Norjan kuningas Harald ja puolisonsa kuningatar kauppiaan tytär Sonja ovat olleet "hallitsijapari" jo 25-vuotta vanhan kuningas Olavin jälkeen.
Juhlat menivät norjalaisittain hyvin... mutta vain yksi kansalainen oli poissa ja "kiven sisällä" hra Breivik, jolla kuitenkin samojakin juuria kuin etäisellä sukulaisellaan Haraldilla, jopa Sonjalla löytyy muinais-skandinaavisia sukujuuria!
?????
Lycka till Norge!
Norjan kuninkaalliset juhlivat Haraldia vauhdikkaasti hiihtoladulla ja pulkkamäessä
Sunnuntai 17.1.2016 klo 17.53
Norjan kuningasperhe innostui viettämään riehakasta talviurheilupäivää 25 vuotta hallinneen kuningas Haraldin kunniaksi.
http://www.iltalehti.fi/kuninkaalliset/2016011720972885_kg.shtml
------------------------------------------------------
Onnittelut myös mäkikisasta, kaikki hyvin!?
ps. Onnea toivotetaan aina ennalta ja onnistuttua toivotetaan Onnittelut voitosta yms.!
Meillä päinvastoin... kuten saatatte yleisessä kielenkäytössä mm. mediassa kuulla - sanotaan ONNEA, kun on menestytty, kun oikeammin olisi toivotella toisin eli Onnittelut voitosta!
Vain yksi oli joukoista poissa, kun kunkku juhli
Heja_Norge
1
124
Vastaukset
- Konge_av_Norge
Jaa ette tiennyt mikä Norjan kuninkaan sukunimi on?
Tässä olkaa hyvät:
HKH Harald V (Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg), Konge av Norge
hause: Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk702352Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921548Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll711329Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.621322- 1281207
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1381064Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901031- 701018
- 118971
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur73969