montako kolikkoa minulla on kädessäni, niin saat molemmat. Matu vastasi, neljä.
Kysyin matulta, että jos arvaat
Säästin-kolikot
1160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Montako sulla oli? terv. suvakki
Myös suvakki olisi vastannut 4 kolikkoa, ainoastaan laskutaitoinen suomalainen osaa päätellä vastauksen joka on siis 2 kolikkoa.
Hyvä. Siis sä oot nero.
Hyysäriporukoissa jos joku tietää että 2 2=4 niin tyyppiä varmasti pidetään jo nerona, mutta tuo on pelkkää matematiikkaa eikä sillä ole mitään tekemistä nerouden kanssa SORRY VAAN
Suhut halveksivat kaikkea luonnontieteitä (eli oikeita tieteitä, toisin kuin nämä höpsismit kuten sosiologia ja kasvatus"tiede" ym.) liippaavaa, koska eivät itse osanneet edes peruslaskuja koulussa.
Näinhän se menee.
Kysysyin matulta tietääkö tämä montako kivestä hänellä on. Mies vastasi innoissaan, kak...UUIIIIUAAIUUIIIAAIIIIIIAIAUUHHHHHHH...ykfi.
Itse asiassa aloittaja otti suuren riskin, mikäli matu olisi arvannut oikein matu logiikalla ap olisi kädetön mies...kysymyshän meni näin ...........montako kolikkoa minulla on kädessäni, niin saat molemmat. Matu vastasi, neljä.
Hmmmm.... Kaksi kättä... molemmissa 5 sormea...
Vastaan 16 kolikkoa ja 3 seteliä!!!
Terveisin Jutta.
Ps. Jyrki auttoi laskutoimituksessa.
Jyrkillä oli lyhyt matikka lukiossa, mutta sai muistaakseni lubenterin ja on siis nero verrattuna Cai-Göran Stubbiin, joka sai lyhyestä matikasta approbaturin.
Varmaan 90% kaikista kolikoista sanois stuppi, sori siitä!