Todella timmissä kunnossa nämä kaverit verrattuna esim. moniin nyrkkeilijöihin ja painijoihin, ja monipuoliset kamppailuotteet ja -taktiikat tekevät lajista ylivoimaisesti mielenkiintoisimman ja seuratuimman tällä hetkellä. Ei ihme.
Vastaukset 6
- hööööööö
Sairas laji.
- Anonyymi
Vähän niinkun sun elämä
- uimahousumiehethakkaa
Aika tylsää, kaikki matsitkin näyttävät samalta. Se oli hauskaa varmaan joskus Pride-aikaan 90-luvulla.
- Hihihi
Plääh. Nyt se alkaa näkyä, kun ottelujen säännöt ovat mukaminimissä. Otteluista tulee tylsiä. Hohhoijjaa, olisko välillä hippailua...Joo...Sitten mattoon... Joo... Takakuristus tai triangle...Jep.
Parhaimmillaan "taito" näytetään muutaman sekunnin tyrmäyksellä. Puuuh ja hohhoijaa. Taso on matala.
Nämä ultimatefaittterit eivät taatusti ole kovemmassa kunnossa kuin huippunyrkkeilijät tai -painijat. Tykkäävät vain ajella rintakarvansa ja öljytä itsensä useammin.... Näyttää hyvältä telkkarissa. - 3464634
Jos UFC on kovin, miksi sitten uudelleen ja uudelleen UFCssä aloittelevat entiset nyrkkeilijät tyrmäävät helposti kokeneita UFC ottelijoita? Ei pelkästään Rouseyn ottelussa mutta muissakin otteluissa olen nähnyt saman monesti viime vuoden aikana. UFC taitaa olla paikka niille jotka eivät pärjää muissa lajeissa, esim nyrkkeilyssä. Sen takia sinne menee paljon entisiä nyrkkeilijöitä. Kuka haluaisi katsoa sellista lajia johon muiden lajien luuserit menee? Näkeehän sen palkkioistakin mihin suuntaan luuserit virtaa, ensin kokeillaan miljoonapalkkion nyrkkeilyä, jos ei pärjätä kokeillaan paljon huonommin palkattua UFCtä.
Ja senhän nyt jokainen tietää ettei UFC ottelijat ole yhtään timmimpiä kuin vaikka nyrkkeilijät, taidat nyt verrata jotain raskaan sarjan nyrkkeilijää keskisarjan UFC ottelijaan. - Anonyymi
UFC ei ole laji.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4202061- 1981649
- 1511519
- 1231396
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291206Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2521009- 114938
- 74837
- 17804
- 26705