Ei ainakaan voitais syyttää "pakolaisia" jos ois rajoitukset liikkumiseen, http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452610442916.html
Mikä ihme siinä on ettei Matuille saa aikatauluja.
kukatoimis
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Poliisi turvaa kaikkien liikkumisen ettei mitään hätää t.Pölis
Matuille olisi hyvä saada ulkonaliikkumiskielto esim. 19.00 -07.00, vain näin vältyttäisiin tällaisilta rikoksilta. Poliisit eivät pysty estämään näitä.
Nyt kauppojen pidentyneet aukioloajat pakottavat naiset liikkumaan työmatkat myöhään, niin olisi ihan aiheellinen tuo ulkonaliikkumiskielto noille. Tosi moni pelkää.
Aivan onkohan yhtään mietitty kun kaupat yöhön asti auki mitä se saa aikaan ? noi puskakyttääjät ei ehkä näillä keleillä vielä ole pusikossa mutta annas olla kun ilmat lämpenee.
Lehdessä vasta 2 viikkoa tapahtuman jälkeen?
Ja kivajuttuja matuista tulee lähes suorana lähetyksenä yleltä ja muista medioista 24/7.
Alaikäinen Tyttäreni pelkää näitä arabituijottelijoita lähiostarilla. Mitä helvettiä tässä voi tehdä! Poliisi ja media vähättelee tätä pikku ILMIÖTÄ! Tuntuu että eivät ole meidän puolella..
Ei hätää Sipilä turvaa !!! ja jos Sipilä ei ehdi niin Urpo ehtii..