Mimmonen paikka on asua Pudasjärvi?Työllisyys tilanne?Onko siellä vapaita miehiä?
kiinnostaa
8
563
Vastaukset
- mieluumminei
Muusta niin viis. mutt miehiä riittää, ja värin ja kansalaisuuden voit valita itse vapaasti
- vaihtoehdot
On tarjolla mamuja ja paikallisia miehiä. Mamun kun otat ja laitat huivinpäähän. Ikinä et tarvii töissä käydä. Mahapystyssä kun työntelet lastenvaunuja, saat riittävän toimeentulon. Paikallisen asukin kun otat mieheksi joudut,aina etsimään työtä/toimeentuloa. Mieti näitä.
- dfdfae
kyll se koskee paikallistakin miestä. kun otat lahkolaisen niin maha pytyssä kävelet ilman kunnioitusta.
ett ihan sama
- huudeill
On tääl uus etelänihme maisteri paluumuuttajana, jonka luo naisväki helmat paukkujen jonottaa. Kysy näiltä meijjän rouvilta.
- kaikkeaolennähnut
Kaksi vaihtoehtoo, naiselle. Myös sitten se kolmas. Ensimmäinen on, mamun vaimo, huntupäässä mahapystyssä, työntää kaksostenvaunua. Perheenpää menee kuusiaskelta edellä. Sitten se toinen on "lestavaimo" Ei huntua päässä. Vain mahapystyssä. Väsynyt, ja tympeä ilme kasvoilla. Työntää kaksostenvaunuja. Helmoissa, ja vaunuissa roikkuu liuta lapsia. Kolmas on itsenäinen kaikesta riippumaton nainen. Häntä ei voi alistaa. Jea
- Opiskelija222
Ei kannata muuttaa tv. pudasjärveläinen nuori opiskelia
- lämpöäjalempeä
Hyvin täällä menee turvekammissa asuessa!
- olerasisti
Kyllä sossusta rahaa saa, ainakin toistaiseksi. Kohta tosin on Irakin paskiaiset kaikki vienyt, mutta jos sellaisen kuraperseen huolit, niin on toimeentulo turvattu. Nääs veronmaksaja elättää. Vapaita miehiä???? Noita vitun maahantukeutujia on kyllä! Kelpaako sellainen nyt kunnon naiselle? EI. Eihän se ole nainen eikä mikään, mikä huolii jonkun matupaskan. Jos olet rasisti, niin tervetuloa paikkakunnalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353