koko FB. Ei siitä ole mihinkään.
      Tää on parempi saa sanoa asiansa ja huomenna lisää. Harmittaa vaan kun tää heiluu niin kauan kun sivua lataa niin se kelaa puoli tuntia.

      Moveria en kaipaa, se on ihan puhdas natsi. Hyvin se hujas tätä firmaa - valeprofiili sen profiili on FB.ssä. Natsin kaa ei oo kivaa. Sen opin.

    • 222222222h22222s222

      Joo juutalaisethan ne on niitä kovin rakastettuja ja aina ollutkin koko kansan sydämmessä. Eikä suinkaan natsit, joiden kanssa tehtiin yhteistyötä koko kansa siinä taivossa, että joskus päästäisiin eroon rikollisuudesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10491
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8764
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6057
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4248
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      50
      4210
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4060
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3709
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3159
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3107
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2945
    Aihe