Jos Valtio ei noudata lakeja niin pitääkö

Pitääkö muidenkaan?? siis noi elintasoturvikset on laittomastti liikkeellä, en vain ymmärrä miten nyt pääsee maahan kuka vaan ja mistä suunnasta vaan ,Suomi on mukana Dublin ja Schengen sopimuksissa ne ei oikeuta vapaaseeen liikkumiseen ja pakolaiset jää ensimmäiseen turvalliseen maahan EIKÄ mene parhaan tuen perässä niinkuin nämä.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Schengen vapaa liikkuvuus, koskee ainoastaa EU-kansalaisia, ei muualta tulleita. En tajua miten tämä kusetus on mahdollista ja kenen toimesta.

Äänestä
  • Samoin Eurooppalaiset lait ja asetukset ovat syntyneet vuosisatojen saatossa ja Eurooppalaisia kristittyjä varten. Muualta maailmasta saapuneet rikolliset tulisi tuomita aina maksimi asteikolla ja karkoittaa välittömästi rasittamasta yhteiskuntaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sipilänkutsumat kirjoitti:

Pitääkö muidenkaan?? siis noi elintasoturvikset on laittomastti liikkeellä, en vain ymmärrä miten nyt pääsee maahan kuka vaan ja mistä suunnasta vaan ,Suomi on mukana Dublin ja Schengen sopimuksissa ne ei oikeuta vapaaseeen liikkumiseen ja pakolaiset jää ensimmäiseen turvalliseen maahan EIKÄ mene parhaan tuen perässä niinkuin nämä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu