Älä Pentti välitä, mopo voi karata ja

asiavirheitä tulla.
Minäkin kerran työpaikalla sanoin vahingossa, että kävin ufolla Marssissa, vaikka piti sanoa, että kävin mopolla Lidlissä. Mutta melkein sama asiahan tuo on. Asiaa tutkittiin, mutta tyhjiin raukes.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452746748487.html
Mutta ymmärränhän minä sinua.
Miehen pitää saada julkisuutta ja tyhmyys on jotenkin todistettava ja siinä olet onnistunut.
9134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tyhjät tynnyrit kolisevat kaikkein kovimmin. Varsinkin jos joku käy niitä vähän potkaisemassa tahallaan.

Äänestä

Et sitten uhonnut pomollesi, että tätä tarinaasi et pyörrä vaikka viisi poliisia tulisi hakemaan?

Äänestä
  • Minä luulen, että avaaja ei ole savolainen.
    Minä en tunne tätä Oinosta, olen joskus otsakkeissa nähnyt, mutta tämän päivän tapahtumien perusteella voisi luokitella poliittiseksi pelleksi ja varmaan on ihan oikein, eikös tää oo niitä Soinin miehiä.
    Mutt paskaa puhumallahan Suomessa epäluuloa ja vihaa kylvetään.

    Äänestä

Kaverini Jorma luuli olevansa Napoleon, mutta sitten miekka lipsahti varpaaseen ja joutui turvatumaan lääkärin apuun.
Laittoivat Jorman hoitoon ja terapiaan ja hoito on tehonnut, nykyisin Jorma matkii Aatua ja sillä on samanmoiset viikset ja lääkityskin samaa luokkaa ja on menossa partioon, vaikka on aikuinen mies.
No Penttikin on ikäsä asunut Savossa ja oireilu voi johtua siitä.

Äänestä
  • Meillä taas akka luulee, että sillä on määräysvalta

    Äänestä

  • tihvelis kirjoitti:

    Meillä taas akka luulee, että sillä on määräysvalta

    Tuo nyt ei ole mitään, meillä on Suomessa perussuomalainen puolue, joka luuli, että Suomen kansa on tyhmä.
    Ja, että pärjäävät haliituksessa.
    Mutta, mutta ?

    Äänestä

Perättömien puhumisesta kikkeli pölkylle!

Äänestä
  • mitäs jos ei löyvy

    Äänestä

  • kikkelissavosta kirjoitti:

    mitäs jos ei löyvy

    yleensä perssut on munattomia miehiä
    ja tuuleen puhujia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VittuilevaKansalainen kirjoitti:

asiavirheitä tulla.
Minäkin kerran työpaikalla sanoin vahingossa, että kävin ufolla Marssissa, vaikka piti sanoa, että kävin mopolla Lidlissä. Mutta melkein sama asiahan tuo on. Asiaa tutkittiin, mutta tyhjiin raukes.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452746748487.html
Mutta ymmärränhän minä sinua.
Miehen pitää saada julkisuutta ja tyhmyys on jotenkin todistettava ja siinä olet onnistunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu