Gabbyn näyttelijä vaihtui

25741
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Tämä on sitä saippuapaskaa, aina vaihtuu vähän kauniimpi tilalle ja kaikilla miehillä on nykyään Emmerdalessa hirveet Andymäiset lihakset, Dinglet lie ainuita tavallisen näköisiä ihmisiä enää sarjassa?

Äänestä
  • No nyt tuli valetta. Eikä ole liian lihaksikkaita eikä lihavuus tarkoita lihaksia. Vain Carly näyttelijä nainen haluaa itseään esille mediassa haluten huomiota vartalollaan. Vain Andylla on rumat löllö käsivarret ja muutenkin kehno ja ruma näyttelijä kuten Marlonkin. Paddy on lihava läski. Adam välillä lihoo ja laihtuu. Tavallisen näköinen määritelmä riippuu sanojasta. Jotenkin hassua että joillakin on aina tapana kiinnittää huomioita vain ulkoisiin seikkoihin. Onko silloin vaikeus ymmärtää mitä sarjassa tapahtuu? Gappy oli aika vaihtaa,kehno ja lapsellisen näköinen nyrpeä naama,ruma.
    Lapsi näyttelijöitä vaihdetaan,aikuisia ei. Poikkeus on meillä pian sarjaan tuleva uusi lahjakas Robert Sugden näyttelijä,joka selviytyy vaativasta roolistaan hyvin ja uskottavasti.

    Äänestä

Tämä on juuri sitä mitä ei Emmerdalessa tapahdu koskaan. Niinhän täällä yksi kiihkomielinen fani väitti. Eipä ihme jos britit olivat kummissaan tästä vaihdoksesta. Ikävää, että Emmerdale menee yhä saippuamaisempaan suuntaan. Toisaalta, kai tämä sitten on tämän aikakauden ilmiö Englannissakin: mikään ei saa olla aitoa. Jos olet yli 30-vuotta laitatutat botoxit tai menet menet kasvojenkohotukseen. Ja jos olet nuori ja tavallisen näköinen sinut korvataan kokonaan uudella.

Äänestä

Onhan Emmerdalessa korvattu lapsinäyttelijöitä useinkin, ei tämä ole mikään uusi juttu. Eikä tämä muutos ole läheskään niin radikaali kuin esim. Victorian näyttelijän vaihtuminen joitakin vuosia sitten.

Ei näyttelijöitä vaihdeta sen takia, että toiset ovat liian "tavallisen" näköisiä. Heitä vaihdetaan, jos edellinen ei ole tarpeeksi hyvä. Vanha Gabby olikin sellainen pökkelö, etten ihmettele ollenkaan, että vaihdettiin, oikeastaan olikin jo korkea aika.

Uusi Gabby ei muuten ole kuutta vuotta vanhempi, kuten joku oli twitterissä arvellut. Saman ikäinen hän on. Pituusero on kyllä huomattava, siihen menee varmaan jonkin aikaa tottua. Mutta toisaalta on ihan loogista, että Gabby on pitkä, koska Bernicekin on.

Tässä siis uuden Gabbyn ensiesiintyminen: https://www.youtube.com/watch?v=5xz4COtrQHs

Äänestä
  • Nyt kun mainitsit tuon Victorian niin tuli mieleen Donnan näyttelijän vaihtuminen, joka oli myös aika huomattava.

    Äänestä

  • hannesetunen kirjoitti:

    Nyt kun mainitsit tuon Victorian niin tuli mieleen Donnan näyttelijän vaihtuminen, joka oli myös aika huomattava.

    Ja tuon kun kirjoitin ja suljin koneen niin heti muistin että sama tapahtui veljelleen Scottille.

    Vanhojen Donnan ja Scottin ulkonäöllä ei ilmeisesti käsikirjoittajien mielestä olisi juonikuviot toimineet ja sama lienee Gabbyn tapauksessa.

    Äänestä

Nimimerkki "EiOleLiikaaSaippuaa" ihmettelee miksi ihmiset kiinnittävät niin suurta huomiota vain ulkoisiin seikkoihin. Samaan hengenvetoon hän haukkuu näyttelijöitä rumiksi, lihaviksi ym. Siis hän itse tuijottaa ihmisten ulkonäköä. Miten Andyn käsivarret voivat haitata katsojaa, tai Paddyn lihavuus tai Gabbyn rumuus? En tajunnot koko viestiä.

Äänestä
  • Samaa jäin miettimään :'D hahah! Kyllä niitä "rumiakin" voi olla sarjassa, tosi ruman ja v-mäisen näköinen / oloinen hahmo voisi tuoda lisämaustetta aina niin siirappimaisiin täydellisiin hahmoihin. Shadrakki takaisin!

    Olen varmaan sokea, mutta en näe Andyn käsivarseja mitenkään löllöinä, roikkuuko niistä läskiä ja iho on semmoinen löysä "poimukas"?

    Äänestä

  • ex-pistemies kirjoitti:

    Samaa jäin miettimään :'D hahah! Kyllä niitä "rumiakin" voi olla sarjassa, tosi ruman ja v-mäisen näköinen / oloinen hahmo voisi tuoda lisämaustetta aina niin siirappimaisiin täydellisiin hahmoihin. Shadrakki takaisin!

    Olen varmaan sokea, mutta en näe Andyn käsivarseja mitenkään löllöinä, roikkuuko niistä läskiä ja iho on semmoinen löysä "poimukas"?

    Andyn roolista en pidä,enkä Marlonin. Kummassakin yhdistyy itse näyttelijän taito,olemus ja roolin tylsyys. Siksi en heistä pidä. Andyn Käsivarret eivät ole kiinteät lihaksikkaat vaan pehmeät pulleat takinamaiset höttö rasvaiset kuin pikaruokaa syöneellä. Sopusuhtainen vartalo on aina ok. Rodneyn näyttelijä taitaa olla 70-80 vuotias solakka ja ryhdikäs eikä ole takapuoli levinnyt. Miltähän Paddy näyttäisi laihtuneena 20-30kg?

    Äänestä

Miten tää keskustelu käänty Gabbyn näyttelijän vaihtumisesta kaikkeen muuhun?

Äänestä

Kaipa se alkuperäinen halusi pois sarjasta, mutta enpä ole varma.

Äänestä

Kyllä nämä näyttelijätytöt on saman ikäsiä. ja vaihettiin siks, kun alkuperänen ei näytä tarpeeksi vanhalta.

Äänestä

Laita NTIV lähde mukaan jos tiedät, että alkuperäinen Gabby vaihdettiin siksi, ettei näytä tarpeeksi vanhalta.
Eipä silti, lienet ihan oikeassa, että hänet (Annelise Manojlovic) vaihdettiin juuri ulkonäön takia. Hänen perusolemuksensa oli hieman ilkeä ja sulkeutunut. Hänestä toki olisi saanmut helposti kunnon pahiksen, mutta hänen näyttelijänlahjansa eivät kenties olisi riittäneet. Hänen paikalleen oli saatava näyttävämpi ja hieman kypsemmän oloinen tyttö, jonka varaan voi helpommin kirjoittaa jonkinlaisen juonenpätkän. Näin sen uskon menneen, mutta varmasti vaihdos aiheuttaa briteissä keskustelua.

Asia unohtuu kuitenkin pian, mikäli uusi Gabby onnistuu vakuuttamaan katsojat. Hänen on pakko tehdä se, sillä toinen vaihdos tuskin enää tulee kysymykseen.

Äänestä
  • Em syy on oikea,kypsempi tarvittiin koska olosuhteet muuttuneet,entinen oli huonoin lapsi roolissaan mitä muistan. Jotkut osaa jo sylilapsesta lähtien olla hyvin kameran edessä kuten eräs Moses poika nykyjaksoissa.

    Äänestä

Vaihdoksen syytä voi vain arvailla, jos sitä ei ole kerrottu julkisuuteen.

Gabbya näytellyt tyttö on voinut kyllästyä näyttelemiseen tai näytteleminen vie liikaa hänen aikaansa tai hänen vanhempansa ovat voineet asettaa koulun etusijalle tms. tms.

Ohjelmayhtiö on puolestaan voinut haluta erilaisen henkilön näytelmään. Kaikista ihmisistä ei tule hyviä näyttelijöitä ja teini-ikäiseltä voidaan jo edellyttää aktiivisuutta ja taitoja.
Voi myös olla, että roolille halutaan lisää esitysaikaa ja tähän alkuperäinen Gabby ei ollut valmis.
Myös näyttelijätyön hinta on ratkaiseva.

Mutta tämä kaikki on arvailua.

Äänestä

Uudessa ja vanhassa Gabbyssä on monia selviä yhtäläisyyksiä. Vaikka tyttöjen perusilme on erilainen, he muistuttavat toisiaan. Korkea otsa on hyvin saman mallinen, samoin korvat, nenä ja kallonmalli. Ei siis aivan hätiköity valinta. Asiaa on selvästi mietitty monelta kantilta ja palkattu osaan tyttö, joka muistuttaa edeltäjäänsä.

Äänestä

Ei ole vaihtunut meillä esitettävässä jaksoissa. Joten miksi kirjoittelet siitä nyt?

Äänestä
  • toiset elää englannin ajassa toiset suomen

    Äänestä

Gabby on ollut ihan tönkkö ja ilmeetön lapsinäyttelijä. Aina sama ilme. Kun Belle uhkaili tappamisella, ilmekään ei värähtänyt. Eihän Gabbyn näyttelijä edes näyttele, on vaan ja rahaa tulee.

Äänestä
  • Niinhän hän on pitkän aikaa ollut tönkkö, olisiko joku tarkoitus? Valitettavasti sekään ei tunnu uskottavalta, että hän yhdessä yössä muuttuisi!

    Äänestä

  • Gabby on erikoinen lapsi. Suu on aina samassa, uhmaa kuvastavassa asennossa ja se kummallinen murjottava, altakulmain katse.
    Kokonaiskuvasta tulee, pirullisen ja arvaamattoman näköinen.
    Eipä ole tytön vanhemmatkaan helppoja ja miellyttäviä ihmisiä.
    Ashley on teennäinen, kaksinaamainen ja äkkipikainen. Bernice on itsekäs ja diivaileva, oikutteleva bimbo.
    Gabby on oppinut äidiltään marttyyriksi heittäytymisen, ellei häntä koko ajan paapota, niin koko maailma häntä vihaa.

    En ole nähnyt muuta tarkoitusta Gabbyn roolille sarjassa, kuin olla vain osoittamassa katsojille sitä, miten erikoinen ja outo on Ashleyn ja Bernicen tytär. Annelise Manojlovic on osannut esittää hyvin oudon, hemmotellun ja ilkeyksiin taipuvaisen, melko juron Gabriellen roolia. Koska roolinsa ulkopuolella, hän on ihan eri ilmeinen ja iloinen, nauravainen tyttö.
    Nähtäväksi jää, miten uusi näyttelijä suoriutuu tästä Gabbyn roolista.

    Äänestä

  • Ei James Hootonkaan,ole sarjan ulkopuolella kuten Sam Dingle.

    Äänestä

Mielenkiinnolla odottelen

Äänestä

En voinut sietä Gabbyn näyttelijää. Oli ilkeä näköinen jotenkin ja näyttelikin ilkeää.

Äänestä

Berniceä näyttelevä Samantha Giles on 172cm pitkä ja Gabby / Rosie Bentham on häntä lyhyempi. Mistä tuo 180cm on keksitty aloitukseen?
Tiedän, että on vanha ketju.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cabby kirjoitti:

180cm pituutta ja 6v vanhempi näyttelijä...
http://www.mtv.fi/viihde/ohjelmat/emmerdale/uutiset/artikkeli/emmerdale-nayttelija-vaihtui-yllattaen-fanit-hammentyivat/5639090

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu