http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016010520911217_ul.shtml
Kataiska saa palkaa lähes 28 000 € / kuussa, joten ei ole köyheedestä tietoa.
Paljos Kataiska maksaa veroa ja minne hän ne maksaa ?
Kannatti ajaa Suomi konkurssiin, kun itse saa noin suurta liksaa, vaikka ei osaa eikä tiedä mistään mitään.
Kataiska saa palkaa lähes 28 000 € / kuussa, joten ei ole köyheedestä tietoa.
Paljos Kataiska maksaa veroa ja minne hän ne maksaa ?
Kannatti ajaa Suomi konkurssiin, kun itse saa noin suurta liksaa, vaikka ei osaa eikä tiedä mistään mitään.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Katainen loistava esimerkki että rikos kannattaa, Katainen väärensi pöytäkirjoja päästäkseen valtakunnanpolitiikkaan ja sen rikoksen avulla on tienannut miljoonia kun taasaksajat ovat menettäneet miljardeja. Hieno puolue tuo Kokoomus.
Kokoomuksessa väärentäminen lasketaan meriitiksi. Pistihän se katainen pari miljardia veronmaksajien rahaa menemään. Huusi vielä pää punaisena että me tienataan tällä. Puhui siis itsestään monikossa.
On siinä sellainen fantsupulveri "mies" että sylettää koko sälli.
fansastinen juttu hei minä tienaan.
Tässä vain yksi esimerkki siitä, miten sairas tämä systeemi on.
niin järkyttävän tyhmälle miehelle.
No noiden lobbaajat ja muut aukonnuolijat tienaa vielä noita paljon enemmän. Päällänsä kaikilla heillä massiivitason kusetus ja äärimmäinen viha ihmiskuntaa kohtaan.
oletko kateellinen?
Mitä väliä mitä joku saa palkkaa jossain?
KokkareTROLLI jauhaa taas kateusmantraa.
Miltä yhtälö näyttää. kataisen ministeryyden aikana suomi velkantui 40 miljardia. Palkittiin euroalueen parhaaksi ministeriksi. sai palkintoviran eu komissiosta. kritisoi suomen linjausia heti viran alkupuolella.On nyt älynnyt jo pitää suunsa kiinni suomen politiikasta. ( erisnimet kirjoitettu tarkoituksella pienellä,eivät ansaitse muuta)
Katainenko sitä velkaa otti?
Miksi velaa on otettu, kun Oy Suomi Ab tienaa vähemmän kuin kuluttaa.
Velkaa otetaan edelleen
Mitä olisi pitänyt tehdä, laittaa kouluja tai sairaaloita kiinni vai
tottahan se on, joku täällä kateellisena pillittää kun joku muu
on päässyt urallaan eteenpäin
Mihin maahan Kataiska veronsa maksaa ?
Kataiska on kunnon Sekoomus edustaja, joka elää veronmaksajien rahoilla, vaikka edustaa yrittäjien puoluetta.
todellisia turvapaikan hakioita rysseliin oleskelu luvan saanee.
sipilä tek tyhmästi .
vatuloi sinä katainen oma palkkasi näytä esimerkkiä AHNEUDELLE luovu noin suuresta PALKASTA.
eihän käy mitenkään nostaa nuin isoa palkkaa.
EU-rosvoliitossa rosvot rellestävät.
Ja tuo on vain jäävuoren huippu, ahneuden ja rosvouksen näkyvä osa.
EU-rosvoliitossa ei ole minkäänlaista sisäistä valvontaa, ahneimmat rosvot kahmivat eniten päivärahoja, tutustumismatkoja, lahjusrahoja, ja piilottavat ne salaisille veroparatiisitileille.
loisioiden mekka keskellä eurooppaa.
Niin on systeemi kuin entisessä neuvostoliitossa... järjestelmä ruokkii itseään. Tulkoon Katainen tänne pohjanmaalle niin viedään saunantaakse turvamiehineen!
Liittovaltiomiesten palkka nousee enemmän kuin suomalaiset perustuet. Ihan pikkuisen vituttaa "vihavalta".
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016010520911217_ul.shtml
"Herrojen tulot nousevat siis 699 euroa kuukaudessa."