Onko loputkin järjen hiput menneet

Nyt Venäjältä pyrkii Suomeen ns. pakolaisina siellä jo vuosikausia asuneet ja jopa täysin Venäjää puhuvia jonkin sortin mutiaisia. On suorastaan irvokasta Suomalaisen sosiaaliturvan väärinkäyttöä, jos heitä lasketaan maahamme. Millä ihmeen ilmeellä nämä Suomen hyysääjät saavat näistäkin pakolaisen statuksen täyttäviä loisia ?
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvähän se että suvakit alkavat myötäillä venäjää eikä suhtautua heihin sekä maahan rasistisesti kuten heillä on ollut tapana.

Se rasismi kun on tuhmaa touhua ajatella että jonkun maan ihmiset ovat huonoja tai maa huono ja sitä pitää syrjiä. Kyllä ryssiä pitää rakastaa sekä sitä maata jos aikoo olla suvakki eikä rasisti. Ei rakkauden kohteeksi käy vain raiskaavat nokikepit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomi-suomalaisille kirjoitti:

Nyt Venäjältä pyrkii Suomeen ns. pakolaisina siellä jo vuosikausia asuneet ja jopa täysin Venäjää puhuvia jonkin sortin mutiaisia. On suorastaan irvokasta Suomalaisen sosiaaliturvan väärinkäyttöä, jos heitä lasketaan maahamme. Millä ihmeen ilmeellä nämä Suomen hyysääjät saavat näistäkin pakolaisen statuksen täyttäviä loisia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu