Yksi järkevä mies: Presidentti Milos Zeman

Milos_Zeman

Tshekin presidentti Milos Zeman katsoo, että siirtolaisaalto Eurooppaan on "järjestäytynyt invaasio".

Joulutervehdyksessään presidentti oli täysin vakuuttunut siitä, että Euroopassa ei ole meneillään spontaani pakolaisaalto.

Hänen mukaansa myötätunto on "mahdollista" vanhoja ja sairaita sekä lapsia kohtaan, mutta ei kriisialueilta saapuvia nuoria miehiä kohtaan.

Presidentin mukaan Syyrian ja Irakin nuorten miesten tulisi jäädä kotimaahansa taistelemaan Isis-järjestöä vastaan, eikä hakea turvapaikkaa Euroopasta.

– Suuri enemmistö laittomista maahantulijoista on terveitä, nuoria ja naimattomia miehiä. Ihmettelen, miksi he eivät jää taistelemaan maansa vapauden puolesta Isisiä vastaan, Zeman kysyi.

Zeman, 71, valittiin Tshekin presidentiksi vuonna 2013.

5

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomi-on-tuhon-tiellä

      Tsekin presidentti (ja myös Unkarin ja Puolan johtajat) on älykkäämpi kuin Suomen SSS-miehet, Orpo, Nössö Niinistö ja muut matujen ihannoijapoliitikkome yhteensä!

      • gombo

        Pitäiköhän nuo sss-miehet ja muut nössöt poliitikot ulkoistaa jonnekkin kauas valkka Irakkiin ja ottaa Tsekistä tai Unkarista niiden tilalle !


    • Pääsiulluttamaan

      Suomihan olisi yhen kunnon miehen hallittavissa täysin, nuo hiekkalaatikolla leikijät hämmentävät ja syövät tämän pilalle, niile tulee lian paljon uulatuksi uullatyksia jokapuolella vain on uulatuksia.

    • SyyllistyiRasismiin

      Kyllä nyt Milos syyllistyi todella törkeään Rasistiseen rikokseen väittäessään,että viattomat muslimit eivät olisikaan "oikeita pakolaisia".Kyllä Milosin puheet on annettava ValtaKunnan Syyttäjän tutkittavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1326
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1275
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1018
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      916
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      913
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe