Tunnen tosi varakkaan lapsiperheen Oulusta, he katselivat kesästä saakka uudehkoa isoa taloa Kempeleen alueelta, mutta nykyisestä "tilanteesta" johtuen ovat ajatuksen kuopanneet.
....siis Kempele menetti isot verorahat
....Kempele tällä menolla muuttotappio kunta, eli rapistuvaa Oulun slummi aluetta.
Kempele pian slummialuetta ?
16
209
Vastaukset
- niimpäs
Ja höpö menee pohjoiseen keskelle korpea ei ole ihmisiä. Voi asua missä tahansa kun on rahaa. Ihmiset reissaa ympäri maailmaa. Täällä uikutetaan joka asiasta . Tuskin Kempeleen talous niihin kaatui on tänne tulijoita.
Moniko teistä marssi Oulussa jne. Raiskaus jutun vuoksi?
Aina se on tuomittavaa.
Alaikäiset kotiin kuuluu illaksi ja yöksi muutenkin. - Peräkylät
Sipilä on saanut Kempeleen kirosanaksi. Siitä ei tule muuta mieleen kuin tervetuloa kaikki elintasonuorukaiset asumaan tänne. Toivotaan että ukon kämppä saa kunnon nuorisojoukon sinne huuhailemaan ja naisia kyyläämään. Alkakaahan perustaa jo niitä katupartioita,kohta on tarvis.
- kempeleonsyvältä
Kempele kuullostaa sellaselta Sipilän ideologiamaailmanparantamisloskalta. Suomalaisia painetaan alas, verotetaan ja leikataan. Mutta ku on joku etelänmaan mies niin jo vain annetaan omakototalot ja kaikki.
- onneksasunkaukana
Niin, ja suomalaiset menee kyykkyyn ja alistuu kun Sipilä heiluttaa tahtipuikkoa. Paljon täällä napistaan Sipilän epätasa-arvoisesta politiikasta, mutta mitään me ei asioille saada tehtyä. Vihataan vaan Sipilän politiikkaa hiljaa mielessämme.
- ketuttaatana
Sipilä on siinä kans Suomen etujen ajajs. Menis Mombasaan koko äijä. Ai niin ja auttaahan se mielellään. Toki vain veronmaksajien rahoilla.
- sejase
En muuttaisi minäkään Kempeleeseen kun näitä juttuja lukee, te helvetinen omahyväiset kantasuomalaiset. Siellä kuulosta olevan liikaa mielisairaalaan porukkaa irrallaan. Kallon kutistukseen ja lääkitykset kohdalleen mahdollisimman pian. Varmaan normaalia ihmisiä muuttaa sieltä pois,saatte mädäntyä slummissanne ja jauhaa keskenään suuria viisauksianne.
- eiookaikki
Täällä vaikuttaa myös olevan tosi fiksua väkeä. Liekö kukaan ikinä käynyt muualla kun oman kylän kaupassa tai ehkä jopa apteekissa kansii käydä.
Jos siellä on lääkäri niin suosittelen käyntiä sielläkin ennen kaikkea!
Ettekö te osaa tuomita tekoja mitä täällä tehdään oman kansan keskellä. Vai onko se lian pelottavaa kun näkee ehkä oman pimeän puolen.
- inhoaja
Kiva auttaa musssslimeita kun joku muu maksaa, eli te paremmat veronmaksajat. Leikkikäähän matujen kanssa :D
- joopajaajoo
Mun siskon kaiman veljen hyvän kaverin naapurin setä kertoi kuulleensa, että saattoi olla muutto lähellä mutta kariutui johonkin joka luultavasti viittaa ehkä kuitenkin maahanmuuttoon. Tämän siis kuulin tosiaan aivan totena ja pakkohan sen on olla totta.
Sallikaa mun nauraa.... Kempele on kaukana spurgulähilöstä.
Niitä ei täällä näy mutta onhan se hyvä huudella omasta surkuhupaisasta lähiöstä kun ei mitään mistään tiedä eikä koskaan missään käynytkään. :) - huomaaja-
valehtelet. huonosti keksitty tarina
- joopajaajoo
Ihanaa sarkasmia....
- tautia
Ei kiehtoviin mutta väkivallan lisätään väkivaltaa. Oletko koskaan kuullut sodista. Näköjään ihailee väkivaltaa ,kohta Euroopassa posahtaa uhkailuun mukaan. Varmaan nautit siitäkin, saat kirjottamisen aihetta.
- Valitettavaa
Se on valitettavaa kun kyseisen Oululaisen lapsiperheen taloudellinen "tilanne" heikkeni syksyn mittaan niin jyrkästi, ettei Kempeleeseen muutto enää ollut mahdollista!
- varo
Sitäpaitsi siellä liikkuu tosi outoa porukkaa, vaikea varoa koska suomalaisia. Näitä tummaihoisia helpompi varoa.
- tottttttt
Totta nuo outoudet, kirjotukset niin väkivaltaisia
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4557737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään722972Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211901