Vanhusten terveydenhuolto Raaseporissa.

Synt.62

En voi ymmärtää miten sairaita vanhuksia hoidetaan Raaseporissa.Lääkärit ja sairaanhoitajat kyllä hoitavat parhaansa mukaan ko.potilaita.Kiitos heille.Mutta miksi joudumme turvautumaan Hangon apuun eli kuskataan vanhuksia Hankoon hoitoon kun Raaseporissa kaikki vuodepaikat täynnä.Miksi?Ja Raaseporihan tästä maksaa.Kyllä täältä pitäisi löytyä jokaiselle avun tarvitsijalle hoitopaikka.On ilmeisesti niin että Raaseporissa terveydenhuollosta päättävät ihmiset eivät osaa/ovat epäpäteviä hoitamaan virkaansa.Ja kunnan asioista päättävät ns.politiikot eivät halua olla samaa mieltä asioista kun ollaan eri puolueista.Leikitään leikkiä nimeltä Älä tuu mun hiekkalaatikolle leikkimään.Raaseporin terveydenhuolto ensisijaisesti ui todella syvällä niinkuin ruutana(kala)Lepinjärvessä talvella jään alla.Joku valopää keksinyt tehdä mainoksen Rakenna pesä Raaseporiin.Ei kovin viisas ajatus.Joskus tullut katsottua valtuuston kokousta tv.stä.Siellä kyllä paistaa viisaudenvalo todella kirkkaana.Uutisvuoto huumorillaan jää kirkkaasti kyllä toiseksi.Päättäjät lopettakaa politikointi ja antakaa jokaiselle kuntalaiselle paras mahdollinen terv.huolto.Ei ole mitään rakettitiedettä suunnata raha oikeaan/tärkeimpään kohteeseen eli TERVEYDENHUOLTOON.Ja vielä kiitos Hangon kaupungille että autatte Raaseporilaisia.

3

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eijärkeväätoimintaa

      "miksi joudumme turvautumaan Hangon apuun eli kuskataan vanhuksia Hankoon hoitoon kun Raaseporissa kaikki vuodepaikat täynnä.Miksi?Ja Raaseporihan tästä maksaa.Kyllä täältä pitäisi löytyä jokaiselle avun tarvitsijalle hoitopaikka."

      Kirjoitit täyttä asiaa.

    • hullunhommaa

      Vanhusten vuodeosastokin siirrettiin Meltolasta pois, koska Raasepori halusi rakennuksen täyteen mamuja! Yksi osasto siellä toimii vielä kesään saakka ja on varmaan vanhuksilla kiva elää pakolaislauman keskellä, kun poliisit ja palokunta vierailee päivittäin.

    • Odin22

      Raaseporista halutaan suomenkieliset ulos!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3024
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2599
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      111
      2413
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1466
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1296
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      101
      1007
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      192
      988
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      84
      930
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      868
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      70
      814
    Aihe