Monissa keskusteluissa on vihjattu että romanit olisivat olleet
Turkkilan verityön takana.
Tieto on väärä ja se kumotaan tässä ja nyt.
Turkkilan verityön takana.
Tieto on väärä ja se kumotaan tässä ja nyt.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Ja tässä kumotaan tuo väärä tieto. Sun vuoro.
Kotimainen romaniseurue, miehiä ja naisia.
Valkolaisten panettelua ja rasismia!!
Ikaalisten mielenterveyspotilas on ahkerana noilla kaikilla
kuvallisilla nimmareilla.
Kyl oikeen nimet täytys julkasta jokka porukalla tekee tämmöistä !
GOOGLE : Mita Vittua.
Mertsi Allan gunnar Grönstrand
Tekijöitä pitää rankaista!
Tää juttu menee sillai että tappajat pääsee pälkähästä ja surmattu tuomitaan muutaman tonnin sakkoihin ????... Kylä jämpti o näin !!
Mustalaismuori oikeudessa: Ei muuta ko meijän Valto vapahaksi ja vainajalle pieni sakko
Lopettakaa älyttömät mustalaisvitsinne!!
Menes nyt aino lepämään koska muutenkin heikko
mielenterveytesi järkkyy lisää kun noin monella
nimmarilla ahkeroit täälläkin.
se oli... 9 henkeä pidätetty, miehiä ja naisia.
Lieneekö se Bantiittos ???
Niin. Ei saa syyttää. Mertsi ja Carmen vaan asialla...
Vittu, jos minä saisin päättää, niin kaikki saisivat selkäänsä. Se olisi ainoa moraalisesti oikea ratkaisu!
Pirkanmaan käräjäoikeus on vanginnut torstaina kaksi henkilöä todennäköisin syin epäiltyinä Hämeenkyrössä tiistaina tapahtuneesta henkirikoksesta. Vangitut ovat mies ja nainen, ja heitä epäillään taposta. Eläkeläismies surmattiin kotonaan tiistaina Hämeenkyrön turkkilassa.
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar, 27.2.1988 ja Friman, Carmen Kristiina, 6.8.1991
Miksi piti tappaa ? Pienemmälläkin väkivallalla olisi pärjännyt.
Mene opettaan tavoille niitä sukulasiasi.
Romanit asialla nimenomaan.
Niin hävettää tämän kirjastoporukan puolesta kun eivät itse osaa , eivätkä kunnioita ketään paitsi omiaan, laistavat velvoitteensa kaikessa paitsi mölyämisessä näkymisessä ja uhan, kaaoksen ja sekamelskan aiheuttamisessa jossa ovat parhaita.
Jep mutta sano se ääneen,tai kirjoita niin oot kusessa.Kulttuuria pitää vaalia, vaikka poistamalla tämäkin kirjoitus.Kaalet uhanalainen laji.Suojeltava tottakai.
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar (27.2.1988), Friman, Carmen Kristiina (6.8.1991). Laurila, Juuso Matias (19.7.1995) ja Svarts, Theresa (11.10.1991).
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar (27.2.1988), Friman, Carmen Kristiina (6.8.1991). Laurila, Juuso Matias (19.7.1995) ja Svarts, Theresa (11.10.1991)....
Tää tapaus on saanut mut raivon partaalle!!! Toivottavasti noi tappajat saavat ansionsa mukaan!! Eihän kukaan täysi järkinen ihminen tapa ketään täysin viatonta ihmistä. Hyi sairaat paskiaiset siat! Voin kyllä sen sanoa että mustalainen osaa olla PETO jos haluaa. Joo kyllä olen itsekin mustalainen ja en puolla näitten sairaiden sikojen tekoja toivotaan et saavat linnassa "hyvää kohtelua" Mutta silti en tykkää siitä että yleistetään,näitä sairaita ihmisiä tuppaa olemaan yhtä paljon mustalaisissa sekä valtaväestössä.
Onks tää Laurila valkoihonen .
Kyllä' sekin mannelta vaikuttaa
Pysy Ikaalisten palstalla tietoinesi.
Är ni verkligen säkra på att alla 4 är skyldiga? Är inte vissa släppta?
Jag är säker på att i alla fall Juuso är oskyldig, för hans ansikte är vitare än dom andras ansikte
Mutta kukaan näistä Romaaneista ei ole Hämeenkyröstä.Tampereelta kaikki
taikka onko niillä osotetta.
Siinä vähä lengaamista opetettu heimon nuorimmille
Iltalehdessä on hovioikeuden ratkaisu asiasta.
Miksi mustalainen tappaa? Eikö lievempi väkivalta voisi riittää?
Ei ne vaan häpeä itseänsä!
siksi sellaiset ikivanhat sukuvihat ja oudot säännöt,
lisäksi ihan kamalan kamalat vaatteet niin miespuolisilla kuin rahtihame väki!
Rumat vaatteet.
Miksi mv lehti ei kertonut tästäkään,,,putkonen
Varmaa tietoa tämä vaikka valheeksi aika monta muutkin mv lehden putkosen uutiset