Lapsi nuoltiin äitinsä nähden Unioninkadulla

Ilta-Sanomien saamien tietojen mukaan ulkomaalaistaustainen miesjoukko piiritti äidin ja alaikäisen tyttären, kun nämä olivat kulkemassa Helsingissä Unioninkadulla Senaatintorin liepeillä.

Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä.

Iltasanomat kertoo.
12117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vapaaehtoisia ihmisiä tarvitaan ilman muuta tällaisiin tilaisuuksiin. Apua on annettava kun väkivalta pääsee valloilleen.

Äänestä
  • "Vapaaehtoisia ihmisiä tarvitaan ilman muuta tällaisiin tilaisuuksiin. Apua on annettava kun väkivalta pääsee valloilleen."

    Jep. Myös silloin harvoin kun tekijä on ulkomalaistaustainen. Yleensähän tekijä on humalainen suomalainen mies. Näin ainakin stadin koulutytöt väittävät.

    Mutta toki tuppukylien somemiehet tietää tuonkin paljon paremmin.

    Miten muuten tämä liittyy pakolaisongelmaan. Onko jokainen ulkomaalaistaustainen yhtäkkiä pakolainen. Tilastojen valossa he ovat aika usein tureisteja.

    "Ilta-Sanomat kertoo"

    Ja kuka myi tarinan Ilta-Sanomille?

    Äänestä

  • "Jep. Myös silloin harvoin kun tekijä on ulkomalaistaustainen. Yleensähän tekijä on humalainen suomalainen mies. Näin ainakin stadin koulutytöt väittävät."

    En muista vastaavaa tapahtuneen suomalaismiesten toimesta. Matujen toimesta paljon törkeämpääkin...

    "Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä."

    Äänestä

En löydä tällaista uutista. Itsekö keksit?

Äänestä
  • Poliisi epäilee: Ulkomaalaistaustaisten miesten joukko piiritti – äiti ja tytär joutuivat karmean hyökkäyksen uhreiksi uudenvuodenyönä

    "Helsingin poliisi tutkii uudenvuodenyönä sattunutta epäiltyä ahdistelutapausta.
    Ilta-Sanomien saamien tietojen mukaan ulkomaalaistaustainen miesjoukko piiritti äidin ja alaikäisen tyttären, kun nämä olivat kulkemassa Helsingissä Unioninkadulla Senaatintorin liepeillä.

    Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä.

    Rikoskomisario Teija Koskenmäki-Karaharju vahvistaa, että Helsingin poliisille on tullut ilmoitus asiasta.

    Juttua tutkitaan tällä haavaa rikosnimikkeillä seksuaalinen ahdistelu ja pahoinpitely.

    – Selvittelemme ja tutkimme asiaa, juttu elää ja rikosnimikkeet saattavat matkan varrella muuttua.

    Koskenmäki-Karaharju sanoo, ettei ketään ole ollut kiinniotettuna tai pidätettynä tapaukseen liittyen. Ei ole tiedossa, kuinka monta miestä joukossa oli.

    – Epäiltyjä ei vielä ole. Puhutaan useasta miehestä."

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1453083638455.html

    .

    Äänestä

  • Olisivat nämä pellejoukot menneet mukaan, kai olisivat hakanneet äitiä ja suojelleet matuja, että pääsevät nuolemaan kunnolla. Pellethän irvailee suomalaisille miehille.

    Äänestä

Joko katupartiot on aika aseistaa?

Äänestä

RKP on perinteisesti olut kovin maahanmuuton kannattaja. Syynä tietysti pyrkimys vähentää aitosuomalaisten osuutta väestöstä. Vaikka suruväestön osuus vähenisi selvemmin? Niin kova on svekosurujen suomalaisinho!

Äänestä

Raiskaahan ne naisetkin...

Äänestä

Tässä se Kokoomuksen halpatyövoima nyt näyttää työkokemuksensa.

Äänestä

Vitutuskäyrä alkaa olla tapissaan tätä mamutusta kohtaan.
Näitä raiskaajia, ryöstäjiä, entisiä sissiä täällä hyyssätään.
Voihan perkele, suvakkipellet ovat huutaa maama punaisena näiden rosvojen puolesta.
Kuhan kesä tulee alkaa raiskaustilastot paukkua, kun on käännytys päällä on aivan sama mitä tekee, pitemmän tuomion tuomion saatuaan käännytys vaikeutuu.
Ruotsin suvatsevaisuus maksaa, raiskaustilastot Etelä-afriikka, 1, Ruotsi 2, Uskokaa jo muslimi ei anna muille uskonnoille mitään arvoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


IlmiöVaillaVertaa kirjoitti:

Ilta-Sanomien saamien tietojen mukaan ulkomaalaistaustainen miesjoukko piiritti äidin ja alaikäisen tyttären, kun nämä olivat kulkemassa Helsingissä Unioninkadulla Senaatintorin liepeillä.

Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä.

Iltasanomat kertoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu