Ruotsin maahanmuuttovirasto lemppasi valittajat lumihankeen – “Ei mahdollisuutta järjestää muuta majoitusta”
Arabien tilanteet kärjistuvat ruotsalaisissa vastaanottokeskuksissa, ja ruotsalainen suvakkin on järkyttynyt, koska maahanmuuttovirasto ei reagoi tarpeeksi nopeasti tilanteisiin.
http://mvlehti.net/2016/01/09/uhkaillut-tulijaperheet-joutuivat-ruotsissa-saiden-armoille/
Hyysäri itki kun noin tehtiin!!!
Matut lempattiin ulos tuholaiskeskuksesta!! Heh!!
3
82
Vastaukset
- tgtgtgtgtgtgtg
"Hänen mukaansa toiset tulijat Trängsletin vastaanottokeskuksessa ovat uhkailleet Syyriasta ja Irakista tulleita perheitä.
”Keskuksen henkilökunta on joutunut saattamaan näitä perheitä vessaan ja ruokasaliin”."
Isis matut on ottaneet vokin hallintaan, varmaan noin käy/on jo käynyt osassa suomenkin vokkeja. Järki sanoo että isis-matut pitäisi kuljettaa jonnekin korpeen selviämään omillaan mutta koska ruotsi ei voi. Hehehe... Kun Ruotsi koki todellisuuden...
- SuomiSuosta
Eikös tällainen osoita vain sen että ne joita hädässä olevat pakenivat kotimaastaan ovat nyt seuranneet heitä ja valtaavat väkivallalla turvapaikat itselleen estäen turvan jopa täällä niiltä jotka sitä oikeasti tarvii.
Tämä on maailman käytäntö aina. Väkivaltaisia ja rikkaita autetaan mutta kurjat ja köyhät saa kuolla rauhassa.
Haluammeko me auttaa niitä terroristi raiskaajia jotka uhkaavat täälläkin omia kansalaisiaan meidän suosiollisella avustuksella. Jos näin on Suomessakin niin siitä tulee Jumalan kosto maallemme.
Muistatteko tilanteen jossa uutisissa näytettiin pakolaisia junassa ja heittivät ruokaa ja vesipulloja pois junaradalle. Eivät kuulemma kelvanneet. No, sattuiko kukaan huomaamaan että siellä oli lapsiperheitä joille apu kelpasi mutta nuo rikolliset öykkärit ottivat heiltä ruuan kädestä ja heittivät pois. Kielsivät siis kanssamatkustajiaan ottamasta apua vastaan.
Juuri niitä meidän on autettava joita nämä rikolliset vainoaa jopa edelleen täällä pohjolassa!!!
Tämä vääryys vastaa sitä julmuutta jota Suomi kohdisti vanhukseen joka häädettiin täältä omaistensa luota takaisin lähi-itään. Kai se oli onni että ehti kuolla Suomessa ennen kuin häätö toteutui.
Sama pätee suomalaisiin. Kuinka olemme selvinneet auttamisessa niitä 3000 asunnotonta kohtaan joita Suomessa on? Nyt on asunto 30 000lla ulkomaalaisella.
Sääntö on: niitä autetaan joita halutaan auttaa, ja muita ei auteta koska ei haluta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww821363EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81913
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706