Ei tule yleistää.
Kölnin rautatieasemalla raiskaavia ja ryöstäviä muslimimaahanmuuttajia oli vain 1000 - 1500. Ja sitäpaisi he toimivat vain pienissä ryhmissä.
Mutta koska tämäkin organisoitiin älypuhelimilla, eikö maahanmuuttjilta älypuhelimet pitäisi ottaa pois? Se voisi olla maahanpääsyn edellytys.
Kölnin rautatieasemalla raiskaavia ja ryöstäviä muslimimaahanmuuttajia oli vain 1000 - 1500. Ja sitäpaisi he toimivat vain pienissä ryhmissä.
Mutta koska tämäkin organisoitiin älypuhelimilla, eikö maahanmuuttjilta älypuhelimet pitäisi ottaa pois? Se voisi olla maahanpääsyn edellytys.
Vastaukset 4
Vanhimmat
90 ihanaa yksittäistapausta jossa KULTTUURI RIKASTUI ! Äiti Merkel on taatusti onnellinen
Unelma alkaa olla totta. Wippiaijee !
Vakavasti ottaen ei tämä mikään yllätys ollut, eihän ? Sitä saatiin mitä tilattiin. Tämä on sitä Tervon tarkoittamaa siedättämistä.
Tuo on hyvä pointti. Tämä afgaanimamukin, mikä raiskas ja poltti elävältä sen 17-vuotiaan tytönkin siellä ulkoladossa, sekin käytti oman äitinsä älypuhelinta muun mamuporukan kanssa siinä vaiheessa kun yritti jäljittää tätä tyttöä - se kun oli äitinsä kanssa muuttanut muualle ja vaihtanut puhelinliittymiään päästäkseen tästä kahjosta eroon. Tällekin nyt n. 25-vuotiaalle afgaanimamulle oli jo keritty myöntää oleskelulupa, viime vuoden aikana vasta käräjöintejä käytiin siitäkin ja taidetaan käydä vielä useampia vuosia - ja artisti eli Suomen kansa maksaa.
Että kyllä, perusteita olisi ottaa turhapaikkaturisteilta ja mamuilta älypuhelimet pois, sekä maahanyrittämisvaiheessa että - toivon mukaan mahdollisimman harvan kohdalla - maahan jäämisvaiheessa. Kun se mitä ne niillä tekee on kerran tuollaista. Vaan pitäisikö tuo älylaitelutrauskielto ulottaa myös niiden perheenjäseniin myös ?
Jos tuo tytönpolttaja olisi tapettu saman tien, olisi valtio eli kansa säästänyt isot rahat. ...Nyt lakimiehet ryöstävät tuonkin loisen avulla kansalta satoja tuhansia euroja ja muut korvaukset ja vankilakulut siihen päälle.