Matut eristi äidin ja lapsen

Viimeisin uutinen matujen yksittäistapauksesta, jolla ei ole mitään tekemistä minkään kanssa: Unioninkadulla Helsingissä nuorukaiset ahdistelivat äitiä ja tytärtä. "Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä."
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei ole kauan kun ensimmäinen suomalainen kilahtaa ja sitten tulee ählämeille suuri suru. Tulee ikävä takasin savimajoihin. Tätä odotellessa....

Äänestä

Niinpä niin...näitä ilmoituksia on niin helppo tehdä. Ei silminnäkijöitä,ei tietenkään, seutu oli ihan autio uudenvuodenaatonyönä. Eikä edes videokuvaa ottanut??

Äänestä
  • Miksi et ollut ottamassa sitä videokuvaa! Johan siitä on faktaa, että mamu-ahdistelijat ovat rosvonneet sen kännykän, kaiken lisäksi.
    Miksei olisi totta? Tilanne voi mennä ohi sekunneissa.

    Toivottavasti sinua ei tulla nuolemaan - paitsi, jos haluat.

    Äänestä

  • URPOILE kirjoitti:

    Miksi et ollut ottamassa sitä videokuvaa! Johan siitä on faktaa, että mamu-ahdistelijat ovat rosvonneet sen kännykän, kaiken lisäksi.
    Miksei olisi totta? Tilanne voi mennä ohi sekunneissa.

    Toivottavasti sinua ei tulla nuolemaan - paitsi, jos haluat.

    Missä on faktaa ?? Älä vaan jotain mv-lehteä tarjoa...
    Jeparit totesivat ettei ole hajuakaan edes ulkonäöstä.
    Yritä funtsata; uusivuosi,Senaatintorin vieressä,eikä muka kukaan näe.......

    Äänestä

  • Valtakunnan lehdissä on kirjoitettu ja TVn pääuutisissa sanottu, että niitä kännyköitä yms on rosvottu samalla kertaa.

    Hei hulinaa vaan! Mitäs itselläsi on jäänyt huomaamatta karnevaaleissa?

    Kuka siellä senaatintorilla oli tätä tapahtumaa ENNAKKOON kyttäämässä??
    Kaikki siellä oli käsittääkseni ihan vaan rilluttelemassa.

    Ulkonäöstä puheenollen: Kuinka moni pystyy moisessa tilanteessa tuntomerkkejä mieleensä painamaan - paitsi tietysti sinä.
    Funtsi ite vaan: Oma tytär miesjoukon keskellä, kaikki velloo ympärillä hallitsemattomasti, hälinää, rakettien pauketta ...

    Äänestä

Kamala tilanne äidille nähdä, kun oman tytön *****työnnetään sormia ja ei voi tehdä mitään, kun lauma äijiä pitää kiinni.
Todellinen painajainen. Vai ei tarvita suomalaisia miehiä turvaamaan naisrauhaa kaduille?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämänonloputtava kirjoitti:

Viimeisin uutinen matujen yksittäistapauksesta, jolla ei ole mitään tekemistä minkään kanssa: Unioninkadulla Helsingissä nuorukaiset ahdistelivat äitiä ja tytärtä. "Miehet eristivät heidät toisistaan ja alkoivat nuolla tyttären kaulaa ja naamaa. Kun äiti yritti mennä väliin, häntä ryhdyttiin lyömään lapsen edessä."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu