Hei. Olen 18v miehen alku, ja olen pitkään pohtinut tätä asiaa.Seksifantasioissani kiihotun sekä miehistä että naisista mutta esimerkiksi miettiessäni tulevaisuutta en voisi kuvitella koskaan seurustelevani samaa sukupuolta olevan kanssa. Tämä aiheuttaa hieman ristiriitoja. Olenko siis mielestänne hetero joka on ns avoin kaikille asioille vai olenko kenties bi seksuaali joka voi kiinnostua kummasta vaan? Kokemuksia?
Apuja! Mikä olen?
Mietteliäsmies
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Moi. Mulla oli sama ongelma pitkään. Alkuun koitin vaan pitäytyä naisissa, mutta kännissä ajauduin muutamaan otteeseen koodi.netin kautta koittamaan miesten välistä seksiä. Edelleenkään en pysty kuvittelemaan, että seurustelisin toisen miehen kanssa, vaan nautin vain puhtaasti seksuaalisesta kanssakäymisestä.
Seurustelen nykyään naisen kanssa, joka ymmärtää täysin haluni ja antaa minun toteuttaa itseäni alistuvana miehenä. Nykyisin minulla on siis parisuhteeni ulkopuolella lupa harrastaa miesten kesken omaa hauskaa kunhan olen itse vain ottavana osapuolena. Joskus jopa naisystävänikin käyttää minuun dildoa ja on se maskuliinisempi yksilö seksissä.
Kaiken kaikkiaan siis pidän itseäni heterona, mutta pääsen nauttimaan seksistä myös feminiinisen' yksilönä.