Kyllä tällä palstalla onki valtavan kovaa mahorkantuoksua sekä hapankaalia.
Kyllä venäjäntrolleille on pantu koville vastustamaan Suomen natoon liittymistä, ettei vaan venäläisillä olis kova huoli liittyykö Suomi Natoon :D
putinikin näkee öisin painajaisia Suomen liittymistä Natoon :)
Kyllä venäjäntrolleille on pantu koville vastustamaan Suomen natoon liittymistä, ettei vaan venäläisillä olis kova huoli liittyykö Suomi Natoon :D
putinikin näkee öisin painajaisia Suomen liittymistä Natoon :)
Vastaukset 55
Vanhimmat
Kyllä täällä hirveä lemu on, ei voi sanoa tuoksuksi.
anteeksi, ilmaisin itseni äsken liian kiltillä tavalla :)
Paskalle suorastaan :D
tiedätkö muuten yhtään mahorkkamerkkiä? ootko koskaan polttanu?
Aukaise ikkuna ja jätä se hernekeiton syöminen vähemmälle.
Mutta natoaloittajankin tyhjännauraminen on perin väkinäistä koska hän tietää
kuuluvansa vähemmistöön vain mahorkan ja kaalinhaju etevimpinä argumenttei-
naan keskustelussa :) Eiks je,junkkari?
Aloittajalla on tullut hätä, että hänen syväanalyyttinen aloituksensa menee historiaan hämärään ilman yhtään kommenttia. Vajaat puolitoista tuntia odoteltuaan hän ei ole enää malttanut olla vastaamatta omaan juttuunsa. Natomyönteinen kaveri, kun aloittaa kirjoittamansa lauseet aina Kyllä-sanalla.
Hyvä huomio. :)
Kyllä täällä hirveä lemu on, ei voi sanoa tuoksuksi.
Kyllä joku voisi nyt vähän kommentoida tätä hajua.
Hehehe
Jospa minä nyt suoraan sanon tämän asian:
NATO -palstalla haisee ryssän paska.
Miten se voi haista, kun yhtäkään sellaista täällä ei ole, paitsi yksi, joka tekeytyy venäläiseksi, saadakseen sitten julistaa fanaattisia nato oppejaan kuviteltuja venäläisiä vastaan?!
Pissa-kakka- jutut ovatkin tämän natu-palstan ylivoimaisesti syvällisintä antia, hehehehe...
- väitteet sentään pitää paikkaansa.
Juu, pissi ja kakka haisevat.
ja tämä tarina on tosi - tosi on, kop kop kop
Venäläiset panne rahat probagandan ja asevarusteluun. Kohta Ivanaat söi kalasnikov ja kaalisoppa.
tämä on nato-palstan paras threadi, yes!
osaan / osasin käyttää ja purkaa/kasata kalasnikoffin kopiota ja ulkoiluttaa mustia, olenko nyt nato-yhteensopiva?
painelin kuupperissa 3280m, enkä ollut edes pataljoonan paras, mutta herensopat tuli paidalla, vitutti. olisinko saanut nato-armeijassa kuntsareita? sa-int kapiukot vaan vittuili, että mikset juossu kovempaa.
Juo prkele enemmän kilipää oinas ja kili olet vieläkin! Muuten ei tule viisautta lisää. Muista kietaista natolippu tumppusympärille ennenku alotat unelmoimisen kätes kautta.
Ammuin intissä pistettä vaille valiot. Naapurilaverilla oli kaveri, jonka isi oli armeijassa töissä, mun ei. Ammuin viimeisen laakin naapurin tauluun, ja naapurin taulusta laskettiin mulle huonoin iskemä. Poika lähti kuntoisuuslomalle, ja minä kassun lattioita kuuraamaan. ja vitutti, ja kapiaiset vittuili, että saatanan kierosilmä, ammu omaan tauluun. ja vitutti vielä enemmän. Olisko nato-armeijassa laskettu ystävällisesti ja herrasmiesmäisesti esim. naapurin taulusta toiseksi huonoin osuma niin, että minäkin olisin saanut lomaa, enkä sa-int- simputuksen mukaista siivousvuoroa?
Nyyh kyl nato on paras kun ei suomenkaan armeija osaa... XDDD
Komppaniassa oli muistaakseni tapana aina perjantaiaamupäivällä pyöräillä ampuradalle. Ammuskelun jälkeen fillarit nosteltiin traktorinlavalle. reput selkään ja rynkyt pykälään, ja sa-int tyyliin älytön juoksukisa nokian pitkävartisissa lenkkareissa takaisin kassuille, ja viimeisestä lasketaan mikä joukkue häviää. Kun luulin olevani hyväkuntoinen, niin otin pari rynkkyä vaivoikseni. No toppihan siinä tuli jossain vaiheessa, ja olin viimeisenä maalissa, ja aivan puhki ja kaikki mitä irti lähti oli annettu. ja taas vittuilua, että joukkue meinaa hävitä, kun ei sulla kulje. ja vitutti. jos olisin älynnyt pölliä a-radalta paukut, niin olisin päästellyt pitkin sitä paskasakkia, kele. Eli onko nyt nato-armeijassa jotain vihanhallinta/-hillintäkursseja tämän sa-int -simputtelun sijaan, etteivät tällaiset mielihalut kirpoa pintaan? Ja eihän nato-armeijassa tarvitse ajaa perse rakoilla polkupyörää, eihän?
Korian gonia?
P.p.pataljoona 3. Hamina, kymmeniä vuosia sitten. Ja hauskaa oli.
Taas oli joku pusikkoreissu jonnekin kouvolan lähelle, ja siitä sitten kovilla ampumaan tankkeja ja pahvitauluja, Ammuttiin autokuskin kanssa kaksistaan upseereitten ja herasmiesten alkujen porukassa. Tuolloin vielä täytenä militaristina osuin just sinne minne pitikin, ja meidän sinkotreenit loppu sitten niinkuin siihen, ja loppupäivä kateltiin nenät jäässä nuorison ohiammuntanäytöstä. Jostain syystä reissu poiki korpraalin natsat, mutta kuskille ei niitä muistaakseni annettu. Olinko petturi, ja olisiko tästä pitänyt kieltäytyä? Olisinko nato-armeijassa iso sotaherra korpinnatsoineni? Ja onko nato-armeijassa joku systeemi tasapuolisesta kohtelusta, ettei se muistuttaisi tätä sa-int meininkiä, missä präniköitä jaellaan näköjään arpomalla?
"Olisinko nato-armeijassa iso sotaherra korpinnatsoineni?"
Voi vttu mä oon oinas tajutkaa nyt mulla on isot sarvet! Stana mun on saatava kentsun arvo natoon, ni jo tuhoaisin koko maailman!
pikkuhiljaa päästään aiheeseen; jollain telttaretkellä loppusyksystä rajanpinnassa, joku pösilö sai päähänsä, että nyt pakit pestään vettä säästäen. Esipesu tehtiin turpeita käyttäen, tipalla vettä loput. No siinäpä sitten telttaleiriä purkaen ja kasaten pari yötä, ja sitten helevetinmoinen paskatauti huonosti pessystä homeisesta pakista. Jälkipesut tehtiin turpeita käyttäen, koska tosi sa-int solttu ei mitään papereita ja vessoja jo joukkuehengen vuoksikaan tarvitse.
Eihän nato-armeijassa pakoteta menemään ns. vessaan keskellä pöpelikköä? ja antaahan nato-armeija puhtaat kalsarit heti kun niitä tarvitaan, eikä niikuin tämä nulju sa-int joka puhtaitten kalsareitten sijaan höpöttää jostain tosimiehistä, jotka eivät haise muulle kuin hielle ja p...lle?
Bäää-äää kyl nato kumminki paras on ku suomessa tällasta pskaa jouduin kokemaan! Natossa on pöytä katettuna herkuilla keskellä metsää pahimman souvinkin aikana ja shampanjaa saa kun tilaa!
Ongelmasi on se, ettei meillä OLE Nato-armeijaa eikä itselläsi juuri älliä! Silti jaksat jorista joutavia?
armeija edessä vai takana, vai?
kiriikö jo vanne?
Sulla saa vain kiriä. Muilla ei. Oinas ei siedä heikkoutta. Ja omaa heikkouttaan oinas julistaa henkisellä väkivallalla.
Nyt kun sa-int opetti pyyhkimään turpeella, koska sitä on täällä niin helposti saatavilla, niin pitäisikö nato-armeijan pojat sitten opettaa pyyhkimään myös kivellä? Nämä harjoitukset kun tuntuvat leviävän aina vain kuivempia seutuja kohti. Lisäksi syytä lienee opiskella tätä jo kulturellisen moniarvoisuuden vuoksi.
Sa int jo aikanaan kielsi riun käytön. Kuitenkin kaikessa hiljaisuudessa tapa oli käytössä aina tilaisuuden tullen. Miten nato-armeijassa tämä on ajateltu hoidettavan? Hyväksyykö nato-armeija riun, vaiko on se niin kehittynyt, että hyökkäyksen mukana seuraavat siirrettävät vessat?
Kyllä kyllä
Onpa seipäänniellyttä sakkia, no helpompi seistä asennossa...
Kaikki ihan relevantteja kysymyksiä. Paskataudista kärsivä ei kyllä levittele rauhaa yhtään minnekään.
Tyyppi julistaa natopalstalla olevansa paskataudissa?! Kaipaa säälipisteitä?! Painu äitis helmoihin pikkupoika, ja jätä aikuisille aikuisten asiat, kuten se sun ännällä alkava lelus, josta et tiedä mitään, paitsi lipun ulkonäön.
Kyllä pissa.
Kyllä kakka.
Viimeksi presidentti Niinistön, Sanoma Oyn, Stubbin, Kaivopuiston everstiluutnantti-NATO-trolli kuuli ääniä tästä nettikeskustelusta ja nyt jo hajuja.
Oikein. Ajavat meidät Natoon ihan itse. ( määräisin panssariesteet rajalle kivistä ja tukkisin turhat ylityspaikat nopeasti jo ihan näitten medioitten juttujen takia .
Nyt se jo kuvittelee pääsevänsä tositoimiin poikkeustilan aikana? Ennemmin antaa suomen islamisteille, kuin päästää venäjää sivistämään suomea?
NATOon liittyminen olisi suoranaista vittuilua Venäjälle, jonka rajanaapureita yhä geologisessa mielessä olemme. Haluammeko sitten vittuilla venäläisille? Ehkä on parempi, että jatkamme vain näillä pelimerkeillä, jotka meille on jaettu :)
Suomen media kiihottaa suomalaisia venäjävihaan (pelastajaansa vastaan) kun amerikasta niin käsketään.
Vihollinen on jo tullut. Ja venäjä se ei ole. Venäläisetkin ovat jo huolissaan suomen tilanteesta. Vihollinen, joka päästetään paraikaa suomeen, on paljon pahempi kuin venäläinen, joka on pyhimys verrattuna heihin! Pitää olla niin stanan suvaitsevainen, ettei saa enää edes maataan puolustaa haitalliselta ainekselta! Vai sekö ei ole haitallista, että täällä on fanaattista porukkaa lähi-idästä, jotka eivät kunnioita naisia, julistavat uskontoaan fanaattisella innolla, uhkaavat tappaa uskonnon takia, ja aiheuttavat kantaväestön poismuuttoa pelon takia? Milloin on lehdissä lukenut: tekijä oli venäläinen? Äärimmäisen harvoin. Todelliset kansanpetturit ovat ne, jotka uhoavat palstoilla suureen ääneen venäjää vastaan, mutteivät ota kantaa todelliseen olemassaolevaan ongelmaan. Ennemmin annan suomen venäjälle, kuin islamistiselle ääriryhmälle! Venäläinen ihminen rakastaa toista ihmistä, islamisti ei rakasta kuin koraaniaan ja uskontoaan. Venäläinen toruu, islamisti katkaisee pään.
Pakene hyvä mies aivan vapaasti ja ota kaverit mukaan.
... eipä tuu ikävä.
Mistäs tiedät onko se mies vai ei?
Mis --> mies
Kaikki paska tulee Venäjältä, pahin paska venäjän suora virkailijan lahjonta ja korruptio. Onneksi niitä loisia pikkuhiljaa Euroopasta karkotaan. Lepenit Ranskassa, shrederit saksassa, berluskonit Italiassa, espanjassa kopla ja Serbiassa ryssän vakoojia potkitaan pihalle. Kohta Suomestakin rotenbergin ystävät lähtevät Kiinan maanpaolle. Ja sitten ryssän trollit jaa ilman palkkaa.
Ai ne etelän maahanmuuttajat onkin irakilaisiksi naamioituneita venäläisiä, jotka ongelmia pk seudulla aiheuttaa? Oot venäjävastanen fanaattinen idiootti, joka ei halua nähdä totuutta. Uskot sinisilmäisesti kauniiseen esiriippuun, jonka itse luot.
Irakilaiset on kauniita ihmisiä, ei ne haise niinku ryssät ...
Joo ja ne raiskaa suomalais naisiakin enemmän.
NATOtrollit ilmeisesti näkevät unia LUCIFERista joka iskee NATOmolollaan NATOtrollien anukseen ???
Homppeli Tarkkispoika taas asialla sisällöstä päätellen?
Parhaat naurut saa niiden trollien tolkuttomasta hölmöydestä.
Jotta palli kestää allas?