Nerg: Henkisesti repivä työ hänellä

Kansalaisille on henkisesti repivää se, että Päivi Nerg on sisäministeriön kansliapäällikkönä näin vaikealla hetkellä. Täysin ammatitaidoton lähestyminen turvapaikkahakojoiden tuomiin ongelmiin. Keittiöpsykologikin tietää, että ongelma pitää ensin myöntää ja sen jälkeen se voidaan vasta ratkaista.
Ongelmien kieltäminen johtaa vain siihen, että ongelmat kasvaa hallitsemattomiksi.

Nyt olisi korkea aika vaihtaa sisäministeriön kansliapäällikkö.
955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nerg on entinen siivooja.

Äänestä

", että ongelma pitää ensin myöntää ja sen jälkeen se voidaan vasta ratkaista."

Mikä on ongelma?
Mistä se johtuu?
Esitetyt ratkaisut ongelmaan/ongelmiin!

Äänestä

Oppiarvo SIIVOOJA, JUMALAUTA MITEN HULLUA, NIIN KORKEA OPPIARVO, NAAMA KUIN PETOLINNULLA, ONKOHAN LESTU, SEN NÄKÖINEN HIHULI??

Äänestä

Nergin petolinnun perseellä ei ole vielä ollut tarpeeksi repivä duuni! Sitä oikeasti odotellessa...

Äänestä

Nerg pimityksessä hyvä. Epärehellinen, huono kristitty.

Äänestä

Päivi Nerg on koulutukseltaan maa- ja metsätieteiden maisteri, joka teki väitöskirjansa lehmien utareterveyden vaikutuksesta maidontuotantoon. Kiihkouskovainen Päivi Räsänen nimitti Nergin kansliapäälliköksi, ohi jopa kenraalitason hakijan ja olihan siellä joukossa korkeita poliisiviranomaisia, joilla lakimiehen ja valtiotieteen tutkintoja. Nimityshetkellä Nerg taisi olla raamatun lähetysseuran toiminnanjohtajana (äärihelluntalaisten hihhuliseura). Niin, että eihän uskonnollisella suuntautumisella mitään merkitystä ollut. Nyt meillä on satukirjaan uskova hihhuli ylimpänä raja- ja poliisiviranomaisena!

Äänestä
  • Nerg on siis navetta-viisas maitonaama.

    Äänestä

  • Jaa, eikö sitä väitöskirjaa hyväksytty,kun on vieläkin maisteri?

    Äänestä

  • No siinähän nyt meni ateistin uskonpaatoksen piikkiin, aika paljon oli valheita tuossa mutta täytyy silti todeta, että Nerg oli epäonnistunut valinta - ja todellakin polittinen virkanimitys , vaikka se aina kiistetään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


järkeäkehiin kirjoitti:

Kansalaisille on henkisesti repivää se, että Päivi Nerg on sisäministeriön kansliapäällikkönä näin vaikealla hetkellä. Täysin ammatitaidoton lähestyminen turvapaikkahakojoiden tuomiin ongelmiin. Keittiöpsykologikin tietää, että ongelma pitää ensin myöntää ja sen jälkeen se voidaan vasta ratkaista.
Ongelmien kieltäminen johtaa vain siihen, että ongelmat kasvaa hallitsemattomiksi.

Nyt olisi korkea aika vaihtaa sisäministeriön kansliapäällikkö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu