Heipähei Seinäjokiset!
Ollaan tyttöjen kanssa tulossa parin viikon päästä työmatkalle sinne ja tarvittaisiin vinkkejä iltaviihteelle. Mitäs suosittelisitte? Olemme kuulleet hurjiakin juttuja asenteesta ei-paikallisia kohtaan eli uskaltaako siellä paikallisten jutuille tulla?
Ollaan tyttöjen kanssa tulossa parin viikon päästä työmatkalle sinne ja tarvittaisiin vinkkejä iltaviihteelle. Mitäs suosittelisitte? Olemme kuulleet hurjiakin juttuja asenteesta ei-paikallisia kohtaan eli uskaltaako siellä paikallisten jutuille tulla?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllä uskaltaa, mutta käykää nyt aluksi tippari tarastuksessa. Meillä ei tahdo ehtiä niitä kumeja räpläämään.
Ei saatana Minna! Taasko menen miestäsi pettämään reissuilles?
Homot ei oo tyttöjä, se on meillä täälä eri asia.
Kyllä löytyy hyviä, kuten joka kaupungista. Se on tietty hankaluus, ettei voi kahta paikkaa enempää katsastaa illassa. Riippuu niin daameista mitä hakee!? Lähestyä pitää aina, koska muuten joutuu täällä kyselemään kolmen viikon kuluttua;) Hei sinä ihana mies jne...
Nythän täälä on noita partalapsimamuja joten viihdettä ainakin piisaa kunhan muistatte pukeutua kuin ilotytöt ja antaa kunnon kyytit ettei mamujen tarvitse normaaleihin naisiin käydä käsiksi! Viihtykää edes 2 viikkoa ni niilläkin enimmät panokset on lennätetty!
En ole nähnyt yhtään "partalasta" vielä viihteellä.
Sekin etu tässä paikassa on että ne ei taida uskaltaa lähteä baareihin :P
itse ulkopaikkakuntalaisena muutaman kerran viihteellä käyneenä huomioin nämä seikat niissä keskustan muutamassa pubissa jossa kävimme etsiessämme irkkupaikkaa löytämättä sitä saimme yleensä sellaisia katseita että noi ei kuulu kalustoon toki kukaan ei juttelemaan eksynyt.asia olisi ollut toinen myöhemmin..siirryttyämme yökerho rintamalle joita oli siinä pari,piti jonotta about 20min siten maksaa lippu,sitten jonottaa taas tönivien teinien seassa ylhinnoiteltu lonkeroa(opin tupakin jälkeen ja otin kolme)..mitä tulee tupakki matkaan,lopuksi löysin paikan joku tyttö pyysi tulta tuli heti pari villapaita veikkoa kyselemää kuka mä luulen olevani kun tuun tänne enkä tiedä ketä ne on(vissiin kylän kurkoja?)sitten 5min sokkelomatka pöytään...illan päätteeksi ei tarvinnu miettiä kun ei löytäny kun yhden pizzerian...voi vit.u.....no siellä olikin sitten jo tusina riidan haastajia ettei tarvinnu ees miettiä että söis siellä.taksi oli oma lukunsa.soitto kertoi että odotusaika 1,5h että pääsis kaverin kämpille xxxmatkan päähän...no kun meni seisoo tielle pidätti auton sano kuskille että kerro numerot sinne 4hlö...lähetäää..tossa rahaa..lähti...hyvät viikonloput....meen seuraavaks hotelliin tampereelle tai jyväskylään
Mikäköhän on, kun myös ulkopaikkakuntalaisena en löytänyt tuosta vuodatuksesta mitään tuttua.
Härmän häjy siinä asemaa vastapäätä sielä on kova meno aamusta iltaan
Aika alapääpainotteisia ja mamunhuuruisia olivat nuo teidän vastaukset, -toivottavasti livessä käyttäydytte normaalisti ystävällisiä ihmisiä kohtaan. Mutta kyllä jossain täytyy käydä ainakin syömässä ja katsella mihin muualle saapikkaat vie.
Menkää Still Standingiin (paikalliset tuntevat nimellä minibaari) ja kertokaa Momolle (omistaja, tunnistatte kyllä hervottomista rastoista :D) että pelkäätte täkäläisten olevan sisäänlämpiävää porukkaa. Momo todistaa, että ei pelkoa, se on hyvä tyyppi :)
No tuo vaikuttaa hyvältä, jo sivujenkin puolesta. Tänks! :)
Jos kunnon kyytiä tekee mieli niin kannattanee mennä samantien vaasaan. Seinäjoella ei miehet uskalla puhua naisille ja täten ei kontakteja synny.
Sori parhaimat on jo viety päältä...Seiskasta luin.