Me perustettiin jätkien kans stadiin Piritorin turvapartio. Suojellaan kaikkii niiku isänmaallisii, muijii ja silleen. Enää ei kyttien tartte tänne tulla, me hoijetaan hommat.
Perustettiin turvapartio
Pahkis_ja_Rampe
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä, kytät vaan härittee normaalia elämää.
Nyt kyttien aika menee teidän vahtimiseen. Ja sen aikaa ne on poissa sieltä missä niitä myös tarvittaisiin.
Nythän ne kyttää, tään jälkeen ei tarvitte. Partio vois kyllä myös pitää mömmöjen hinnat kurissa, ny on sikakalliita. Mä taijan tulla partioon mukaan.
Kiitos pojat! Voisitte ottaa Hesarin Kurvista Roskapankkiin asti hallintaanne. Teitä onkin kaivattu.
Roskis on hyvä paikka, halpa kalja, ei sitä tartte kummemmin vallata. Ykän porttis pitäis kyllä saaha pois. Piritori on tien toisella puolella.
Rakkaat Odinin pojat ! Muistakaa tämäniltainen paraatimarssi Iivisniemessä. Marssia johtaa meidän kaikkien hyvin tuntema oikeustieteen laborantti ja vastaanoton suorittaa Puheenjohtajamme. Loppuillasta esitellään Johtajan patsaan pienoismallia.
Huomio! Kokoonnutaan huomenna (ma 11.1.) Roskapankissa klo 19.30. Otetaan pohjat ja lähetään sit partoimaan.
Äänestetään toisenkin kerran persuja kun tuovat vaihtelua ja rikkautta elämään.
Aikaisemmin oli aivan tylsää eikä mitään puhumista kun vihervasurit oli vallassa. Nyt aina joku kohu päällä.