Ei lopeta härnäämistä ja kiusantekojaan muulla kuin että sitä läimäytetään niin lujasti että ei enää pääse käsiksi.
Kunnon läimäys tekisi sille hyvää.
Muuten se jatkaa järjetöntä muiden kiusaamista loputtomiin.
Kunnon läimäys tekisi sille hyvää.
Muuten se jatkaa järjetöntä muiden kiusaamista loputtomiin.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Allekirjoitan tuon!
Milloinka Soditaan Amerikan mantereella vaihteeksi.
Jos pyyhkii Natopaskan pois niin kyllä se perskärpänenkin lähtee muualle.
Ehei! Ei NATOlla, USA:lla tai länsimailla ylipäätään ole mitään hätää :)
Ryssällä sen sijaan mopataan lattioita, eikä sitäkään tarvi itse tehdä koska pelkkä alhainen öljyn hinta riittää kyykyttämään ryssän totaalisesti. Niin heikko, primitiivinen ja haavoittuva yhteiskunta Venäjä on vaikka ryssä kuinka uhoaa :-D
RYSSÄ se on paniikissa ja siksi kouhkaa ja kiekuu. Mutta, AIVAN OMAA TYHMYYTTÄ ryssältä. Antaa ryssän kouhkata ja kiekua - SO WHAT?!?!
Ryssä on ypöyksin mielipiteineen ja kouhotuksineen, vailla ainuttakaan ystävää tai liittolaista - kiitos Putinin umpityperän isottelupolitiikan!
Milloin Venäjä saisi kunnollisen valtiomiehen johtoonsa tuollaisen imbesillin myrkkykääpiön sijaan joka jopa ryöstää valtiolliselta öljy-yhtiöltä itselleen 70:n miljardin US$ omaisuuden?
Imbesilli ryssä :)
Perskärpäsenkin voimat ehtyvät. Ne ovat lyhytikäisiä. USAkin on alamäessä, josta se ei enää koskaan selviä.
Se yritti 9/11:llä ryöstää öljyt itselleen. Se yritti lyödä Venäjän. Mutta nyt tilanne on se, että USA ja NATO-maat menettävät asemiaan Venäjälle ja Kiinalle.
Upeasti Venäjä pisti nippuun USAn ja NATOn sotakehitelmät Georgiassa ja nyt Syyriassa ja esti USAta hyökkäämästä Iraniinkin
Mene jo hoitoon umpihölmöine juttuinesi :-D
Georgiassa EI USA ja NATO olleet EDES PAIKALLA ja Venäjä kuritti kehitysmaa-tasolla ollutta pikkukansaa!
Se olöi Tiltun mielestä upeeta?
Ryssää taas sattuu kun ryssä itkee omaa heikkouttaan :)
Vituttaako, ryssä?
Kaikki ryssän entiset ystävät ja liittolaiset näyttävät ryssälle persettä ja siirtyvät länsileiriin :)
Miksi? Koska vastenmielinen Venäjä ei ole missään asiassa kilpailukykyinen länsimaiden kanssa vaan pelkkä takapajuinen öykkäri jolle kaikki nauraa :-D
Pala palalta venäläinen maailma murenee omaa heikkouttaan. Länsimailla ei moisia ongelmia ole :)
Imbesilli ryssä :)
Vituttaako ryssää että USA on kymmenen kertaa Venäjää vahvempi ja eurooppalaiset NATO-maat neljä kertaa Venäjää vahvemmat?
Kun länsimaissa on dynaaminen ja monipuolinen talous on Venäjä primitiivinen kamelinkusettajatalous jossa ei osata muuta kuin myydä öljyä, kaasua ja raaka-aineita. Uhota osataan, valehdella ja varastaa. Myös huorata ja tappaa. Muuta ei osata.
Öljyn hinta heiluttaa koko ällöttävää kaalimaata ja Ruplaa. Koko paska kaatuu vuoden sisään eikä tarvi ampua laukaustakaan. Pelkkä alhainen öljyn hinta riittää.
Vituttaako, ryssä? :)
Imbesilli ryssä :)
Perskärpänen vaan pörisee vaikka sitä koko ajan läimäytetään kovasti Irakissa, Syyriassa, Irakissa, Ukrainassa, Libyassa, Vietnamissa.
Tyhmää ja ärsyttävää rotua tämä Atlantintakainen perskärpänen.
Nyt Suomenkin perseenlävessä pörisee.
Mutta ryssälle vaan nauretaan :)
Kukaan ei välitä ryssän mielipiteistä, kotkotuksista tai salaliittoteorioista.
Ryssä on semmoinen ressukka mielensäpahoittaja joka saa jatkuvasti itkupotkuraivareita kun maailmassa mikään ei mene ryssän mielen mukaan. :-D
Ryssä haluaisi olla suuri, mahtava, ihailtu ja kunnioitettu. Vaan kun ei ole. Ryssää inhotaan, vihataan ja ehkä hiukan säälitään. Ryssä on suuri ja mahtava ainoastaan omasta mielestään :)
Voi pientä yksinäistä ryssää traumoineen Siperian pakkasessa... Parempi että sudet söisivät ryssät niin pikku ryssän paha olo helpottuisi...
Maailma voi helposti - ja mieluusti eläisikin - elää ilman ryssää mutta ryssä ei voi elää ilman maailmaa :)
Imbesilli ryssä :)
Suomessa poliittisessa ja sotilaallisessa johdossa haisee sen verran paska että USA-perskärpänen haluaa tännekin tekemään oikein NATO-pesää.
No mutta sydämellisesti tervetuloa rakkaat ystävämme ja liittolaiset USA ja NATO :)
Imbesilli öykkäriryssä haistakoon p..kan! :)
Joo eiks ole kumma että Usa ja Nato haistavat paskanhajun.
Joo, kun tuulee idästä niin haisee väkisinkin.
Juu! Perskärpänen pois Suomesta!
Samaa mieltä!
Ryssät pysykööt visusti Siperiassa!
Imbesilli ryssä :)
"Perskärpänen pois Suomesta!"
Tiltujen voimaton raivo on huvittavaa:-)
Tiltu ja ryssä on hauskimmillaan silloin kun se on kiihottanut itsensä apinan raivoon:
Silmät pyörii päässä, sylki roiskuu ja näppäimistö iskee kipinää :-D
PÖÖ, imbesilli ryssä :)
Sauli Niinistön, Stubbin, Kanervan perässä on aina musta kärpäsparvi.
Usa ja Nato ovat siellä missä on höynäytettäviä.
Tämänkö takia sotia on käyty Lähi-Idässä?
Gen. Wesley Clark: "No oil, no war".
Kuunnelkaa nämä kaksi jäljempää linkkiä ihan yleissivistyksellisessä mielessä, ilman intohimoja.
https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw
Obaman hallinto on luvannut kosmeettisia leikkauksia, kun selvästi yli 50 % amerikkalaisista haluaa aseteollisuuden leikkauksia ja panostusta vastaavasti koulutukseen ja terveydenhuoltoon.
Gareth Porter, an American historian, investigative journalist, author and policy analyst specializing in U.S. national security policy, on how the Military-Industrial Complex evolved into the Permanent War State
...The US military was simply not an instrument which was appropriate to this policy problem(terrorism) and the military knew it. Rumsfed: ”Pentagon is not organised to do terrorism, we don't do it”. After Irak operation went sour Pentagon and the military were saying oh' we are doing terrorism(PARADOX)
The Forces of militarism have gained such untouchable status politicly in this countrty(USA) that even with this obvious economic crisis even with deficit beeing identyfied...
Most examples of projection of US power are failures including Irak… Every major wars, Vietnam, Afganistan, Irak have proven to be massive failures and costly failures of course…
Clear majority of the americans want to cut the military budget and (they) know it has to be cut for the health of the US econony.
All that military power sitting on the aircraft carrier(s) all around the Middle-East is virtually powerless… they have proven to be useless
https://www.youtube.com/watch?v=AyBelJ85KfY
Natokampanjan vetäjät ovat oivallisia järjen jättiläisiä.
Jos ei ÄO riita minkään perusteluun voi aina kirjoittaa "PÖÖ, imbesilli ryssä".
Huhhuh, mitä kumipäitä!
Onneksi niitä ei enää ole kuin korkeintaan 22 prosenttia kansasta.
Onneksi kohta ei ole Venäjää. :)
Eiköhän Naton kannatus ole jo laskenut noin 15 prosenttiin.
Kumipäitä on aina sen verran joka maassa.
Eiköhän Naton kannatus ole Tiltujen tyhmyyden vuoksi jo NOUSSUT 30 %:iin:-D
Olette Puten lisäksi mitä parhaaita Nato-värväreitä arvon Tiltu-perskärpäset!
Harmi kun nuo kohta kuolevat nälkään Venäjän talouskaaoksen myötä.
Tiltujen juttuja naurettavampia ei keksi edes Pelle-Hermanni :-D
No, eläkkeiden maksu jo pysähtyy Venäjän federaatiossa ja palomiehet eivät ole aikoihin nähneet palkkaansa joten pian tiltut jäävät ilman fyrkkaa. Pankaahan sitä kaalia kasvamaan!
Lisäksi uusi hallinto siirtää häpeissään tiltut Siperiaan vankileirille.
Imbesilli ryssä :)
Ei tältä palstalta voi muuta käsitystä voi saada kuin että Naton vastustajat ovat yleensä sangen älykkäältä vaikuttavia ja osaavat perustella kantansa verbaalisesti, kun taas Naton puolustajilla vaikuttaa olevan keskimääräistä huomattavan paljon alhaisempi älykkyys ja verbaalinen suorituskyky (vrt "PÖÖ! Imbesilli ryssä"). Vaikuttavat lähinnä tarkkailuluokan oppilailta.
Ja lujempaa ja epätoivoisemmin huutavat, mitä enemmän Naton kannatus Suomessa laskee.
Joukko on myös muutenkin selvästi keskimääräistä rasistisempaa ja epäkypsempää. Tuskin ovat hesalaisia.
Näin se vaan on. Nämä ovat faktat. Vetäkää siitä omat johtopäätöksenne.
"imbesilli ryssä" on peruskoululainen ilman muuta,tai sitten ysin nipin napin läpäissyt,mutta jäänyt ilman koulutuspaikkaa.Ja nyt purkaa pahaa oloaan niillä muutamilla sanoilla mitä osaa.
Joo, toi nimittely jotenkin särähtää korvaani.
Isänsä hakkaamista tulee usein tollaisia.
Ehei!
Putinistit ovat osoittaneet ehdottoman huonoutensa ihan asiassa kuin asiassa:
Esimerkiksi maailmantalouteen ja -kauppaan liittyvät asiat eivät ole lainkaan tämän porukan hanskassa. Eikä tekniikka edes vähäisimmässäkään määrin.
Historiasta nämä eivät tiedä yhtään mitään ja logiikka on erittäin sumeaa.
Mutta eihän tämä asia ketään yllätä :)
Imbesilli ryssä :)
Perskärpästen Keryy pummaa nyt että Usa ja Nato pääsevät mukaan Venäjän koalitioon Syyrassa.
Perskärpäset yrittävät päästä saaliinjaolle.
KETÄÄN ei ryssän toilailut, kotkotukset tai teoriat kiinnosta tippaakaan :)
Everstiluutnantti on palstan perskärpänen.
EvLuti on nyt lähdössä Vietnamiin aurinkolomalle rahoilla jotka sai Pentagonilta ja Natolta siitä että trollailee tällä palstalla ja myy maansa halvalla.
Takuulla pimeää verotonta tuloa.
Olen jo ilmoittanut hänet veroviranomaisille. He olivat hyvin kiinnostuneita eli ratsia on odotettavissa tälle maanpetturille.
Voi Tiltu-parka! Saat mieluusti ilmoitella veroviranomaisille:-) Tosin et tiedä nimeä, et asuinpaikkaa tai ylipäätään mitään! Minulla kun ei ole viranomaisilta mitään salattavaa enkä eläke poislukien saa mistään mitään rahaa!
Säästämällä sinäkin voit matkustaa, joten älä ole kateellinen! Ja TOTTAKAI eläkkeestä malksetaan veroja! Matkusta ihmeessä vaikka Krimille kun siellä on lokoisat oltavat!
Katkeruutesi ja kateutesi huvittaa minua suuresti!
Nyt perskärpänen levittää juoruja Putinista, ilman minkäänlaisia todisteita, "totuuksina".
Perskärpäsen paniikinomaisissa touhuissa ei ole enää mitään järkeä.
USA:n valta on nyt romahtamispisteessä Lähi-Idässä.
Aloittaja on oikeassa. USA:n aggressiot Euroopassa ja muualla täytyy saada kuriin.
Putin on ainoa johtaja Euroopassa joka ei ole USA:n marionetti. Tämän vuoksi häntä yritetään panetella lapsellisella tavalla.