Tottakai_edel-
8.1.2016 16:43
UUSI
leenkin äänestäisin Juha Sipilää. Eihän meillä ole parempia vaihtoehtoja. Ei kai kukaan tosissaan kuvittele, että Antti Rinne joskus olisi Suomen pääministerinä.... vitsihän se olisi.
Juha Sipilän osaksi nyt vain on sattunut tulla pääministeriksi poikkeuksellisen vaikeana aikana. Sosialidemokraatit ovat raunioittaneet maan talouden, ja eihän sitä hetkessä korjata.
Taas yllätyksenä tuli tämä pyllistelijöiden rivistö rajojen yli. Kunhan nuo paskat saadaan tapetuksi niin heti helpottaa.
Sitten kun Sipilä Soinin ja Stubbin tuella on saanut maan asiat kuntoon, jätettäköön kaikki hyvä vihervasemmiston tuhottavaksi taas.
IlmiannaJaa
Meillähän on mukava tulevaisuus....
2
135
Vastaukset 2
- Gummihead
Kyllä nämä kolme sankaria eivät saa tämän maan asioita hoitoon,eikä rinne ja viherpiipertäjät vaan SUOMI DEMOKRAATTI...juu ottakaan vaan kummiksi matuja kyllähän niitä riittää...
- mitäodotetaanrajatkiinni
Suomi on pilattu. Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha.
Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvät syistä.
Toivottavasti Sipilä kumppaneineen on hengissä vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan. Suomi antoi luvan, päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa alkuasukkaat ja pahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta.
Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan. Suomi on häväisty. Suomen kehitys on lamaannutettu, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme - ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) pikkupojat , siis hallituksemme, antoi tämän tapahtua.
Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja - jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää. Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa.
Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.
Joku tuntee piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43629Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 49490
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22417