Hallitus kaatuu tähän maahanmuuttoon ;verinen köyhien ruoska kädessä! Ei olisi ollut pakko leikata eläkeläisiltä, köyhiltä , eikä työttömiltä. On valtavat yritystuet ja maataloustuet. Kaikenlaista humpuukitukea! Tälläistä kymmentutpäistä maahanmuuttoa ei pystytä hallitsemaan. Asuttamaan, kotouttamaan. Ei ole alettu rakentaa uusia kaupunkeja ja sairaaloita, kouluja ja muuta. Ne on elättejä ainakin viisivuotta! Merkelin lähtölaskenta on alkanut. Ruotsin hallitus horjuu pahasti..
uusi muuttoalto riehaantuu taas keväällä!
uusi muuttoalto riehaantuu taas keväällä!
Vastaukset 12
Vanhimmat
omiin tyhmyyksiin ne katuu....
Maahanmuutto ei kaada mitään hallitusta Suomessa, jos hallitus kaatuu niin se kaatuu osaamattomuuteensa, siinähän se on tähänkin saakka kunnostautunut.
No jos ei muuta? Se on kaadettava Suomenedun nimissä?
Mutiaiset aiheuttaa vielä sellaset levottomuudet, että kukaan ei niitä hallitse!
Miksi EU ei toiminut. Jos se olisi toiminut, kuten säännöissä sanotaan, niin tänne pussiperälle ei Euroopan läpi olisi tullut yksikään ihminen.
Eikö nyt jumalauta EU:lla ole minkäänlaista ulkorajojen valvontaa. Ei Kreikan tai Italian yksin olisi tarvinnut valvoa maidensa rajoja ja samalla EU:n rajoja. Koko EU:n asiahan se on!
Mitä helvettiä päättäjät Brysselissä puuhastelevat? Tämähän olisi ollut asia nro 1, koko EU:n asia. Jos lähi-idässä soditaan 5 vuotta ja enemmänkin, niin jokainen ymmärtää, että johonkin se väki sieltä lähtee. Nyt se päästettin hallitsemattomasti kulkemaan läpi Euroopan.
Joukossa paljon elintasopakolaisia myös muista maista. He näkivät nyt tilaisuutensa tulleen, kun massat ovat liikkeellä.
Mitä tällaisella EU:lla on virkaa. kun se ei pysty huolehtimaan edes parusasioista?
Miksi käytät sanaa mutiainen toisen värisestä ihmisestä? Miksi alennat itsesi kirjoittamalla rasistisesti?
Syylliset on Merkel ja Junkers! Merkel vielä kesällä koilotti, että kaikki Saksaan, papruja ei kysellä.. Nyt sillä hosussa ja pane mamut eteenpäin Suomeen. Junkers rupesi väkisin jakaa mamuja leireiltä.. Tuli hyökyaalto uusia Afrikasta. Täällä Orpo ja Sipilä koilotti kutsuhuutoa ja vastuuta!
Toivottavasti hallitus kaatuu ennen kesää. Vanhusten vihaaja Sipilä, EK- käsikassara Stubb ja myötäiliä Soini ovat sen ansainneet omilla teoillaan.
Hallitus kaadetaan yleislakolla tänä keväänä. Mikään ei onnistu. Tämä yksi urpo Orpo ei saa edes pohjoisen Venäjän rajaa kiinni, josta valuu Suomeen ihmisisiä , joilla ei ole mitään hätään Venäjälläkään.
Hallitus järjesti meille kaiken päälle! Mamutuhoriesan!
Suomi on pilattu. Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha.
Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvät syistä.
Toivottavasti Sipilä kumppaneineen on hengissä vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan. Suomi antoi luvan, päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa alkuasukkaat ja pahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta.
Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan. Suomi on häväisty. Suomen kehitys on lamaannutettu, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme - ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) pikkupojat , siis hallituksemme, antoi tämän tapahtua.
Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja - jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää. Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa.
Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.
Joku tuntee piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää.....
Mamus vie Suomen konkkaan!