Kauheata sanoa

mutta olen tainut nähdä yhden sotarikollisen Helsingin keskustassa
lähellä Kolmen sepän patsasta, joulutorin vieressä.
Eli niitä on nyt sitten Helsingissä!
Apua!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tympiikö se ettei punakapina onnistunut 98 vuotta sitten? Ja että raiskaaja-armeija tapettiin Ihantalassa niin että vain rippeet jäi jäljelle Govorovin puulaakista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ottakaakuvianiistä kirjoitti:

mutta olen tainut nähdä yhden sotarikollisen Helsingin keskustassa
lähellä Kolmen sepän patsasta, joulutorin vieressä.
Eli niitä on nyt sitten Helsingissä!
Apua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu