Niin kauan kuin Suomessa on pakkoruotsi ja kaksikielisyys niin kauan meillä on työttömyyttä.
Myös toisin päin. Niin kauan kuin meillä on pakkoruotsi ja kaksikielisyys niin meillä on varaa työttömyyteen.
Pakkoruotsin haitallisuutta ei saa vähätellä.
Myös toisin päin. Niin kauan kuin meillä on pakkoruotsi ja kaksikielisyys niin meillä on varaa työttömyyteen.
Pakkoruotsin haitallisuutta ei saa vähätellä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tarkoitat varmaan, että SVEKOJEN mielestä meillä on varaa työttömyyteen?
Näinhän aloittaja tarkoitti. Svekojen mielestä suomenkieliset saavat kuolla pakkaseen kun ovat niin tyhmiä, etteivät opi rantaruotsia.
Hyvähän on vaatia, kun omistavat suomesta puolet, jos ei enemmänkin. Kuten Nalle Wallirossi, joka ei halua isänmaataan pankkiensa lattialle saven muodossa.
Perustelisitko oikein perusteellisesti, mitä tarkoitat väitteellä "pakkoruotsi lisää työttömyyttä". Nimittäin ei kannata heitellä puskista jotakin, jota ei pysty perustelemaan.
Mitä luulisit, tuleeko perusteluja?
Eihän tavallinen umpiluupää suomalainen saa opiskeltua edes yhtä kieltä kunnolla. Eli suomenkieltä, joten onko ihme jos englanti ei luonnistu jos ruotsinkieli vielä sekoittaa senat sakaisin.