tv-kanavat ei näy kunnolla?

Onko kellään muulla tätä ongelmaa Kauhajoella? Alkanut nyt tammikuussa ainakin meillä, signaali on huono jokaisella kanavalla, pätkii tosi pahasti välillä? En ymmärrä mistä johtuu?
81328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kepulaisten touhuja. Digitan kautta ovat laskeneet lähetystehoja, jotta saavat hommattua antenniasennuskeikkoja Hyvä-veliverkostolle!

Äänestä

Voi johtua lumesta, kuurasta tai pakkasesta. FOX ja TV 5 ei näy, mutta pitäskö niitten näkyäkkään. Muistelen, että TV 5 näky joskus. Joskus laitettiin antenniin ja sisälle jotkut mutikat kun ei näkyny mikään kunnolla.

Äänestä

niin en tiedä olisko sitten pakkanen??? Kyllä tv5 ja fox on näkynyt ja ihan hyvin paitsi nyt kun mikään ei oikein näy. Joo, ja antenninvahvistajakin löytyy, se mutikka.

Äänestä

itsellä ollut tämä vaiva jo 6 vuotta

Äänestä
  • pitääskö käyrä optikolla!!!!

    Äänestä

Kannattaa muuttaa s-joelle kerrostaloon siellä tv-kanavat näkyy kaapelin kautta ja kuvan laatu on hyvä.

Äänestä

meillä oli sama juttu. alkoi uudenvuoden seutuvilla. syyksi paljastui 4G häiriö. antenni palvelu Kuutti korjasi tilanteen. Kannattaa katsoa lisää taajuustalkoot.fi sivustolta.

Äänestä

Kääntäkää antenni lapualle niin näette lisäksi kaikki kanavat niikun fox ja muut..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


digidigi kirjoitti:

Onko kellään muulla tätä ongelmaa Kauhajoella? Alkanut nyt tammikuussa ainakin meillä, signaali on huono jokaisella kanavalla, pätkii tosi pahasti välillä? En ymmärrä mistä johtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu