http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011120942990_uu.shtml
Mistä näitä nuoria kaikkitietäväisiä, mutta täys pölvästejä sikiää, aina tulee tuollaisia uusia idealihörhöjä, joilla ei ole maailman tapakulttuureista mitään tietoa.
Olisi suotavaa, että tuollainen nuori tyttö vietäisiin väkisillä vaikka tutustumaan eri kulttuureihin Afrikkaan ja Lähi-itään. Jos on samaa mieltä asioista siellä ollessaan, niin jäköön sitten sinne.
Siis aivan käsittämätön henkilö. Ilmeisesti laput silmillä kulkee elämäänsä. Ja onhan näitä vastaavia, jopa 70-vuotias samaa puoluetta edustava nainenkin kulkee laput silmillä. Ilmeisesti Europarlamentin bonukset ja puolueensa käytäntöä pohtimaton idealismi pakottaa valehtelemaan heitä ?
Mistä näitä nuoria kaikkitietäväisiä, mutta täys pölvästejä sikiää, aina tulee tuollaisia uusia idealihörhöjä, joilla ei ole maailman tapakulttuureista mitään tietoa.
Olisi suotavaa, että tuollainen nuori tyttö vietäisiin väkisillä vaikka tutustumaan eri kulttuureihin Afrikkaan ja Lähi-itään. Jos on samaa mieltä asioista siellä ollessaan, niin jäköön sitten sinne.
Siis aivan käsittämätön henkilö. Ilmeisesti laput silmillä kulkee elämäänsä. Ja onhan näitä vastaavia, jopa 70-vuotias samaa puoluetta edustava nainenkin kulkee laput silmillä. Ilmeisesti Europarlamentin bonukset ja puolueensa käytäntöä pohtimaton idealismi pakottaa valehtelemaan heitä ?
Vastaukset 6
Vanhimmat
MV-lehti edustaa nykyvenäläistä uutisointia, julkaisu on Venäjän nykyhallinnon työrukkanen. Sinällään aivan törkylehti, jolla ei ole mitään tekemistä journalismin kanssa.
Ja valtamedia edustaa Euroopan unionin tiedotuslinjaa.
En tiedä kumpi huonompi, mutta enemmän totuuksia taitaa tuoda esiin mv, johon valtamediankin on pakko vastata muuttamalla radiohiljaisuuttaan vähän kovemmalle.
Miten MV tähän liittyy ? Minä en ole tarvinnut MV:tä omaan ajatteluuni ennenkään. Olen kritisoinut tätä monikulttuurisuushöpinöiden hulluutta omilla aivoilla aina.
Olen niin paljon lukenut ja nähnyt, että tällaista 50-kymppistä on vaikea saada luulemaan asioita. Huomaan kyllä selvästi päämedioiden propagandan, joka on kantaväestöä ajatellen aivan järjetöntä.
Voidaan todellakin puhua suvakkimedioista. Ne eivät ole kantaväestön asialla, vaan jonkin hulluuden, joka tulee EU:n ytimestä. Se on erillaista huluutta kuin Venäjän politiikka, mutta selvää hulluutta sekin.
Tiedoksi vielä, että luen lehtiä laidasta laitaan ja MV mahtuu hyvin siihen joukkoon. MV on tuonut asioita esille ja näin pakottanut ehkä hitusen ääriliberaalien mediaa avautumaan. MV:llä on paikkansa. Kansasta iso osa näkee näiden ääriliberaalien medioiden mieliin, tiedostaa sen politiikan ja epärealistisen, tutkimattoman idealismin, joka siinä on takana.
He ajavat Euroopan kansoja kelvottomien tunkeutujakulttuurien kanssa laajoihin yhteenottoihin !
Katson kyllä mv-lehden, mutta ihmettelen ihmisiä, jotka pitävät sitä jonakin tiedonlähteenä. Jotkut katkeroituneet kunnanvaltuutetut yms. siellä ruikuttavat, miten heitä kohdellaan väärin eikä kuunnella ja mediakin vielä. Jokunen mamu-arre siellä omaa pahaaoloaan tuo esiin jne.
Selvää huuhaata on niin paljon. Kuva-arkistokuvia juttujen liitteenä, jotka joku ottaa autenttisina kuvina. Niin helppoa meitä on narraata.
Ihan huuhaajuttuja oli somalitulkin esittäminen poikien äitinä, sormikin kun oli tietylle vanhemmat.com lehden kuvaaja-toimittajalle. ÄÄnestyspäivän raiskaus, myös kaikkia tarinoita, lastani seurattiin, minut raiskattiin, mutta mitä noista poliisille ilmoittamaan jne. Kuva-arkistokuvia, kun mamu löi. Sama kuva voi esiintyä muussa jutussa vaikka ruotsalaispojan runneltuna naamana.
Joku tet-harjoittelussa oleva yläluokkalainen (muka) kirjoittaa, miten hän suojelee myymälän vakituisia työntekijöitä mamuilta jne. potaskaa
Jaa, olen kyllä huomannut myös toistakin puolta eli sellaisista tapahtumista tuodaan tieto, josta muut eivät kerro. Muut lehdet kun ovat esim. vältelleet TÄYSIN Ruotsin tapahtumista kertomisen. Aikoinaan kirjoittivat autopoltoista (niissäkin nämä Afrikan ja Lähi-idän unelmat olivat tekijöinä)
Myös Ruotsin oma lehdistö on pimitellyt, ettei Ruotsidemokraatit lisää kannatusta !
Sehän selvisi eilen virallisesti, vaikka jokainen vähänkin asioista perillä ollut on tiennyt sen jo kauan !
ELI REVIPPÄ SIITÄ POHJAA VAAN SILLE, MIKSI MV:n kaltaista mediaa tarvitaan !
No, kertooko se paljon Brasiliasta tai Kiinasta? Minua kiinnostaa niiden tapahtumat täsmälleen yhtä paljon kuin mitä Ruotsissa tapahtuu.
Kiinnostaako sinua ihan oikeat asiat, tunnetko oman kuntasi asiat? Ne on tärkeämmät tietää kuin jonkun pikkukaupungin mamun tekemä ahdistelu.
Vielä ymmärrän, jos aikuiset ihan oikeista raiskauksista puhuvat. Ja mitä ne 11-vuotiaat tekivät uuden vuoden yönä kaupungilla ilman vanhempiaan? Helsingissä.