Mv lehdykkä

Kaikkia mv:ssa mainostaneita yrityksiä kohtaan on asetettu julkinen boikotti.Jos
kys. yritykset jatkavat yhteistyötä vasistisen mv:n kanssa niin kärsikööt tappiot
nahoissaan ja maineessaan suuren yleisön silmissä.
35146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Suuri yleisö arvostaa MV-lehteä ja siellä mainostavia firmoja.

MV-lehti on niitä harvoja julkaisuja jotka kertoo totuuden ja jonka suosio kasvaa kohisten.

Äänestä
  • Näinköhän lienee.Epäilen kyllä vahvasti sillä tiedotuskampanja syö raskaasti
    rasistista mv lehteä taloudellisesti :) Pian on pussit tyhjänä kuin natsinupit.Vot!

    Äänestä

  • On totta, että MV-lehti kertoo asioista, joista muu media vaikenee, silti muistakaa, että MV-lehti osoittaa olevansa avoimesti rajusti JUUTALAISVASTAINEN lehti, tukemalla kammokuolajuutalaisviha-magneettimediaa eli tavaratalo Kärkkäisen sivuja.

    MV syyllistyy myös itse TÖRKEÄÄN juutalaisvihamieliseen kirjoitteluun, joten jos ET halua tukea natsismia, ÄLÄ tue MV-lehteä.

    Äänestä

  • MV -LEHTI on tänä päivänä SUOMEN luotettavin media, jos haluaa tietää oikeasti, mitä Euroopassa tapahtuu - näin se vain on.

    Äänestä

  • Ainoastaan ryssän perseen nuolijat arvostaa mv lehdykäistä

    Äänestä

Lahjoitin juuri 1000€ MV lehdelle ja sain sen verovähennyksiin kiitos verolakien.

Äänestä
  • Sama täällä 500e lähti MV- lehdelle.
    Totta verovähennys myöskin.

    Äänestä

  • Minäkin lahjoitin juuri ulostetta paketillisen MV-lehdellä. Luulisi olevan tuttua tavaraa ko. lehdykälle.

    Äänestä

  • ässä1 kirjoitti:

    Minäkin lahjoitin juuri ulostetta paketillisen MV-lehdellä. Luulisi olevan tuttua tavaraa ko. lehdykälle.

    Huuhaata ja valhetta nämäkin "lahjoitukset" ;D

    Ei mene läpi.

    MOT:
    Samaiset persaukiset urpot eli mv-trollit kitisevät 140€:n Yle-verosta ;D

    Äänestä

  • MätäVattua kirjoitti:

    Huuhaata ja valhetta nämäkin "lahjoitukset" ;D

    Ei mene läpi.

    MOT:
    Samaiset persaukiset urpot eli mv-trollit kitisevät 140€:n Yle-verosta ;D

    tulipa hiljaista rahamiesten suunnalta ;D OSUI JA UPPOSI!

    ja eikun uppia!

    Äänestä

Taidanpa piruuttani ottaa lainaa jolla MV-lehteä voi tukea ennen kuin
olen työtön ja vailla luottotietoja, kiitokset hallituksen ja niiden suvakkien joilla on varaa mokutusta rahoittaa.

Äänestä

älä homohurri hauku mv:tä tai lähetänprätkäjätkät perään

Äänestä
  • Pari mokkakorvaa tarjoaisi bubille sitä mitä bubille on vailla, eli aikaa aterian.

    Äänestä

MV = iha jees....
Kommenttiosio = täyttä asiaa...
Muu huumori = herkkua...

Äänestä

MV-lehteä voi aivan hyvin lukea ja harrastaa kriittistä medialukutaitoa. Samalla tekniikalla valistuneet ihmiset lukevat muitakin medioita. Ei pidä pitää ihmisiä pöljinä.

Sensijaan Iltasanomat on ollut ostoboikotissa jo parikymmentä vuotta.

Äänestä

Tämä ns. Boikotti. Tuotti niin paljon julkisuutta MV- Lehdelle. Että se herätti kiinnostusta niin mainostajissa kuin lukijoissa. Olettaisin että tämä ei ollut Poliitisten nuorisojärjestöjen tarkoitus. Kannattaisi miettiä ensin. Ja tehdä sitten.

Äänestä
  • MUITATTEKO. MAINOKSEN. TOSI ON.

    Äänestä

  • MAINOS- kirjoitti:

    MUITATTEKO. MAINOKSEN. TOSI ON.

    Näin on.

    Äänestä

"Kaikkia mv:ssa mainostaneita yrityksiä kohtaan on asetettu julkinen boikotti."

KUKA tai MIKÄ taho tämän boikotin on asettanut? Se, että joku Huuhanen sanoo, että kaikkien pitäisi boikotoida MV:tä ei vielä ole julkinen boikotti, se on Haahusen oma mielipide.
Kuka siis voi asettaa julkisen boikotin?

Äänestä
  • Kukako asettaa;kuluttaja joka boikotoi mv ystävien kassalinjoja :)

    Äänestä

  • Bror-Erik24bb kirjoitti:

    Kukako asettaa;kuluttaja joka boikotoi mv ystävien kassalinjoja :)

    MUISTA YSTÄVÄN PÄIVÄ. 14,2 SE ON SILLOIN. JA SOPII KAIKILLE MV.LUKIJOILLE.

    Äänestä

Mikä yritys mainostaa muka MV-lehdessä. Ainakin itse boikotoisin sellaista yritystä.

Äänestä

Tulen käyttämään sellaisen yrityksen palveluita mielelläni joka mainostaa mv-lehdessä :)

Kärkkäisillä on ostoksilla käyty jo vuosikaudet ja tullaan käymään jatkossakin.

Äänestä

Sama juttu, MV-lehden mainostajien palveluita käytän mahdollisuuksien mukaan ensin.

Äänestä

Hullu,,,,,MV-lehti tuottaa oikeaa uutisointia nyt vaikkapa näiden matuparasiittien tekosista. On VOK-karttaa ja "yksittäistapaus"-karttaa yms, on videoita, uutiskuvia maailmalta..mitä vitun rasismia tämä on? Faktatietoa, jota valtamedia ei uutisoi, koska ilmeisesti isänmaan Islamisointi kärsisi.

Äänestä

Viime vuonna Ilja teki töitä yksin. Nyt toimittajia on yhteensä 5. Suosio kasvaa kohisten. Yksityisistä lahjoituksista kertyy pitkä penni. Eikä aikaakaan kun MV- lehti tulee selättämään vielä suurempia lehtiä. Maakuntalehdet ovat jo jääneet kauas taakse.
Lehden tulevaisuus näyttää hyvinkin valoisalta ja kohta alkaa se jo mainostajiakin kiinnostamaan.
Totuus ei pala tulessakaan.

Äänestä
  • Eli 5 täyspäiväistä (muttei kovinkaan täyspäistä) mv-trollia s24:ssä sotkemassa. Samat tyypit tiltuja?

    Hyvä kun kerroit ;D

    Äänestä

Hurrit nappas meiltä ovelalla tavalla esim. HUS sairaalan rakennuksen omistuksen, jonka 30 vuoden päästä voivat säädekirjan mukaan ehkä lahjoittaa nykyiselle toimijalle. Tuosta upeasta juonittelusta kirjoitti ainoastaa HYMY. Hurrit ootte te kyllä ovelia, taitaa MV pelottaa että teidän säätiöjekkuiluista tulee jotain juttua tähän mediaan jota te ette voi kontrolloida. BROR ERIK sulla taitaa olla jotain tunnollasi? Ainakin esi-isäsi tapattivat suomalaisia satova vuosia sodissaan ja riistivät meitä veroilla veriveroilla, josta historiamme, jonka te olette kirjoittaneet on ollut sangen vaiti. Erik olet peloissasi, että totuus tulee julki, kuten päätoimittajaraukat, jotka joukolla kävivät kivittämään valhemedioita.

Äänestä

HUS-säätiön kautta meni rakennuskanta ruottinkieltä tukeville säätiöille. Hymy kirjoitti aiheesta. Rantaruottalaista taitaa pelottaa vapaa media?

Äänestä

Tänne ei voi kirjoittaa onko RKP asialla?

Äänestä

Hyvältä näyttää boikotin kannalta,nyt on vain oltava tarkkana ja tuotava jokainen
mainostaja julkisuuteen joka maksaa rahaa rasistiselle medialle. Kyllä ne mainoseu-
rot sukkelasti loppuu kun mainostajien asiakasryhmät ymmärtävät olla suosimatta
rasismin siivellä liihottelevaa yritystä :)

Äänestä
  • uppiii!

    Äänestä

MV-Lehti on hyvä tiedonlähde, jos sitä osaa lukea kriittisesti. Kaikkea ei pidä uskoa.

Äänestä
  • Voihan tuollaista ryssän ylläpitämää MV-roskablogia lukea kuka hyvänsä.
    Lukematta kun on hankala tietää, mitä hölynpölyä ja valhetta ovat sinne taas keksineet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Bror-Erik2443 kirjoitti:

Kaikkia mv:ssa mainostaneita yrityksiä kohtaan on asetettu julkinen boikotti.Jos
kys. yritykset jatkavat yhteistyötä vasistisen mv:n kanssa niin kärsikööt tappiot
nahoissaan ja maineessaan suuren yleisön silmissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu