Sipilän Kempeleen talosta tehdään turvallisuusselv

itystä. Sipilä sanoo että taloon tulee joku vainottu perhe ulkomailta. Lähde Iltasanomien nettisivu tänään.
17107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vainottu perhe? Katainen?

Äänestä

Feikkipakolaisia ei kukaan vainoa missään.

Äänestä
  • vain rahapula vainoaa ...

    Äänestä

Mikäs siinä nyt on kun Vatu-Matu Sipilän Jussin bisnesvaimolle ei ihan mikä vaan maahantunkeutuja kelpaakkaan, hö?
Olis vaan nyt ottanu niitä kuoriutumattomia karvaperskultamunia ihan samalla tavalla kuin niitä muuallekin väkisin kuntien vastustuksesta huolimatta tungetaan, saatana!

Äänestä
  • Kumma että sillä on otsaa hyötyä toisten hädänalaisesta asemasta.
    Turhaa kuvitella sen antavan halvalla asuntoaan käyttöön.
    Näin saa täyden rempankin elukoiden jäljiltä.
    Umpikiero selittäjä.

    Äänestä

  • Sinne pitäisi laittaa ne karkoitusta odottavat.

    Äänestä

  • Vai oikein turvallisuusselvitys herra Sipilän talosta! Onko se jotenkin riskialtis rakennus, puuttuuko turvaverkkoaita ympäriltä ja onko ikkunat rikkimenevää lasia?

    Äänestä

Vainoavat, ja raiskaavat !

Äänestä

  • fsf.gjakgjlaj kirjoitti:

    Mikäs tää uutinen on? Kiusallinen lupailu ja lupailija. Pitäisi antaa normaali vuokramarkkinoille talo eikä saikata tyhjää.

    Sipilän pihassa ei näy turvapaikanhakijoita
    Lauantai 16.1.2016 klo 05.05
    http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011620968511_uu.shtml

    Voi, jeesus mikä ökyily tästä laupeudesta näitä irakilaisia kohtaan. Turvallisuusselvitys voi olla myös "peräkamarinpojan" asukkaista, jos nyt yhtään rivien välistä tätä tulkitsee.

    Hermunen puhuu mtv:n haastattelussa hallituksen miljonääreistä (Sipilä ja Berner), jotta eihän se voi olla vaikuttamatta näkemyksiin.

    Pääministeri Sipilän kodista käynnissä turvallisuusselvitys: ”Asunto on turvapaikanhakijoiden käytettävissä”
    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452842882177.html

    Sitten vaan kirkkoa rakentamaan Sipilä, yksityistetaan Suomen evankelisluterilainen piispoineen päivineen. Sipikä ja Berner sitten sijoittamaan kirkkojen toimintaan, kun on nyt asiakkaita tilattu kymmeniä tuhansia. Käännytys alkaa sujua, vastaanotto kyky voi olla arpapeliä, mutta jos siitä maksetaan palkkiot, niin onnistuuhan sekin.

    Israelin–Palestiinan konflikti
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Israelin–Palestiinan_konflikti

    Gazan kaista
    https://fi.wikipedia.org/wiki/Gazan_kaista

    Äänestä

Onko muista VOKeista tehty vastaava turvallisuusselvitys vain onko Sipilä kuntineen perustuslain yläpuolella?

Äänestä
  • Ei kumpaakaan. Syyrian johtaja Bashar al-Assad tulee sinne, kun hänet syöstään vallasta. Ei sinne suinkaan ketä hyvänsä majoiteta.

    Äänestä

Saako siitä enemmän rahaa?
Ja veronmaksajat maksaa turvaselvityksen?

SE ON HÄNEN LIIKETOIMINNAN KULU. EI sitä pidä maksattaa suomalaisilla.

Äänestä

Älä jaksa, sama aina toistaa niitä samoja juttuja. Mene kirjastoon ja lainaa joku hyvä kirja enemminkin kun täällä haukut ihmisiä. Eihän noissa kirjoituksissa ole mitään tolkkua.

Äänestä

voi naapuriparkoja

Äänestä
  • Asuuko siellä myös oikeita tavallisia ihmisiä ? Että silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fghgfdd kirjoitti:

itystä. Sipilä sanoo että taloon tulee joku vainottu perhe ulkomailta. Lähde Iltasanomien nettisivu tänään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu