Monissa keskusteluissa on vihjattu että romanit olisivat olleet
Turkkilan verityön takana.
Tieto on väärä ja se kumotaan tässä ja nyt.
Romaneilla ei yhteyksiä Turkkilan hirmutekoon
36
4838
Vastaukset
- hwrhuwy
Ja tässä kumotaan tuo väärä tieto. Sun vuoro.
- varmaaa
Kotimainen romaniseurue, miehiä ja naisia.
- hullu.hosumassa
äiiiteeepyyyhkiiin kirjoitti:
Valkolaisten panettelua ja rasismia!!
Ikaalisten mielenterveyspotilas on ahkerana noilla kaikilla
kuvallisilla nimmareilla.
- Polllliishi
Kyl oikeen nimet täytys julkasta jokka porukalla tekee tämmöistä !
- röyhkeäraiskarimamu
GOOGLE : Mita Vittua.
- Anonyymi
Mertsi Allan gunnar Grönstrand
Tekijöitä pitää rankaista!
- Tuomarilettunen
Tää juttu menee sillai että tappajat pääsee pälkähästä ja surmattu tuomitaan muutaman tonnin sakkoihin ????... Kylä jämpti o näin !!
- justnii
Mustalaismuori oikeudessa: Ei muuta ko meijän Valto vapahaksi ja vainajalle pieni sakko
Lopettakaa älyttömät mustalaisvitsinne!!
- otappa.lääkkeet
Menes nyt aino lepämään koska muutenkin heikko
mielenterveytesi järkkyy lisää kun noin monella
nimmarilla ahkeroit täälläkin. - Hmmm...mites
se oli... 9 henkeä pidätetty, miehiä ja naisia.
Lieneekö se Bantiittos ??? - lololololo
Niin. Ei saa syyttää. Mertsi ja Carmen vaan asialla...
Vittu, jos minä saisin päättää, niin kaikki saisivat selkäänsä. Se olisi ainoa moraalisesti oikea ratkaisu!
- Netistälöytyy
Pirkanmaan käräjäoikeus on vanginnut torstaina kaksi henkilöä todennäköisin syin epäiltyinä Hämeenkyrössä tiistaina tapahtuneesta henkirikoksesta. Vangitut ovat mies ja nainen, ja heitä epäillään taposta. Eläkeläismies surmattiin kotonaan tiistaina Hämeenkyrön turkkilassa.
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar, 27.2.1988 ja Friman, Carmen Kristiina, 6.8.1991- siinä.tehtävää
feikki.eväsvuoto kirjoitti:
Miksi piti tappaa ? Pienemmälläkin väkivallalla olisi pärjännyt.
Mene opettaan tavoille niitä sukulasiasi.
- hämppäkyrö
Romanit asialla nimenomaan.
- mannetpois
Niin hävettää tämän kirjastoporukan puolesta kun eivät itse osaa , eivätkä kunnioita ketään paitsi omiaan, laistavat velvoitteensa kaikessa paitsi mölyämisessä näkymisessä ja uhan, kaaoksen ja sekamelskan aiheuttamisessa jossa ovat parhaita.
- porttokaalo
Jep mutta sano se ääneen,tai kirjoita niin oot kusessa.Kulttuuria pitää vaalia, vaikka poistamalla tämäkin kirjoitus.Kaalet uhanalainen laji.Suojeltava tottakai.
- tuomiooooo
porttokaalo kirjoitti:
Jep mutta sano se ääneen,tai kirjoita niin oot kusessa.Kulttuuria pitää vaalia, vaikka poistamalla tämäkin kirjoitus.Kaalet uhanalainen laji.Suojeltava tottakai.
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar (27.2.1988), Friman, Carmen Kristiina (6.8.1991). Laurila, Juuso Matias (19.7.1995) ja Svarts, Theresa (11.10.1991).
- tuomiooooo000
porttokaalo kirjoitti:
Jep mutta sano se ääneen,tai kirjoita niin oot kusessa.Kulttuuria pitää vaalia, vaikka poistamalla tämäkin kirjoitus.Kaalet uhanalainen laji.Suojeltava tottakai.
Vangitut ovat Grönstrand, Mertsi Allan Gunnar (27.2.1988), Friman, Carmen Kristiina (6.8.1991). Laurila, Juuso Matias (19.7.1995) ja Svarts, Theresa (11.10.1991)....
- mustalaisnainen
Tää tapaus on saanut mut raivon partaalle!!! Toivottavasti noi tappajat saavat ansionsa mukaan!! Eihän kukaan täysi järkinen ihminen tapa ketään täysin viatonta ihmistä. Hyi sairaat paskiaiset siat! Voin kyllä sen sanoa että mustalainen osaa olla PETO jos haluaa. Joo kyllä olen itsekin mustalainen ja en puolla näitten sairaiden sikojen tekoja toivotaan et saavat linnassa "hyvää kohtelua" Mutta silti en tykkää siitä että yleistetään,näitä sairaita ihmisiä tuppaa olemaan yhtä paljon mustalaisissa sekä valtaväestössä.
- hämppäkyrö
Onks tää Laurila valkoihonen .
Kyllä' sekin mannelta vaikuttaa
- potilaan.vaivat
Pysy Ikaalisten palstalla tietoinesi.
- Jenny.h
Är ni verkligen säkra på att alla 4 är skyldiga? Är inte vissa släppta?
Jag är säker på att i alla fall Juuso är oskyldig, för hans ansikte är vitare än dom andras ansikte
- leku_valvoo
Mutta kukaan näistä Romaaneista ei ole Hämeenkyröstä.Tampereelta kaikki
taikka onko niillä osotetta.
- Henkselinvenyttäjä
Siinä vähä lengaamista opetettu heimon nuorimmille
- veronmaksajille.lasku
Iltalehdessä on hovioikeuden ratkaisu asiasta.
Miksi mustalainen tappaa? Eikö lievempi väkivalta voisi riittää?
- Anonyymi
Ei ne vaan häpeä itseänsä!
siksi sellaiset ikivanhat sukuvihat ja oudot säännöt,
lisäksi ihan kamalan kamalat vaatteet niin miespuolisilla kuin rahtihame väki!
Rumat vaatteet.
- Anonyymi
Miksi mv lehti ei kertonut tästäkään,,,putkonen
- Anonyymi
Varmaa tietoa tämä vaikka valheeksi aika monta muutkin mv lehden putkosen uutiset
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!992218- 841955
- 511543
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai481486- 1531466
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481364Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1441294Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261156- 1091095
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket251074