Eli tarkemmin LahelanKatuPartio niminen toiminta yksikkö, jonka tehtäviin kuuluu turvallisen liikkumisen takaaminen kaikilla Lahelan teillä. Partiointi aloitettiin 1.1 2016 ja tähänmennessä ei ole vielä tavattu muita tiellä liikkujia, johtuen ehkä kovista pakkasista, eli hiljaista on. Ehkä keväämmällä alkaa muitakin ihmisiä Lahelassa liikkumaan, ettei ihan tyhjän panttina kartsalla pyöritä.
LKP perustettu.
3
188
Vastaukset
- bergertrud
Assun itse Ruåtsinkylässä ja halluaisin että tännekin saadaan kunnon parttiointi.
Olisihan se ihan kiva, kun ei tarvitsiis tälla ainoallakaan raittilla pelata.
Hyvä kun te aloitta tämä mycket bra toiminta. - TheWalkers
Ruotsikielisiä me ei suojella, eikä muitakaan kieliryhmiä tueta tai auteta. No poikkeuksiakin on, esim Tallinnan tytöt on erityisessä suojelussa, me LKPeeläiset käydään ihan Virossa asti niitä katsastamassa ja testaamassa.
- bergertrud
No hördu, eisse haitta mitän, koska ma tiedan, etta te valkkersit olete tuhkammunia ja eunukeja. Oikeat miehet suojelevat naisia naiseuden takia, ei lahela laisuuden.
Sitapaitsi kun ma hujauttan kävelykepillä, duvet eller hur, ni tavantal laajasta taju lahte. Jåå. Ma pyydan yks Winqvist apun ja assiaa järjjesty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad831322- 44948
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että367788- 142739
- 55689
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän117667- 51648
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76612
- 56594