Tumma mies löi vastaantulijaa nyrkillä naamaan

matuthakkaakoskilaisia

13

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uutisointi

      Senkin rasisti. Valkeakosken Sanomien mukaan kyseessä oli vain nuori mies.

      "Pälkäneläinen mies joutui pahoinpitelyn kohteeksi Valkeakoskella tiistaina 5. tammikuuta kello 10 aikaan aamupäivällä.

      Mies oli menossa kävellen Koskikaraan, kun hän törmäsi kävellen vastaan tulleeseen nuoreen mieheen.

      Nuori mies oli kysynyt pälkäneläiseltä, että ”haluatko tapella?” Tämän jälkeen nuori mies löi pälkäneläismiestä kasvoihin ja poistui paikalta.

      Uhrin nenästä oli tullut verta. Tapauksella on paljon silminnäkijöitä, mutta tutkinta on vielä kesken."

      http://www.valkeakoskensanomat.fi/Uutiset/1195013320026/artikkeli/palkanelaismiesta pahoinpideltiin valkeakosken keskustassa tiistaina aamupaivalla.html

      • oletHäpeä

        Olet suurin rasisti ja paska-aivo, vihaat suomalaisia nuoriamiehiä syyllistämällä heitä, vaikka uhri on kertonut tumman miehen lyöneen häntä.


      • dfghjklkjhgfdfghj

        Mitähän hyväuskoinen hölmö, nimim. uutisointi uskoo "tutkimuksen" paljastavan kansalaisille? Ei mitään, ainoastaan joku MV-Lehti pitää kansalaisten puolta, ja onkii tekijän taustat julkisuuteen. Valkeakosken sanomien olisi pitänyt kertoa tuntomerkit ja olisi varmasti kertonutkin, jos kyseessä olisi ollut kantaväestöön kuuluva pahoinpitelijä. Nyt rikollinen sai etumatkaa ja piiloutuu. Poliisia ja valkeakosken sanomia voi syyttää kiihotuksesta kansanryhmää kohtaan, nyt hyväuskoiset suvakkiuteen taipuvaiset typerykset syyttävät teosta tavallisia suomalaisia nuoria miehiä. Sanomien ja poliisin uskottavuus myös romahtaa tuollaisten tapausten ansiosta.


      • röyhkeäraiskarimamu

        GOOGLE : Asialehti.


      • mutta_viisa_nuita_varoo

        Eipä ihmerytä!

        Katsukaa juutuubista hakusanalla ( kaksi muslimipakolaista hakkasi syyttämän tytön )

        Mutta eihän nuita afriikan despootteja kuulemma tarvitse pelätä.

        Ainoastaan suomalaisia pitää pelätä suvakkien sanoman mukaan.


    • Loppunyrkkeilyt

      Saatanan apinat,ne pitää uittaa kanavassa.

    • ValkoinenSuomi

      Lopullinen uitto

      • rapemamu69

        GOOGLE : Yle Watch.


    • oiuytrertyuiopå

      Onko Koskissa tosiaan niin paljon paljon mustia, ettei poliisi voinut seuloa tekijää esiin? Tuntomerkkejä ei ole vieläkään kerrottu ja lyöjä on varmasti tallentunut moneen kameraankin. Ikävää uhrin kannalta, ettei poliisi halua rikollisia kiinni, taitaa kansalaisten katupartiot olla ainut vaihtoehto.

      • suomenmies

        Tekijä on suvakkien/spr:n suojeluksessa....käyttävät omiin tarpeisiinsa


      • SulleJaMulleMuttaEiTuoll

        Valkeakoskella eläinsuojelu toimii hyvin. Kiitos siitä mitallilla palkitulle J-P Taskiselle. Eikös kyse ole mustista?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3934
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2019
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1823
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1702
    5. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      108
      1561
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1551
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1452
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1364
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1317
    Aihe