Miksi kaikki suvakit ovat työkyvyttömiä ?

Kukaan niistä ei ole oikeissa töissä vaan kaikki elävät naapureiden rahoilla.


Todella paskaporukkaa, hyi helvetti.
1782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei kai nyt sentään

Äänestä
  • Yletön suvaitsevaisuus vaatii niin paljon energiaa, ettei siinä enää jaksa töissä käydä! Hyvä jos jotenkuten saa tiskit tiskattua ja pullot vietyä Alkoon. Siinäkin ajassa voi jäädä näkemättä, menikö naapurin rouvan luo joku nätti nuori mamu!

    Äänestä

  • Ollakseen suvaitsevainen on lähes pakko olla tuottamaton työtön siis yhteiskunnan avulla, tuella tai muuten siivellä elävä. Tällöin yhteiskunnan eri rakenteet, kaikki verot, koulutus- sosiaalimenot jne... hämärtyvät ja tulee harhaluulo valtion pohjattomasta rahakaivosta josta voi ammentaa rahaa valepakolaisiin ja vastikkeettomaan omaan elämään

    Äänestä

RAKENTAA TIKAPUITA NIMENOMAAN ITELLEEN TAIVAASEEN !

Äänestä

Ei niillä ole aikaa käydä töissä, kun kirjoittelevat tarinoita 24h/7 vähäpojista, rasisteista yms. täällä suomi24 palstalla.

Äänestä
  • Siinä dokaamisen ohessa

    Äänestä

Narkkaus ja/tai kehitysvammaisen äo tekee suvakista työkyvyttömyyseläkeläisen. Jotkut suvakit ovat myös töissä, mutta vain julkisella puolella. Suvakki on siis aina pelkkä kuluerä rehellisille veronmaksajille.

Äänestä
  • Suvakki voi olla töissä toisella suvakilla, mutta tuottavassa työssä ei

    Äänestä

muiluttaa Siperiaan susien ruuaksi ?
Minun mielestä pitäs, kun ne ovat pelkkä rasite rehellisille ihmisille...

Äänestä
  • Eivät kelpaa susille.

    Äänestä

  • Hyvin sanottu.

    Äänestä

Tämä aloitus kertoo karun totuuden siitä missä mennään.

Äänestä

Kun vetää enemmän tärpättiä niin että huppuheiluu, tulee niinkuin suvaitsevaisuus ja lämpöä myös muita kohtaan....

Äänestä

Ovat niin vähä-älyisiä.

Äänestä
  • Ei tuollaisia älyttömiä piripäitä kukaan edes ota töihin.

    Äänestä

Suvakit on piripäitä tai kännissä

Äänestä

ALOITTAJALLE MITÄ VALEHTELET TÄÄLLÄ!! TIUOLLAISET RASISTIN PASKAT ITÄÄ KAPAKOISSA OVAT SOSSUN KANTA ASIAKKAITA NÄIN ON

RASISTEILLA EI OLE PÄÄN SISÄLLÄ KUIN VETTÄ!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kummaa.porukkaa.hyi kirjoitti:

Kukaan niistä ei ole oikeissa töissä vaan kaikki elävät naapureiden rahoilla.


Todella paskaporukkaa, hyi helvetti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu