NATO-jäsenyyden vastustus kasvaa Ruotsissa

Ruotsissa on 50 prosenttia kansasta Natojäsenyyttä vastaan ja 34 prosenttia sen puolesta.

Suomessa kansa on viisaampaa ja vain 22 peosenttia kannattaa liittymistä Natoon.

Suomen ja Ruotsin oli kai tarkoitus allekirjoittaa isäntämaasopimukset samanaikaisesti, mutta Ruotsi ei sitä allekirjoittanutkaan, vaan huijasi taas hölmön Suomen tulilinjalle.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ihan hyvä. Natoton Suomi ja Ruotsi :)

Äänestä

Tuskin kuluu montaakaan tuntia, kun Washingtonin Tiltut visertävät, että tutkimustulos ei pidä paikkaansa. Sen lisäksi he tulkitsevat kantansa ilmoittamatta jättäneet Nato.kannattajiksi. Seuratkaa WTiltujen viserrystä!

Lisäksi ne, jotka kommentoivat virheelliseen sävyyn tällaisia uutisia, saavat korotuksen Moskovan Tiltujen kunnioitettavaan joukkoon. Ainakin, mikäli mittatikkuna käytetään Washingtonin Tiltujen arviointiperusteita.

Titityy, titityy...

Äänestä

Titityy on tervetullut.

Äänestä

Norja halus ulos Natosta, mutta siitä ei voi erota. Jokainen muistaa mitä tapahtui silloin Norjassa siellä kun ne tappoivat niitä lapsia.

Äänestä
  • Natosta voi vallan mainiosti erota, jos valtion johto niin tahtoo! Ei sitä mikään estä!

    Norjassa vain ei ole mitään yksimieliyyttä eroamiosesta! Vain Tiltuilla on ja norjalaisten puolesta!

    "Jokainen muistaa mitä tapahtui silloin Norjassa siellä kun ne tappoivat niitä lapsia."

    Kyseinen tapahtuma ei liittynyt mitenkään Natoon!

    Äänestä

  • TiltunLoputonTyhmyys kirjoitti:

    Natosta voi vallan mainiosti erota, jos valtion johto niin tahtoo! Ei sitä mikään estä!

    Norjassa vain ei ole mitään yksimieliyyttä eroamiosesta! Vain Tiltuilla on ja norjalaisten puolesta!

    "Jokainen muistaa mitä tapahtui silloin Norjassa siellä kun ne tappoivat niitä lapsia."

    Kyseinen tapahtuma ei liittynyt mitenkään Natoon!

    Natosta ei erota, mutta siihen voidaan liittää puoliväkisin....esim. Suomi on vankassa talutusnuorassa eikä irti pääse....isäntämaasopimus takaa sen.

    Äänestä

Taas itä nuolijat jäi kiinni valehtelusta. Tietenkään itä trollit ei kertonut että Ruotsissa tehty "tutkimus" oli tehty 1200 henkilölle. Eikä varmuutta kuinka moni johdateltu tutkimuksessa.
1200 ei kerro mitään koska tv4 tekemä tutkimus oli aivan paljon laajempi ja siinä kannatus oli suurempi.

alkuperäinen juttu menee

Sanomalehti Dagens Nyheterin teettämän mielipidemittauksen mukaan 50 prosenttia vastanneista vastustaa sotilasliitto Natoon liittymistä. Sotilasliittoon liittymistä kannattaa vastanneista 34 prosenttia ja epävarmoja on 16 prosenttia.

Mielipidemittaukseen osallistui 1 200 ruotsalaista.

STT-TT

Äänestä

Ja edelleen: sekä liittymisen kannatus että vastustus ovat kasvaneet. Aina jäöä Tiltuilta jotakin mainitsematta:-D

Äänestä

Usa, Nato, Suomi/Niinistö, Stubb, Kanerva eivät onnistuneet Venäjä-pelottelulla manipuloimaan ruotsalaisia eikä suomalaisia Naton kannattajiksi.

Äänestä

Hyvä että Suomi ei ole maailman ainoa maa joka sitkeästi vastustaa Naton imperialistista terroria.

Äänestä

EI ANNETA PERIKSI! KOSKAAN!

TALVISODAN HENKI!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YlermiCc kirjoitti:

Ruotsissa on 50 prosenttia kansasta Natojäsenyyttä vastaan ja 34 prosenttia sen puolesta.

Suomessa kansa on viisaampaa ja vain 22 peosenttia kannattaa liittymistä Natoon.

Suomen ja Ruotsin oli kai tarkoitus allekirjoittaa isäntämaasopimukset samanaikaisesti, mutta Ruotsi ei sitä allekirjoittanutkaan, vaan huijasi taas hölmön Suomen tulilinjalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu