JEESUS OLI YLPEÄ JA KOPPAVA. JEESUS KUVITTELI OLEVANSA JUMALA JA TEKI IHMETEKOJA SAATANAN AVULLA. JEHOVA SUUTTUI JA TAPPOI JEESUKSEN RISTILLÄ. JEHOVA TUOMITSI JEESUKSEN HELVETTIIN JA SIELLÄ SE PETTURI KITUU NYT JA IKUISESTI.
PALVOKAA JEHOVAA, SILLÄ HÄN ON ISRAELIN KIIVAS JUMALA!!!
PALVOKAA JEHOVAA, SILLÄ HÄN ON ISRAELIN KIIVAS JUMALA!!!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Valhees ei hetkauta tippaakaan.
Jeesus oli nöyrä, mutta saatana hänen vastustajansa oli koppava ja yritti tappaa Jeesuksen jo vauvana.Jeesus ei koskaan yrittänyt olevansa Jumala vaan hän sanoi ristillä riippuessaankin Isä sinun käsiisi minä annan henkeni ja hän kuoli minun ja sinunkin syntien tähden että me saisimme elää.
Jeesus ei ole helvetissä, tuo on helvetellistä solvausta Jeesuksesta, vaan on Taivaassa ja istuu Isänsä oikealla puolella ja on sieltä tuleva tuomitsemaan pahan tekijät, kun hän saapuu kirkkaudessaan ja kunniassa enkelijoukon kanssa tänne maailmaan.
Ja se aika on lähellä, oven edessä.
JEESUS KUKKOILI JA UHOSI OLEVANSA TIE, TOTUUS JA ELÄMÄ. TODELLISUUDESSA ISÄ JUMALA ELI JEHOVA ON TIE, TOTUUS JA ELÄMÄ. JEHOVA KYLLÄSTYI LOPULTA POIKANSA SEKOILUUN JA UHMAAN. SIKSI ISÄ ANTOI POJAN KUOLLA RISTILLÄ. KUOLEMANSA JÄLKEEN JEHOVA PAISKASI JEESUKSEN SIELUN HELVETIN TULEEN KÄRVENTYMÄÄN. SIELLÄ HELVETIN LIESKOISSA IKUISESSA KÄRSIMYKSESSÄ JEESUS ELÄÄ VIELÄ NYTKIN EIKÄ KOSKAAN PÄÄSE POIS. JEESUS HÄPÄISI ISÄ JEHOVAN JA JEHOVAN KOSTO OLI OIKEUTETTU. TÄMÄ ON TOTUUS!!!
Olet sekopää jumalanpilkkaaja.
No oli tuokin taas yksi näistä raamatuntulkinnoista _ :)) n
Näitä tuntuu olevan vaikka kuinka monia .. yksi toistaan kummallisempi .. tämä oli yksi päättömimmistä mitä minä olen koskaan kuullut ..
alex :))
Se on naurajan tulkinta ... se näkyy tuosta tekstistä.
Vittu. Minä en palvo Jeesusta enkä Jehovaa, ääliö!
Kyllä äitisi on onnellinen kasvatuksen tuloksesta.
Kielellinen ilmaisu, sekä huumeet. Vai olisiko se ateistinen ympäristö, mikä on lopputuloksen summa.
Todennäköisesti se.
Et niin, koska palvot saatanaa.
HAHAHAHAHAAHAHAHHAAHAHAHAA!!!! :-):-):-)
Otan tässä skottiviskiä ja naurattaa....!!!!
Siinä mies ottaa skottia, ja naureskelee, kun isäntä niin "käskee".
Ja "hekottelee" kirjoituksissaan, niinkuin Pe.rkele häntä käskee.
Siis on pe.rkeleen juoksupoika, edustaa isäntänsä ääntä.
Siksi on pantu raja elämänpuulle, ettei hän syö ja elä ikuisesti, vaan synnin palkka on kuolema.
Siksi Jumalan alttarilta tuleva tuli tuhoaa ja tappaa.
Tulen tehtävä on puhdistaa.
Kultakin puhdistetaan tulella ja siksi kuona palaa.
Epäpuhdas on kuonaa ja kuonassa on vaikka se viskisieppo.
Hän on alaston, vailla juhliin pukemista, vailla asua.
Hän tieten on valinnut osansa ja jäänyt ulos isäntänsä seuraksi, eikä halua Kuninkaan pöytään.
Vittu, että osaatkin olla sekaisin. Mene hoitoon mielisairaalaan! :-):-):-)
Mooses:"Kahden eli kolmen todistus on pätevä!"
Jeesuksen ylösnousemuksen todistajia on enempi kuin kolme! Lue vaikka Uudesta Testamentista!
"Joka ei Moosesta tottelle, pitää ..." UT
"Kuinka suuremman rangaistuksen pitää saaman se, joka Jumalan Pojan Jesesuksen ylönkatsoo ja ...!"
Amen
Jumala sana on Jehova jehovalaisilla kun jehvalauset eivät osanneet oiken lukea hebbrean tekstiää, jonka hebrealaiset olivat vokalisoineet, masoreettinen teksti. Juutalaiset eivät lausuneet Jumalan nimeä, vaan tuon vokalivoinnin mukaisesti Adonaj, Herra.
Jehovalaiset on amerikkalainen uususkonto itse rakennetulla opillla.
Kristitnusko on peräisin aposttoleilta ja sisltää Evankeliumin, jonka kautta ihmiset voivat pelastua uskomalla Jeesukseen Jumalan tahdon mukaan...
Ei tämä ole Jehovan todistajien palsta!