Tämä om hauska...

H_Auska

Hong Kongissa toimiva Next Media uutisoi viikonloppuna Juha Sipilän ”alaikäisestä” pakolaislapsi Fahad Firasista. Suomi pääsi komeasti maailmankartalle.
Ankarasta maahanmuuttopolitiikasta tunnetussa Kiinassa ihmeteltiin, miten Suomen pääministeri kehtasi esiintyä samalla uutisvideolla Firasin kanssa, kun tämä valehteli silmät kirkkaana iästään.
Next Media teki tapauksesta jopa humoristisen 3D-animaation, jossa pääministeri kättelee käsipainotreeniä tekevää Firasia.
Lisäksi videolla esiintyy Sipilän kuuluisa Kempeleen-asunto. Sisäänheittäjänä toimiva hymyilevä pääministeri ohjaa kiinalaisvideolla bodaavan Firasin kotiinsa. Tämän jälkeen Firas johtaa joukon ISIS-terroristeja Eurooppaan.

9

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kouluttaja-

      onko linkkiä?

    • fgdgfjhn

      voi helvetti kuinka moni on kussut silmään meidänkin hallitusta,tyhmiä kuin saappaat,ku tullaan alaikäisinä vaikka ollaan paljonkin vanhempia.

      • Jokainenhan

        näkee jo päältäpäin, onko kyseessä 17-vuotias poika vain esimerkiksi 21-vuotias mies. Kun sen kansanmieskin näkee niin kyllä pääministerikin. Tuo pääministerille päin naamaa valehdellut kieroilija teki itsensä naurunalaiseksi ja sai aikaan vain sen, että hänet vikossa saateltiin rajan yli takaisin Ruotsiin, jossa hän oli elänyt jo vuosia.


    • ählämionkamelinpaskaa

      Suomalaisille nauretaan jo ympäri maailmaa. Eikä kusipää Sipilää edes hävetä. Eipä tule Suomeen enää kauaa turisteja. Venäläiset ovat jo lopettaneet, Japanilaiset ja Kiinalaiset eivät enää kykene naurultaan tulemaan. Ainoat turistit on ählämeitä, jotka täällä elätetään. Kyllä on suomalaiset tyhmiä!

    • KYLMÄTOTUUSKEMPELE

      Ei mitään tapoja, sivistystaso erilainen - ei siis mitään eikä minkäänlaista sivistystä eikä yleistietoa mistään. Huutavat, tönivät, tuijottavat, koskettelevat, raiskaavat, ovat laiskoja, eivät halua oppia muita kieliä, kulttuureja, historiaa ... Uskonto sanelee ja on syy kiinnostuksen puutteeseen !

      Naiset eivät osaa lukea, kirjoittaa, eivät ole työelämässä, vaan raskaana koko elämänsä ajan. Raskauksia naista kohden saattaa olla elämän aikana jopa 12, osa menee kesken, osa jää elämään. Tarkoitus naisilla ei olekaan opetella Suomen kansalaiseksi ja tavoille, vaan säilyttää alkuasukastapansa reteesti ja olla pää ylpeenä ylhäällä, huutaa mamupuhetta puhelimessa ja kiertää Itiksessä, KELA:ssa ja sossussa naisjoukoin huutavien ja kasvattamatta jääneiden (koska aika ei riitä rakastaa niitä) lapsien kera. Lapsiin käytetään väkivaltaa, huutamista ja lyömistä kasvatuksena, koska pinna ei kestä - tunteita, rakkautta ei, ehtiikö tunnesidettä syntyä, kun jo uusi lapsi putkahtaa syliin ?

      Mamumiehet eivät juurikaan suomalaisia kumarra, eivät tiedä sivistystavoista mitään, etuilevat, kävelevät viisi rinnakkain, kukaan ei vastaantulevaa ota huomioon - varsinkaan naista. Miehet etuilevat bussissa, kauppajonossa, kioskilla, eivät huomioi lainkaan muita ihmisiä, antavat esimerkiksi painavan ulko-oven läiskähtää takanatulevan sormille tai kasvoille jne.

      Mamumiehet saattavat olla suhteissa usean naisen kanssa, ja näitä perheidyllejä on eri osoitteissa. Sossu maksaa asunnon, toimeentulon joka perheidyllille. Juridisestihan monet suhteet ovat Suomessa siis yksinhuoltajaperheitä, koska avioliittoja ei maassamme ainakaan vielä sallita yhtä enempää kerralla.

      Ehkäisyä ei yleisesti käytetä, koska tarkoitus todellakin on valloittaa ja täyttää maat ja koko maailma kokonaan muslimikansoiksi. Naisen tehtävä on antaa lasten syntyä, mitä enemmän, sitä parempi.

      Miksi Suomen vuonna 2015 piti mediassa kansainvälisesti kuuluttaa ja kutsua heidät Suomeen ?

      Rajat avattiin kaikille, ihan kaikille, halukkaille tulla matkailemaan ja makoilemaan patjoillemme.

      Suomen kansa ei ole valinnut itsevaltiashallitusta tekemään tällaista - maanpetturuudeksikin tuota toimintaa voi luonnehtia.

      Suomi on tulevaisuudessa lastemme ja lastenlastemme aikana sitten jo erilainen. Suomen oma itsenäinen kulttuuri katoaa nopeasti - Suomessa keskimäärin lapsia syntyy perheeseen tilastollisesti 1.5 lasta, vertaa ja laske mamujen sikiävyys.

      Muutaman sukupolven jälkeen Suomi on siis muslimivaltio.

      Suvun vanhoista valokuvista on mahdollisuus muistella ja kertoa kuin satua ihanasta Suomen maasta ja kansasta, kansanluonteesta, yritteliäisyydestä, rehellisyydestä, sitkeydestä, osaamisesta ja varsinkin hyvinvoinnista, jota riitti kaikille (ennen vuotta 2015).

      Kevennykseksi:

      Mutta kuka selväjärkinen suomalainen (!) nainen voisi mamumiehen ottaa ? Ei kukaan selväjärkinen ! En koskisi tikullakaan.

    • Meritähtönen

      Kevennykseksi:

      "Mutta kuka selväjärkinen suomalainen (!) nainen voisi mamumiehen ottaa ? Ei kukaan selväjärkinen ! En koskisi tikullakaan."

      Kyllä näyttää SPR:n siiderivalaille ja "meritähdille" kelpaavan.

      Meritähti on seksiaktiin kellistetty siiderivalas... huomaa tällaisen naisen (seksuaalista) aktiivisuutta kuvaava raajojen asento... siitä nimitys meritähti ;)

    • sotilaat

      Pitää niitä elättää sen ajan kun ne organisoi joukkonsa.

    • Itsekkin_tollo

      Mailma tarvitsee kaatopaikkoja ja Hong Kongissa ollaan ilahtuneita kun Suomi tarjoaa maaperäänsä sellaiseen, ja ei ole edes kaatopaikkamaksua. Ongelmajätteille on Kempeleessä ihan oma keräilypiste.

      Höh...tuliko tämä uutinen nyt väärälle sivulle...tarkoitus oli kirjoittaa ympäristöuutisiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe