AIDOT ODINIT sanoo

http://nyt.fi/a1452827766267?ref=hs-art-luetuimmat-#10

Aidot odinin sanovat suomen katupartioista.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Helppoa on olla suvaitsevainen jos asuu Islannissa mihin ei taida paljon mamuja muutenkaan tunkeutua.

Äänestä

Nimen voisivat vaihtaa....

Äänestä

Häh? Odin oli germaaninen jumala, Suomi on suvaitsevaisten mukaan ruotsalainen areena.yle.fi/1-1765056 joten miksei Odin ole yhtä aito suomalaisille kuin islantilaisille?

Vähän rajaa tohon rasistiseen luokitteluun suvakit. Hyi teitä!

Äänestä
  • soldiers of tampon

    Äänestä

  • Islantilaiset ovat skandeja, mutta suomalaiset eivät ole. Ja erittäin hyvä niin! Sanoo svekoeliitti ihan mitä tahansa.

    SOD- tyypit ovat suomalaisuutta halveksivia idiootteja. Englanninkielinen nimi, jossa palvotaan sakadijumaluutta??? Huhhuh...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katuparta kirjoitti:

http://nyt.fi/a1452827766267?ref=hs-art-luetuimmat-#10

Aidot odinin sanovat suomen katupartioista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu